Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Külön kassza esetén nektek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza esetén nektek külön számítana a szülőktől kapott dolog?

Figyelt kérdés

Nem rég jegyeztem el a barátnőm, de bizonytalan vagyok a házasságban.

26 évesek vagyunk, 2 éve együtt, 1 éve együtt élünk.

Én közös kasszát akartam az elején, ő nem. Mondtam legyen.

Kb. ugyanannyit keresünk, szóval a pénz úgy nem játszik.

Bármit veszünk, hozzuk haza a számlát, utána átbogarásszuk, ki mit fizet. Közösen használt dolgot felezünk, amit csak az egyik használ, azt csak ő fizeti.

Eddig oké, de én rengeteg dolgot kapok otthonról, azt nem számítja be így, az közös. Ennyi erővel annak is simán elkérhetném a felét, húsok szalámik, nem olcsó dolgok. Nem pénzben kérném el, csak számítsa be, ha mi vásárolunk. De erre azt mondja, az nem számít, otthonról van. Nem értem ezt. Pláne úgy, hogy ő otthonról nem nagyon kap semmit, pedig hasonló körülmények vannak, mint nálunk, csak a szüleim nem a kocsmába hordják a lóvét.

Ti hogy vélekedtek erről?


2014. jan. 9. 13:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is két eset van:

1. minden közös, és nincs számlaböngészés egyik fél részéről sem, ekkor a szülőktől kapott tartós élelmiszer is közös.

2. Számlabogarászós kapcsolat, mindent forintra elszámoltok. Ekkor az egyik fél által bevitt természetbeni javak is ugyanúgy számítanak, tehát egy 1000 forintos rúd szalámit úgy kell venni, mintha az egyikük a boltban vette volna 1000 forintért, ezért a másik adja bele az 500 forintot, ahogy minden másba.


Ha van egy szabályszerűség, akkor az vonatkozzon mindenre, mert különben káosz lesz belőle, mindkét fél keresi a kibúvókat a maga javára.

2014. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Jól látod kérdező. Ez a tipikus esete ennek feleségjelölted szempontjából.


Ami a Tiéd az enyém is, ami az enyém, ahhoz neked semmi közöd.


Gondold át egy kicsit ezt a házasságot. Jó lesz ez így neked?

2014. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

szerintem is neked van igazad. te felajánlottad az elején, hogy közös legyen minden, neki nem kellett, akkor a szalámiból se egyen amíg nem adott bele, vagy amíg nem kap ő is valamit otthonról.

egyszer mondd neki ha a szüleidtől kapott kajából akar enni, hogy adjon neked x ft-t érte, vagy akkor te annyival kevesebbet adsz a következő vásárlásba. kíváncsi vagyok mit szólna, bár erősen gyanítom, hogy megsértődne és menne a cirkuszolás... akkor meg nem ártana átgondolnod ezt az egészet

2014. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Hú, egyszer volt ilyen, hát a végén én éreztem magam kellemetlenül...

A békesség miatt inkább többet nem szólok, csak érdekes a dolog, azért kérdeztem meg, hogy most akkor kinek mi az álláspontja.

2014. jan. 9. 15:34
 15/21 anonim ***** válasza:
70%

Házassági szerződés nélkül ne házasodj ha jót akarsz.

Mert ez a nő nagyon kifog használni. Állj kimagadért.

2014. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
94%

Neked van igazad. Én nem adnék neki a kolbászból!


Mindig amikor elkezd számolgatni, mondjad neki hogy ha nyersz a lottón egy garast nem lát belőle, és kénytelen leszel egyedül menni nyaralni, mert neki nem lesz rá pénze, meg a házban amit veszel, csak a garázsban aludhat majd mert azt engedheti meg magának.

2014. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A végére leesett mi a bajod, tehát ha vesztek valamit akkor elkezdi számolgatni mennyivel jössz neki de ha a te kajád eszi akkor már nem számolgat...

Itt csak nyílt lapokkal játszhatsz, hátha észreveszi magát, kerek perec mond meg neki, hogy neked nem jön be ez a fajta számolgatás, vagy ha számolgat akkor fizesse ki neked annak a felét amit a szüleid csomagolnak. Megjegyzem így nem lehet leélni egy életet...

2014. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a számlabogarászás túlzás, ez mindig feszültséget fog okozni. Ennyi erővel az is gond lesz egy idő után, hogy a megvásárolt húsból te jóval többet ettél. Mi is külön kasszán vagyunk. De a bevásárlásokat úgy oldjuk meg, hogy egyszer egyikünk fizet, másszor a másikunk. Nagyjából egyensúlyban legyen. A rezsit felezzük. Ha ez a része rendben lenne, akkor azt mondanám,h amit a szülők adnak, az közös. Mert feltételezem Nektek adják, nem pedig Neked. De ha ő meg minden máson garasoskodik, akkor érthető a rossz érzésed. Próbáljatok vmi más rendszert bevezetni. Nem jó ha mindig megy a vita a pénzen.
2014. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg neki, hogy itt az ideje a közös kasszának pont. Elvileg házasságban úgyis közös a pénz, hiába számolgatjátok hogy most a számla, vagy b. Nincs értelme az egésznek. De nem kell teljesen közös kasszán lenni, ha nem akartok. Mi sem vagyunk én fizetem a kaját, párom a rezsit, ez kb egálban van, a többi ahogy esik úgy puffan.
2014. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem neked van igazad.


Mondok egy példát: Az rendben van, hogy jogilag közös, ha te kapsz valamit otthonról. Mondom jogilag közös.


De pl nekem, mint a férjem házastársának, nem lenne pofám úgy élvezkedni azon amit a férjem kapott, ha ennyire ragaszkodtam előtte a külön kasszához. Ahogy a barátnőd csinálja...remélem érthető mire gondolok.


Ha eddig ennyire különcködni akart, akkor most is különcködjön!


Ha pl mindketten kapnátok dolgokat, te is, ő is, és azt összedobjátok, vagy ki mit kapott azé, az rendben van: megegyezés kérdése.


De ez így ebben a formában nagyon tré dolog a barátnőd részéről.


27/N

2014. jan. 11. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!