Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 700 000 ft-ból esküvő megyeszé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

700 000 ft-ból esküvő megyeszékhelyen?

Figyelt kérdés
Szerintetek kihozható egy esküvő 700 000 ft-ból megyeszékhelyen, ha amit csak tudunk, magunk csinálunk és időben nekifogunk a szervezésnek? (Ennél többet nem tudunk rá áldozni :() Szeretnénk, ha minden benne lenne. Lehetséges ez? Mi a véleményetek? Őszintén! Légyszíves írjatok listát is! Minden kreatív ötlet érdekel. Klasszikus esküvőt szeretnénk. Köszönöm szépen előre is.
2009. nov. 8. 17:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Persze, sokaknak fele ennyi se jut rá.
2009. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Hány fősre gondoltatok?

Milyen helyen szeretnétek?

Ennyiből, amennyit leírtál mondhatom azt is, hogy kihozható meg azt is hogy nem.

2009. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: lehet furcsán hangzott a kérdésem, de néhol horribilis összegeket olvasok (pl.: 1.6 M ft, 2.8 M ft)! Nem irigykedek, de ez rengeteg pénz!


2. válaszoló: persze! :) A legfontosabb: 100 fő lenne.

2009. nov. 8. 18:21
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ennyiből jött ki, 90 fő, bár az étterem díszítést ajándékba kaptuk és a menyasszonyos autó egy barátunké volt. Gondoljátok át, mit szeretnétek mindenképpen és dobjátok föl apróságokkal az egészet. Én megelégedtem olcsóbb menyecskeruhával és cipővel, de a menyasszonyi ruhám 120.000 volt kölcsönözve, nem sajnáltam rá. A virágos viszont falusi volt, de ismertem, és álomszép lett az autó és a csokrom.
2009. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 70 fős esküvőnk volt 2009 februárjában, 1,2 M-ba került, pedig nem volt fényűzés, pénzszórás, amit lehetett, sk csináltunk, illetve barátokat kértünk fel/meg.


A polgáriért alapból nem fizettünk semmit: nem kértünk se pezsgőt, se virágot, se verset, se semmit, mégis szép volt. A templomi esküvőn csak az úrasztalát díszítettük virággal. Menyasszonyi ruha (kölcsönzős), menyecskeruha, vőlegényöltöny összesen 150 ezer volt. Középkategóriás étteremben voltunk, kaja fejenként 4500 Ft volt, terembérlet nem volt, a meghívott társaság nem alkoholizálós. Bort, üdítőt és kávét az étterem adott, rövidet és töményet mi vittünk (többek között 4 l házipálinkát). Nem dekoráltattuk a termet, sütit a rokonok hoztak, ezenfelül csak a menyatorta és még 8 torta jött cukrászdából. Zenekar helyett dj volt 40 ezerért (oltári jó hangulatot csinált). A meghívókat sk gyártottuk, szintúgy a gyűrűpárnát. Videóst csak a templomi szertartásra hívtunk (15 ezer), ezenfelül egy barátunk videózott. A fényképész nagy kiadás volt (95 ezer), papíralapon dolgozott és csak műtermire, szabadtérire illetve a szertartásra kértük fel, a vacsorára már nem, ott barátok fotóztak töméntelen mennyiséget. Köszönőajándékként én magam hímeztem mindenkinek névre szóló szalvétagyűrűt. Székszoknya nem volt. Vőfélynek egy barátunk jött el ingyen, aki mellékállásban is ezt csinálja. Koszorúslány nem volt. A csokrot nem a belvárosban köttettem, hanem egy városszéli, de jó virágboltosnál. Eljegyzési gyűrű nem volt, a karikagyűrűnk teljesen dísztelen. Menyasszonytáncot nem pénzes alapon rendeztünk, hanem papírra írt jókívánságokat lehetett bedobni az üstbe.


Két dolgon nem érdemes spórolni: jó fotóson és jó, kényelmes menyasszonyi cipőn. Bármi máson lehet, de ezen nem érdemes. Számtalan barátommal beszéltem már, aki megbánta, hogy egy barátot, ismerőst kértek fel esküvői fotózásra. A cipő meg gondolom, egyértelmű. :-) Igaz, hpgy alig látszik, meg csak egyetlen napig hordja az ember, de azt az egy napot teljesen tönkreteheti. Én 23 ezret áldoztam rá, és nem bántam meg.


A legtöbb pénzt nem a meghívottak vacsorája viszi el, hanem az egyéb költségek, amiket akkor is ki kell fizetni, akár öt embert hívtok meg, akát ötszázat.


Még valami: a meghívóban nagyon finoman utaltunk rá, hogy a háztartásban már mindenünk megvan, jelenleg nászútra gyűjtünk. A legtöbb vendég elértette a célzást, és boríték formájú ajándékot hozott, ki mennyit tudott. Így az esküvő költsége 85%-ban visszajött. Aki mégis ajándékot akart adni, az megtehette, és többnyire előre érdeklődött, hogy mire lenne szükségünk.


Mi van még? :-)

2009. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, nagyon szépen köszönöm! :)


A dekorálás nálunk ismerős végezné, de az "alapanyagot" ki kellene fizetnünk.

Fotósra a család barátjára gondoltunk, de elgondolkodtató az, amit írtok.

A gyűrűpárna sk elkészítése nagyon ötletes!!! :)

Amin nem szeretnék spórolni (mint minden nő :)), az a ruha.

Vőfélyre szükségünk lesz, nem gondolkodunk ismerősben, barátban.

2009. nov. 8. 18:58
 7/24 A kérdező kommentje:

A gyűrűpárna gondolom valami szaténszerűségből készült... Az anyagokat textil üzletben/méteráruban vetted, vagy vmi speciális helyen vásároltad? Milyen alakú volt?

Bocs a részletkérdésekért, de ezt jó ötletnek tartom! :)

2009. nov. 8. 19:03
 8/24 anonim ***** válasza:

Semmi gond. :-) Én keresztszemes hímzésben vagyok otthon, így a legfinomabb pamutanyagot vettem meg, amire keresztszemes hímzést csinálni lehet. Egyszerű párna alakja volt, rá hímezve két galamb egy borostyánágon, a csőrükben gyűrűvel.


Ugyanezt a mintát felhímeztem egy nagyobb darab faliképre is, az volt a fejünk felett a vacsorán, egyben ez volt az egyetlen dekorációs elem a teremben. Q

2009. nov. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Itt a beszámoló az esküvőnkről: [link] 2009 február 25-i bejegyzéstől fölfelé 4 részléetben olvasható. Én vagyok oiduft. Remnélem, hasznát veszed. :-) Amúgy az egész fórum nagyon jó, rengeteg ötletet gyűjtöttem innen.
2009. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

2. vagyok

A ruhán is tudsz valamit spórolni. Próbálj környező, kisebb településeken szétnézni ruhaügyben, mert olcsóbban kaphatod meg ugyanazt a ruhát, mint megyeszékhelyen.

Meghívókat is el tudjátok készíteni sk., szatén vagy organzaszalagokkal lehet díszíteni, aminek métere csak 50-150 Ft kb., de ehhez rengeteg ötletet találsz a neten.

Cukrászdát is érdemes kisebb településen keresni, jóval olcsóbban dolgoznak. Persze érdemes kóstolgatni, hogy ne csak szép, hanem finom is legyen a torta és a süti. Mi anno a Horváth Cukrászda honlapjáról néztük ki a tortát, és azt csinálták meg nekünk Dabason. Gyönyörű és finom volt. Süteményeket egyébként süthetnek anyudék, anyósodék, ez megint lefarag a költségekből.

A virágossal ugyanez a helyzet, kisebb településen olcsóbb. Ha ti magatok szállítjátok, jobban jöttök ki.

A templomi (ha lesz) dekor ügyében érdemes összefogni másik párral, akinek esetleg ugyanott lesz aznap az esküvője és felezhetők a költségek.

Cipőt érdemes kínaiban nézni. Nekem onnan volt egy szatén alapon hímzett csipkével bevont cipőm, 3500-ért.

Italokat érdemes nagykerből beszerezni, mert ott általában visszaveszik a bontatlan üvegeket.

Gyűrű"párna": nekünk egy pici kosár tele volt rózsafejekkel és ebbe volt tűzve a két gyűrű.

Hirtelen ennyi jutott eszembe :-) remélem segítségedre lesz valami a leírtakból.

2009. nov. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!