Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek jó dolog a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó dolog a közös kassza?

Figyelt kérdés

párommal együtt élünk és most közös kasszára kerültünk, de nem tudom jó dolog-e, van valakinek tapasztalata?

27F


2012. szept. 3. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha együtt éltek, akkor idővel muszáj lesz. A mi kapcsolatunkban én kezelem a kasszát, amire kell, arra mindig van, persze meg is fogok nem egy kiadást. Mondjuk erre fel is kért a barátnőm:)
2012. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ugyanannyit keresünk mindketten, csak mivel Ő Nő ezért neki jóval drágább kiadásai vannak (sok kozmetika, fehérnemű, ruhák stb...)
2012. szept. 3. 10:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi ezt is megoldottuk. Amire kell, arra van (van, amit nem lehet megtagadni). Amire nincs annyira szükség, azt pedig összegyűjtjük, és az arra szánt keretből finanszírozzuk, ha elfogy a keret, akkor nincs több ruha, elektronika, akármi. Így félre is tudunk rakni, és normális életkörülményt teremteni.
2012. szept. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én sokáig 3-4x annyit kerestem, mint az exem. Fura lett volna, ha meg kell beszélnünk, hogy költhetek-e a hobbimra. Éppen a hobbim miatt nekem is voltam kiadásaim rendesen.

Most is úgy néz ki, hogy én fogok sokkal jobban keresni. Nem gondolom, hogy teljesen közös kasszát vezetek be.

Nem úgy kell elképzelni, hogy én évente veszek magamnak egy sportkocsit, a barátnőm pedig szakadt ruhákban jár. Odaadom számlákra, bevásárlásra valót kis ráhagyással, a többi pedig marad nálam. A luxust én fizetem.

2012. szept. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ha nem vagyok indiszkrét mennyit keresel 4-es?
2012. szept. 3. 10:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Van előnye meg hátránya is.


Az előnye pl. az, hogy így a rezsit sokkal könnyebb kifizetni, mintha az valakire ráhárul.


A hátránya általában az, hogy a két fél nem egyenlő (vagy legalább közel azonos) mértékben költ belőle, hanem általában valaki nagyobb részesedést akar. No meg ilyenkor még ha csak az egyik fél hibájából is, de mindketten fizetitek a büntetéseket.

2012. szept. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

sztem nem.

én tuti nembírnám bevallani mennyit is keresek, kevesebbet mondanék, hogy legyen félretett pénzem, tartalékom, és ha ugyvan, akkro egy nagyobb volumenű meglepetésre, vagy utazásra költeni, hameg nemugy, akkor sosebaj ha ven egykis pénzem, ha véletlen szétmegyünk.

és valahol a csajnak si jolenne ha nem teljesen vagyunk közös kasszán, mert legalább nemkellene hazudnia, hogy mennyit is költött pipere cuccokra, meg iylenekre, klcse csaka saját pénzéből és kész, engem nem idegesít, ő emg nyugodtan vásárolhat...:D

2012. szept. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Közös kassza? Inkább a halál.
2012. szept. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
A párom minimál bér körül keresett...
2012. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez alap. És működik.

Mi 4 éve élünk együtt és kb. 3 éve már teljesen KÖZÖS kasszán vagyunk. Együtt osztjuk be a pénzt, nincs enyém-tied. Az elején persze nehéz volt összeszokni, mivel én nagyon spórolós vagyok, a párom meg költekezősebb volt, de már nem okoz gondot. Mindent megbeszélünk, megmutatjuk egymásnak a blokkokat, előre eltervezzük ki mennyit szeretne magára költeni következő hónapban pl. milyen ruhára, telefonra stb. van szüksége.

Voltak már mindkettőnknek munkanélküli időszakai, és egyáltalán nem sajnáltuk olyankor "eltartani" a másikat. Ha esetleg szakítanánk, egyértelmű hogy elfeleznénk a meglévő pénzt, mert lehetetlen évekre visszamenőleg kiszámolni ki mennyit tett hozzá. De nem hiszem hogy erre sor kerülne, most készülünk összeházasodni! :D


27N (+26F)

2014. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!