Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Eskuvo: protokolaris esemény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eskuvo: protokolaris esemény vs. Az ifjú pár nagy napja?

Figyelt kérdés
A kérdésemet egy elozo kérdés ihlette, melyben a menyasszony nem szerette volna meghívni a párja testvérének a barátnojét az eskuvore. Sokan azt tanácsolták, hogy "muszáj" mert az illem ezt diktálja, de voltak akik ezt képmutatásnak tekintették. Ti mit gondoltok?

2013. dec. 11. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

A jó házigazda ha vendégeket hív, gondoskodik arról, hogy jól érezzék magukat. Ehhez az első lépcső, hogy aki akarja, viheti a partnerét.

Esetleg akkor tudom másképp elképzelni, ha annyira szűk körű az esküvő, hogy csak a szülők és a testvérek vesznek rajta részt. De az már nem is annyira a vendéglátás kategória.


Az ifjú pár persze eldöntheti, hogy mire vágyik a nagy napján, mert ez tényleg az. De akkor is vannak társadalmi szabályok, amikhez igazodni kell.

2013. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Ki hogy érzi. Van, aki egy olyan személyes, intim eseménynek, ami csak a párra, esetleg maximum egy-két nagyon közeli hozzátartozóra tartozik, ők azok, akik a két tanús, vagy a nagyon-nagyon szűk családi körben tartott esküvőt részesítik előnyben.

Vannak, akik ezt az eseményt szeretnék megosztani a rokonokkal, barátokkal. Viszont itt már fontosak a vendégek is, a kölcsönös tisztelet és odafigyelés. Végül is ha szeretném az örömömet megosztani másokkal, akkor én úgy vagyok vele, hogy azért ők is érezzék jól magukat.

Ez nem képmutatás, hanem emberség.

Az, hogy a tartós kapcsolatban élő párokat együtt hívjuk meg az esküvőre kb. olyan alapvető illem, mint hogy köszönünk az utcán az ismerősöknek: van, aki betartja, van, aki nem.

A fenti kérdés igazából elég érdekes volt, mivel a testvért sem igazán kedvelték, akkor meg az nem képmutatás, ha őt viszont meghívják? Sok hűhó semmiért...

2013. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Nekünk májusban lesz az esküvőnk, a párom részéről vannak olyan rokonok akiknek jelenleg kapcsolata van, de egyik sem több éves, sőt, egyikkel sem találkoztunk. Na most ebből kifolyólag nem fogunk meghívót, kaját meg mindent fizetni idegeneknek akik lehet akkorra már nem is lesznek képben , mi meg leadtuk a létszámot amiért előleg van fizetve. Illem ide vagy oda, ha még csak nem is láttuk az illetőt nem hívjuk meg és kész.
2013. dec. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Azért a párom testvére nemcsak egy huszadik rokon.
2013. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem szűk családi körben van az esküvő, én még életben nem hallottam olyat, hogy valakit egyedül hívnak meg, illetve kikötik, hogy csak egyedül mehet. A meghívás a barát, rokon párjára is vonatkozik.

És nem kell idegeneknek fizetni a kaját, mert nyilván ha valakik ketten mennek, nem egyedül, akkor többet is fognak majd fizetni a menyasszonytáncnál, vagy kinél, mikor szokás.

Ez nem protokoll, de nagy illetlenség, ha kiköti a menyasszony, hogy a párja testvérének a barátnője nem menjen. Akkor a párja testvére mondhatja nyugodtan, hogy ő sem megy el.

A képmutatás szerintem az, amikor olyan távoli rokonokat hív meg az ember, akikkel nem is tartja a kapcsolatot és már vagy 15 éve nem is látta őket.

2013. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom miért lettem leszavazva, mikor én nem a párom testvérének a barátnőjéről írtam, ő amúgy is ott lesz, főleg hogy ismerjük, ez alap, de az x-edik unokatestvér aktuális pasija/nője nem lesz.

Amúgy a pénzbefolyás nem feltétlen jogos, mert a barátnő/barát legtöbbször együtt adja az ajándékot vagy pénzt a hozzátartozóval. De amúgy se erről szól, ha már a mi esküvőnk, legalább ismerjük már azt akit meghívunk. Annak nincs értelme, hogy ott ülnek soha nem látott emberek és végigunják mert senkit nem ismernek a barát vagy barátnőjükön kívül.Van amelyik a szüleinek se mutatta még be, abszurd lenne meghívni.

2013. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Mit ártana egyvalaki a násznépben, hacsak nem csinál botrányt az esküvőn?
2013. dec. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen sok pénze vam az embereknek, hogy idegeneket hívogatnak esküvőkre. Mit sír a szátok akkor, hogy nincs pénz...
2013. dec. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!