Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Amikor elkezdtétek szervezni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor elkezdtétek szervezni az esküvőt meg is volt rá a keret, vagy apránként fizettétek a dolgokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem, meg volt rá az X százezer/milliótok és hadd menjen, vagy volt egy pici félretett pénz és hónapról-hónapra építettétek fel a nagy napot?

Szülők segítettek a kiadásokban, vagy utólag, nászajándékként katatok "anyagi támogatást"?


2013. okt. 22. 14:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi most szervezzük és megvan rá a pénzünk, addig nem kezdtük el, amíg nincs meg rá a saját pénzünk. Szülőktől nem kérünk, ha kapunk majd akkor kapunk, ha nem akkor nem. Erre nem alapozunk.
2013. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én örököltem 2 milliót, de a férjem szerint az az én pénzem volt mert akkor örököltem mikor őt még nem ismertem. Kiszámoltuk mennyi lenne a képzelt esküvő. 1,7milla volt. Nem engedte hogy "én" fizessem az örökségemből, úgyhogy 1milla lett félre téve a másik 700.000-et spórolt pénzből tettúk hozzá. De akkor vágtunk bele mikor az egész összeg a kezünkben volt.
2013. okt. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Megvolt a keret.
2013. okt. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Mi szűkös keretekből gazdálkodtunk, viszont a szülők is felajánlották a segítségüket, a részükről ez volt a nászajándék. Így kicsit többet tudtunk kihozni belőle a tervezettnél. Nem volt egy világraszóló lakodalom, csak amolyan kis családias jellegű, de nagyon jól éreztük magunkat.
2013. okt. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Már megvolt a pénz.
2013. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Bár nem az én esküvőm, hanem testvéremé (most volt hónap elején), ők tavaly decemberben jelentették be, hogy idén esküvő, és januárban el is kezdtük a szervezést (a közeli kastélyban már csak októberre volt szabad szombat, úgy, hogy minden tavaszi és nyári időpont péntek-szombat-vasárnapja le volt foglalva esküvőre már januárban, több esetben kettő is egyszerre (két külön terme, két külön szertartási része van a kastélynak, és profin megoldották, mert sem a zene nem hallatszott egyikről a másikra, és a vendégek sem keveredtek - egyik ismerősömé volt az egyik ilyen dupla esküvős), ahogy a környék összes rendezvényes helye egész nyárra lefoglalva esküvőkre... méghogy kevés az esküvő...) - na de ez más téma.

A lényeg, hogy nekik akkor már megvolt a keret, az egészet ők akarták állni, ami fotóssal, tortával, vacsorával 120 főre, templomi meg kerti szertartással, díszítéssel, virágokkal, zenével, ruhákkal, köszönőajándékkal meg mindennel együtt (a messzi vendégek szállásával a kastélyban) nagyjából 2,8 millió lett. A szülők nem engedték, hogy mindent ők fizessenek, elvégre anyámék is két idősebb testvéremnek az esküvőjét, lagziját teljes mértékben állták (a másik szülőpárral közösen), így azt mondták, ez nekünk, fiatalabbaknak is kijár (szerencse, hogy én nem tervezek ilyen esküvőt, sőt, semmilyet sem őszintén szólva :)), így a két szülőpár és testvéremék végül abban egyeztek meg, hogy a szülők állják a vacsorát, a hely bérlését, a szertartást, és minden mást (ruha, torta, díszítés, fotó/videó, ajándékok, virágok, stb) az ifjú pár. Így nagyjából harmadolva volt a fizetés, harmadát a vőlegény, harmadát a menyasszony szülei, és harmadát az ifjú pár fizették (együtt éltek már egy ideje). A nászajándékokból és az eladó a menyasszonyból plusz a sorsjegyekből pedig nagyjából visszajött az esküvő teljes ára, tehát nullszaldós lett. (Kikötötték, hogy minden egyes meghívott vendég hozzon magával 3 db sorsjegyet, két nappal később álltunk neki hárman kapargatni a durván 400 db sorsjegyet :))

2013. okt. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Amikor nálunk szóba került a házasság, akkor a szüleim azonnal mondták, hogy ők fizetnek mindent az első centtől az utolsóig.
2013. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk meg volt rá a pénzünk, alapból spórolósok vagyunk, másképp nem érezném jól magam.

Szóval mondtuk a szüleimnek hogy augusztus 11 én lesz az esküvő és nagyjából mit gondoltunk. Anyukám rögtön kijelentette hogy ők fizetik. Én eleinte tiltakoztam, hiszen annyi "rosszul" végződött segítséget olvastam itt, beleszólást stb hogy féltem elfogadni.

Akkor anyukám leültetett és elmondta hogy a tesóimét is fizette , rosszul érezné magát, nekem is megjár stb.. Én elmondtam a félelmeimet, mire megbeszéltük hogy az van amit mi akarunk. Azt mondta anyukám hogy ha nem állhatják akkor odaadják nászajándékba az esküvő árát, szóval így tök mindegy lett. Nagyon zökkenőmentes volt az egész, nagyon jó fejek voltak, ezerrel segítettek, szerveztek de mindent úgy ahogy mi akartuk, szóval elkapta őket a hév de mindenben az volt amit mi akartunk. Nagyon jó fej szüleim vannak.

2013. okt. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Faluház Baráti Kör válasza:
50%
1 fityingünk sem volt a lánykéréskor. Szépen lassan a lehető legmaximálisabb (amit kibírtunk még fizetni) előlegekkel kifizettünk mindent (rá 1,5 évre volt az esküvő), ami nászajándékból bejött nagyjából betakarta a kiadásokat (KAJA, dekor) (szerencsére a videót és képeket utólag kellett fizetni így arra menet közben utólag összejött a pénz). Szülőktől nem tudtunk kérni, megoldottuk. Nem bántuk meg de 2 évünk nagyon nagy lemondásokkal ráment a dologra. Olyan volt az esküvőnk amilyenre vágytunk, olyan környezetben ami méltó volt életünk legszebb napjához. Újra végigcsinálnám de bevallom irigylem azokat akiknek ezekért nem kell megküzdeniük :((((
2013. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nekünk volt rá x összegünk. Tudtuk, hogy még x összeg be fog jönni, ami biztos. Azzal kalkuláltunk, illetve megkérdeztük a szülőket, tudnak-e segíteni, ha igen mennyivel, ha nem, akkor az x összegből kalkuláltunk volna. Végül is apránként raktuk össze, menet közben.
2013. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!