Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti hol tartanátok a templomi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hol tartanátok a templomi lagzit?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy maga a lagzi vidéken lesz (Budapesttől 40 km-re). Előtte szeretnénk megtartani a templomit.

2 lehetőség van:


1: Pesten tartjuk a templomit, de akkor a párom rokonságának, barátainak fel kell utazniuk, sok idő elmegy mert még le kellene utazni, de ugye templomban szebb meg a nagyszüleim is azt szeretnék ha templomban lenne és Pesten lenne a templom előtt a kreatív fotózás


2: vidéken a panzió kertjében, nem kellene feljönni emiatt a vidékieknek és nem csúsznánk annyit, mert akkor már rögtön le lehetne ülni, a kreatív fotózás vidéken lenne a szertartás előtt


Melyiket választanátok?


2013. nov. 27. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A lagzi helyszínén nincsen templom? Vagy egy-két faluval arrébb? Kihelyezett egyházi szertartásra a panzió kertjében nem hinném, hogy van lehetőség, az egyházak szabályai elég szigorúak e tekintetben.
2013. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Ez alapján egyértelműen a második a jobb ötlet. De mi van a te rokonságoddal? Mert ha ők pestiek akkor meg nekik kell majd vidékre utazni.. Én még nem is hallottam olyat, hogy 40 km távolsággal tartanák meg a templomi esküvőt és a lagzit. :)
2013. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
A templomi szertartásnak esküvő a neve, nem lagzi. Ez egy Szentség. Ha ezt nem tudod, semmi szükséged rá.
2013. nov. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A Bazilikában.
2013. nov. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 3-as tudom, hogy esküvő a neve és most vettem észre, hogy véletlenül lagzit írtam, de ezen nem kell fennakadni úgysem ez volt a lényeg. :)

Én unitárius vagyok, párom katolikus, de mindenképpen unitárius esketési szertartás lesz. A lekészünk rugalmas, tehát simán meg lehet kérni rá, hogy a kertben tartsuk. Ez az egyház rugalmasabb, mint a katolikusok.

2013. nov. 27. 15:41
 6/10 A kérdező kommentje:

Azért tartjuk vidéken az esküvőt, mert:

-olcsóbb az étel/ital, Pesten drágábban jönnénk ki

-így csak a pestieknek kell szállás fizetni (fele társaságak), a vidékiek majd hazamennek taxival, mert mindenki kb a helyszíntől 10-15 percre lakik

2013. nov. 27. 15:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, elnézést akkor, csak hát elég kevés az unitárius vallású itthon a többi valláshoz viszonyítva, így automatikusan a katolikus-evangélikus-református esküvőkre gondol az ember. :)


Nyilván így a templom tekintetében is kötöttebbek vagytok.


Ha nektek fontos lenne a templomi esketés, akkor átmeneti megoldásként azt javaslom, béreljetek egy buszt, amivel utazhat a násznép vidéki fele. Így nem lenne unalmas, lehetne úgy intézni, hogy a vőfély az utazás idejére kitalál nekik valami jópofa, helyhez kötve is játszható mulatságot. :) Minden csak fantázia kérdése. Viszont ha ezt túl nagy távolságnak érzitek, a kertet is csodálatosan fel lehet díszíteni egy egyházi szertartáshoz is, a dekoratőr biztosan tud jó ötletekkel szolgálni.

2013. nov. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem tudhattad. :)

Amúgy ha feljönnének a vidékiek a templomba akkor mi is ilyen buszos megoldásra gondoltunk. csak attól félek, ha fenn lenne Peste, hogy akkor már kora délután meg kellene ejteni a templomit, hogy aztán az esketés után mindenki összeszedje magát és leérjünk. Ezzel szerintem sok idő elmenne, ha meg a kertben lenne, akkor szertartás után már rögtön lehetne pezsgőzni, vendégváró falatok, aztán vacsi.

2013. nov. 27. 15:56
 9/10 A kérdező kommentje:
Szóval annyira nem ragaszkodom ahhoz, hogy helyileg templomban legyen, mert maga a szertartás hangulata úgyis meglesz. :) Még gondolkozunk rajta, hogy lenne a legjobb... :)
2013. nov. 27. 15:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Pesten van szép unitárius templom, ott lehetne. A polgárit érdemes lenne vidéken tartani.
2013. nov. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!