Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Testvérnek pénzt vagy ajándéko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Testvérnek pénzt vagy ajándékot adjak inkább esküvőre, lakodalomra?

Figyelt kérdés
És mekkora összegben? Jó a kapcsolatunk, a leendő sógoromat is nagyot szeretem.
2013. okt. 23. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pénzt, meg valamit amit készítettél.


Én lehet vennék hobbi boltban egy kis faládikát (lehet venni natúrt) és valahogy igényesen kidíszíteném. És abba tenném a pénzt :) Lehet rá szerelni egy kis lakatot, és az aprót abban tarthatják vagy pár ezret majd otthon :)

2013. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

A testvéremnek annyi pénzt adnék, amennyinek hiányát nem érzem meg a fizetésemből, tehát nem kell nélkülöznöm miatta. Szóval elég nagy összeget, pontos adatot nem írok, ez mindenkinek más.


Vagy úgy adnám, hogy a nagyját pénzben, mellé élményt ajándékoznék. A sógornőmék esküvőjére pénzt adtunk + Svédországi utat lefixálva, előtte a munkahelyükön kikértük a főnöküktől a szabadságot a hátuk mögött :).

2013. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy még tanulok, én mindenféleképpen a szüleimtől kell kölcsönkérni.

Viszont tavasszal végzek, biztos, hogy egyből kapok munkát és biztos, hogy jól fogok keresni.


Nem tudom, hogy ilyen esetben "meddig nyújtózkodjak".

2013. okt. 23. 12:22
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha jó a kapcsolat, én egyszerűen megkérdezném, hogy minek örülne.

Az összeg is attól függ, hogy mit engedhetsz meg magadnak, mik az anyagi lehetőségeid. Hiába mondanánk, hogy adj mondjuk 50 ezret, ha van 2000 forintod a hó végéig és a számláiddal is elmaradtál. Akkor a tesód is megérti, hogy hiába szereted, nincs ennyi pénzed. Vagy jó az anyagi helyzeted, akkor adhatsz többet is.

2013. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen esetben jelenleg akkora összeget adnék, amit megengedhetek magamnak, nem kérnék senkitől.


HA kaptál jó munkát (sajnos ez manapság sosem fix), akkor vennék utólag nagyobb összegű ajándékot/utalványt.

2013. okt. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Ja hogy tanulsz.... én ebben az esetben a szülőkkel együtt adtam közösen, mondván " a családtól". Nincs jövedelmed, nem is elvárható, hogy nagyobb összeget leakassz valahonnan. Max valami saját készítésű dolgot lehetne.


Ha majd elkezdesz dolgozni, akkor adhatsz nekik valamit.

2013. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor az szerintetek úgy jó lenne, ha most úgymond a szüleimmel együtt adom, aztán jövőre, az első házassági évfordulójukra meg befizetem őket egy nyaralásra ("őszülésre")?
2013. okt. 23. 12:35
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nagyon jó lenne :) Főleg, hogy akkor már nem is számítanak a meglepetésre!
2013. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom,h mennyire nincs pénzed, illetve nálatok milyen szokások vannak. A mi környezetünkben nem szokás különösebb ajándékot adni évfordulón. Ha megngedheted magadnak, vegyél pl. vmilyen feldobox utalványt, mondjuk a világ zamatait. Sztem nem túl drága, de romantikus ajándék.
2013. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vagy érdemes itt is körülnézni:


[link]

2013. okt. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!