Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lakodalomra. Otthon főzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakodalomra. Otthon főzés vagy étteremből rendelés.30 főre? Szerintetek? Melyik jobb? Melyik olcsóbb?

Figyelt kérdés
2013. okt. 8. 16:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
A főzés mindig olcsóbb.
2013. okt. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Ha a 30 főnek elég mondjuk 2féle kaja, akkor olcsóbb megfőzni otthon.
2013. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Az otthoni általában olcsóbb és a legtöbbször finomabb is. Viszont az éttermi egyszerűbb, kevesebb munkával jár. Ha a család igazán szeret sütni-főzni, együtt készülődni, ha szokás nagy, otthon főzős családi ünnepeket tartani, akkor ennyi főre nyugodtan lehet otthon készülni. Viszont ha ez nagyon leterhelné őket, meg nem az ő világuk, akkor én inkább a rendelést választanám.

Nekünk "házi kosztos" lagzi volt, 40 főre, nagyon jól sikerült, isteni finom volt a kaja.

Ha mégis az éttermet választod, jól ismert, megbízható étterem legyen, ahol tudod, hogy jól főznek. Mert volt olyan lagzi, ahol (már elnézést) lef.sosodott a násznép az éttermi koszttól. Azért persze nem ez jellemző általában az éttermekre, csak tanácsként mondom, mert volt ilyen is.

2013. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
30 fő simán összejön egy ballagásra is. Ott nincsenek ilyen kérdések. Azt hogyan oldottad meg?
2013. okt. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Én rendelnék, mert az esküvő napján mint házasulandó vagy annak közeli hozzátartozója inkább élvezni szeretném a napot mint a konyhában robotolni 6-8 órát.


Egyébként nem feltétlen olcsóbb otthon, attól függ milyen ételekről van szó és mennyiről.

2013. okt. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Ballagáson nem maradnak az emberek hajnali négyig például, így elég egy leves + köret és egy szelet hús kombó, meg mindenkinek egy szelet süti.


Egy lagzira sokkal több kaja kell, én ennyi főre azért nem vállalnám be, mert én kisebb vendégségeknél is mindig úgy járok, hogy pont nem úgy sikerül, ahogy máskor szokott, vagy ilyesmi. Így meg még sokkal többet kellene főzni, ráadásul lehetőleg frissen.

2013. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
41%
Én voltam már olyan ballagáson ami másnap reggel kilencig tartott.
2013. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Ha otthon főz a család az ugye olcsóbb, de nem hiszem, hogy annyira jó ötlet, hogy a hozzátartozók a konyhában töltsék a lagzit ami közben/után mosogatni és takarítani is kell nem is keveset. Ha távolabbi rokonokat hívtok segíteni akkor meg fennáll a sértődés veszélye + azoknak is illik adni valamit így nem feltétlenül lesz sokkal olcsóbb. Ezek miatt ebben az egy esetben én inkább rendelés párti vagyok.

Ballagásokat mi is otthon tartottuk, de az más volt ott csak beszélgettünk az asztal körül utána a nők mentek mosogatni együtt. Egy lakodalomnál azért nem feltétlenül van ez így.

2013. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!Sajnos még nem tudtam dönteni :)

Egyik felem ezt mondja másik azt.Mert tény,hogy olcsóbb lenne itthon,de viszont Én,mamám,nővérem lenne akik főznénk.Viszont ha hajnalba felkelünk főzni délutánra hulla fáradtak leszünk,főleg Én.De viszont nagyon szeretünk főzni.Meg hogyan tudnánk frissen melegen tartani az ételt mire hazajövünk a szertartásról. De viszont ha rendelünk azt melegen frissen hozzák.

Hmmmm nem tudom na mindegy még van 2 hónapom,hogy kitaláljam. :)

2013. okt. 8. 22:28
 10/18 infomoly ***** válasza:
100%

És ha vegyes lenne?

Mármint, hogy pl.: a tortákat, sütiket ti csinálnátok, a többit meg rendelnétek. Vagy olyan kaját csinálnátok, amit nem kell melegíteni és profik vagytok benne. A többit meg az étterem csinálja. Vagy ilyesmi.

2013. okt. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!