Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Külön kassza esetén nektek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza esetén nektek külön számítana a szülőktől kapott dolog?

Figyelt kérdés

Nem rég jegyeztem el a barátnőm, de bizonytalan vagyok a házasságban.

26 évesek vagyunk, 2 éve együtt, 1 éve együtt élünk.

Én közös kasszát akartam az elején, ő nem. Mondtam legyen.

Kb. ugyanannyit keresünk, szóval a pénz úgy nem játszik.

Bármit veszünk, hozzuk haza a számlát, utána átbogarásszuk, ki mit fizet. Közösen használt dolgot felezünk, amit csak az egyik használ, azt csak ő fizeti.

Eddig oké, de én rengeteg dolgot kapok otthonról, azt nem számítja be így, az közös. Ennyi erővel annak is simán elkérhetném a felét, húsok szalámik, nem olcsó dolgok. Nem pénzben kérném el, csak számítsa be, ha mi vásárolunk. De erre azt mondja, az nem számít, otthonról van. Nem értem ezt. Pláne úgy, hogy ő otthonról nem nagyon kap semmit, pedig hasonló körülmények vannak, mint nálunk, csak a szüleim nem a kocsmába hordják a lóvét.

Ti hogy vélekedtek erről?


2014. jan. 9. 13:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem igaza van, amit ajándékba kaptok, az közös. Legalábbis a szülők általában kettőtöknek adják/küldik ezeket gondolom, nem úgy, hogy csak neked.


Ha adnának x ezer forintot az más kérdés lenne természetesen, de az ételt én is közösnek könyvelném el.


Egyébként ez milyen együttélés már?:S Bevásároltok, és szépen átnézitek, hogy a dezodor a tiéd, a sajtot viszont a barátnőd akarta megvenni, és így osztoztok?:S Vagy a vízszámlán, hogy mivel ő fürdik te meg zuhanyzol ezért ő kétszer annyit fizet? :S


Nálunk is nagyjából külön kassza van, de ez kimerül annyiban, hogy a rezsi, bérleti és az élelmiszer végösszegét fizetésarányosan elosztjuk és kész. Nem számolgatunk meg veszekszünk ilyen hülyeségeken :S

2014. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Rezsit felezünk, de mást átnézünk.

De nem értem, miért számítana közösnek, az én szüleimtől kaptuk. Ha már annyira külön kasszán akart lenni, akkor ez se legyen közös szerintem.

2014. jan. 9. 14:04
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Én veled értek egyet. És megértem, hogy bizonytalan vagy a házasságban.
2014. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%
Minek jegyezted el, ha így állsz hozzá?! Mi közös kasszán vagyunk, én (nö 23) nagyon sok mindent kapok anyuéktól, befötteket, darált paprikát, húsokat, csalamádét, mindent amit anyuék "teremtnek meg". Soha eszembe nem jutna, hogy ezért pénzt kérjek a páromtól, vagy kijelentsem, hogy na ezt az én szüleimtöl kaptuk, te ne egyél belöle. Az anyóséktól szinte semmit nem kapunk, mert ök is falun laknak, de kis füszerkert van és a húst is veszik. Ha lesz gyerek a pelenka árát felezitek? vagy hogy?
2014. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

" bizonytalan vagyok a házasságban. "


Szerintem teljesen jogosan érzel így. Ha házasság, akkor nincs külön számla. Mármint értelmetlen, hiszen minden amit vesztek közös lesz. Én is elgondolkodnék a helyedbe.

Persze sokféleképpen lehet élni, számomra azonban a külön kassza iszonyúan visszataszító dolog két olyan ember közt, akik egy életre terveznek.


Mi két éve házasodtunk, azóta volt hogy ő, volt hogy én kerestem jóval többet a másiknál. Sose volt gond, hisz közös.


Nem is értem, hogy menyasszonyod hogy tervezi az életeteket. Minden este standoltok is? Neki hosszabb a haja több fogy a samponból.... persze ez egy sarkított dolog, de ez jut erről a számlabogarászásról eszembe.


Hogy a kérdésre válaszoljak, szerintem ha bogarászni akar, és külön veszi a pénzeket, akkor igenis a Te szüleidtől kapott élelmiszert te viszed be a közösbe. Mond meg neki, hogy amit az ő szülei adnak, majd hozzá kerülnek felszámolásra.


áááááá én menekülnék, ha nem tudnék ezen normálisan változtatni.

2014. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Hosszú távon nem lehet így élni, hogy a számlákat bogarásszátok. Teljesen felesleges összeházasodni, amíg ez így megy.
2014. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%
De én azt nem értem, hogy te állításod szerint közös kasszát szeretnél, eljegyezted, de aztán meg egy szalámit sajnálsz a menyasszonyodtól? Istenem, ez durva.
2014. jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

" De én azt nem értem, hogy te állításod szerint közös kasszát szeretnél, eljegyezted, de aztán meg egy szalámit sajnálsz a menyasszonyodtól? Istenem, ez durva."


A kérdező azt írta, hogy közös kasszát akart, de a menyasszonya nem akarta ezt. Így külön kasszára kerültek, és az asszonyka bogarássza a számlákat. Mindennek a felét. Azt azonban, amit konkrétan nem kell a kérdezőnek kifizetnie, mert a szüleitől kapta ajándékba, azt nem hozzá számolja. Milyen alapon?


Nem a kérdező sajnálja ezt a menyasszonyától, hanem a menyasszony sajnálja a vőlegényétől. Fordított esetben ha az asszonyka anyja csomagolna, tutira nem lenne közös. Nem is értem ezt a felfogást.

2014. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Kár nektek összeházasodni, mert egy szelet sajton kitörne a III.vh.!
2014. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Én nem sajnálok semmit sem tőle, hisz közösbe megy, amit anyuéktól kapok.

Csak ha annyira külön kasszán akar lenni, nem értem, ez miért számítana közösnek? Ha ő jól jár vele, akkor közös, ha nem jól jár vele, akkor oldjam meg?

2014. jan. 9. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!