Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Bátyám fényképész, szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bátyám fényképész, szerintetek kérjem majd fel őt fotósnak?

Figyelt kérdés

Vagy "csak" vendég legyen?

Fényképész a szakmája, abban is dolgozott vagy 10 évig, most jelenleg mást csinál. Szerintetek kérjem fel fotósnak? Nem akarom munkára fogni úgymond, de tudom, hogy ő jól dolgozik. A fényképész szakvizsgáját is "belőlem" csinálta anno (portré fotózás) szóval ismer is.

Szerintetek mennyi kellene felajánlani? Ahogy ismerem egy fityinget nem fog elfogadni, de ha más nem ezt kérnénk tőle nászajándékba, vagy ez így gáz?


2014. jan. 5. 13:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Persze,hogy nem fogad el pénzt hiszen a testvéred.

Szerintem simán felkérheted.

2014. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én nem kérném fel. Egy fotósnak ez munka, nem pedig szórakozás. Ha távolabbi rokon lenne, talán, de ha a testvéremről lenne szó, semmiképpen.
2014. jan. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én sem kérném fel. Ez egy felelősségteljes munka, hiszen ha csak egy percre is másfelé figyel (pl. rokonok, barátok miatt), máris fontos pillanatokról marad le. Én nem tennék ilyet a tesómmal, hogy egész nap ezen kelljen aggódnia. Kérj fel egy hivatalos fotóst, és mellett mondd a tesódnak is, hogy ha szeretne, készítsen rólatok képeket (természetesen a fotósotokkal előre egyeztetve), de ne érezze kötelességének és felelősségének. Lehetetlen egy ilyen családi eseményen közeli hozzátartozóként és szolgáltatóként egyaránt helytállni.
2014. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én azért nem kérném fel kizárólagos fotósnak, hogy ő is élvezhesse, ő is szórakozzon és ő is rajta legyen a fotókon. Az is jó megoldás, ha ő megcsinálja a beállított képeket, a ceremóniára meg hívtok egy másik fotóst. Így is jól jártok anyagilag, és ő is kiélheti magát.
2014. jan. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én fotóztam már családon belül, testvérként esküvőt (akkor még nem ebből éltem, de most főállásban esküvőfotósként dolgozom). Nem igazán tudtam, rokonként részt venni az eseményekben, a lagzin azt hiszem éjfélkor ittam először alkoholt (ami persze nem feltétlenül szükséges, de az ember a testvére esküvőjén, csak iszik valamit az ifjú pár egészségére, még ha amúgy munka közben soha nem iszom alkoholt akkor is). Jellemzően inkább azt szoktuk javasolni, hogy keressetek olyan fotográfust akinek fizettek a munkájáért, így elvárásaitok is lehetnek. Attól, hogy valaki tíz éve jónak számító portrékat készített egyáltalán nem biztos (sőt szinte biztos, hogy nem), hogy fel van készülve akár felszerelést (egy ilyesmire használható felszerelés a megfelelő redundancia mellett 1,5-2M Ft), akár technikai tudást tekintve, arra ami egy esküvőn várja, ráadásul ez komoly felelősség is. A látásmódról pedig nem is beszélve. Ettől persze simán lehet, hogy Ő attól érezné jól magát ha fotózhatna (én például kifejezetten rosszul érzem magam lagziban a fényképezőgépem nélkül, ez szakmai ártalom) és simán lehet, hogy megfelelő a felszerelése is és neked elég amit nyújtani tud vele, szóval ez leginkább a Ti saját döntésetek.
2014. jan. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Őszintén szólva én nem tartom jó ötletnek közeli családtagot felkérni fotósnak az esküvőn!


1. Az első ok egyszerű, ő így a Te esküvődből semmit sem fog élvezni, sőt rajta lesz a "nagy" nyomás, hogy fotóznia kell, és aggódni fog hogy elrontja.


2. Ha esetleg éppen valahová elmegy, mondjuk táncolni egyet, vagy kimegy friss levegőt szívni, nem vonhatod őt felelősségre, hogy héééj te nem fotóztad le ezt meg azt, most mi lesz.


3. Nincs az a rokon (kivéve ha fotós, vagy olyan egyén aki a kamerája képességeit ki is tudja használni)aki olyan képeket csinálna a lagziban, amelyekkel elégedett leszel. + ha lesz esetleg videósotok akkor a legrosszabb pillanatban a videós elé áll, és az ő munkáját is akadályozza.


4. Sajnos nem minden a kamrea, egy profi fényképész egy lyukkamerával is jó képet készít, de egy amatőr egy csúcskamerával sem tud megfelelőt alkotni. Gyakori problémák a zaj (a nagy riszszerű pöttyök a képen), bemozdulás, életlenség, nem helyesen exponált kép (pl túl sötét semmit sem látni, vagy szellemkép (a háttér bemozdul de az alany nem és ettől furcsa)


5. Egyben utolsó ok, ez lesz életed legszebb napja, lassacskán évek múlva nem fogsz emlékezni a díszítésre, ahogy arra sem, hogy éppen milyen csodálatos is volt a ruhád,... milyenek voltak az ültetőkártyák, milyen is volt a hangulat... (egy profi hangulatot is megtud úgy örökíteni, hogy arról a násznépnek fogalma sincs, hogy megörökítik! A kreatív portréidat valószínüleg sokszor fogod nézegetni, nézz hát olyan képeket amire büszke lehetsz és ne olyanokat, amin látod hogy áááh pedig ez a ruha élőben szebb volt, itt nem is látszik a sminkem stb stb...


Van megoldás, ha nincs pénzed fotósra, kérd a közeli rokonoktól nászajándékba! Hidd el, ők lesznek a legboldogabbak, hogy olyasmit adhatnak nektek, amire életetek végéig emlékezni fogtok! Mert ők lesznek azok akik olyan ajándékot adtak ami megörökítette számukra örökre a napot! De vigyázz ám a fotósokkal is nézz körül nézz utána a munkáinak (ne csak a kültéri kreatív portréknak de az "akció" fotókra is amilyenek a pillanatképek hogy nem e sötétek a lagzis képei, nem e sötétek a templomi képek,... és kérj találkozót, jogod van megismerni, hisz ő lesz az aki fotózni fogja életed legszebb napját!


Remélem segítettem a válaszommal, ha esetleg még kérdésed akadna, nyugodtan!


üdvözlettel, Mona

www.profoto.ws

2014. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!