Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe került a fotósotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe került a fotósotok az esküvőre?

Figyelt kérdés

Kérlek benneteket, akinek már volt a közelmúltban esküvője, avagy akinek hamarosan lesz, legyen kedves megosztani velem, hogy mennyibe került a fotósotok!

Két ismerősöm is van, akik vállalnának komplett fotózást az esküvőmön, de egy kicsit durvának tűnő árat hallottam, ami talán Budapesten elfogadható, de egy vidéki kisvárosban én soknak tartom. Illetve mindketten kezdők, fiatalok még. Egyelőre direkt nem mondanám ki mekkora összegről van szó. Kíváncsian várom az infókat.



2014. jan. 25. 00:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%

Általánosságban elmondható hogy egész napos esküvőre vetítve 120-130e Ft alatt csak feketéző amatőröket találhatsz, nem megfelelő felszereléssel és sokszor hiányos tudással vagy nem elegendő rutinnal. a főállású esküvőfotósok árai szintén egész napos esküvőre vetítve 150e Ft és 600e Ft között mozognak (+útiköltség,+fotókönyv(ek) stb...)


Ez elsőre soknak tűnhet de a kezdeti beruházást (ami amúgy közel 2M Ft alhangon) nem számoljuk akkor is van a fotósnak egyetlen esküvőn 60-80e Ft költsége (amortizáció, adók,adathordozök, útiköltség stb


.)

2014. jan. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem kell kifejezetten esküvői fotóst hívnotok ! Érdeklődj utána ,hogy nincs az ismerősi körötökben fotós ,ő is ugyanolyan szép képeket tud készíteni rólatok .Abszurd lenne több mint 100000.-t fotózásra költeni .+ a legtöbb ember nem igényli ,hogy az esküvőt elejétől a végéig profi fotós fényképezze ,hanem megelégszenek a klasszikus menyasszony +vőlegény fotózáson a választott helyszínen .
2014. jan. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanolyan szép képeket, hát persze... ha ez így működne!:)
2014. jan. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%
Nem kötözködésképp írtam a válaszomat ! Így van nagyon sok ember nem teheti/nem akar ,hogy 120000.-t kiadjon fotósra .Lehet választani egyéb alternatívát ! Nekem is hamarosan esküvőm lesz .Kis esküvő ,nincs is igényünk hetedhét országra szóló dínom-dánomra ,annak a pénznek amit arra költenénk máshol is van helye. Szóval a lényeg nem esküvői fotóst fogadtam fel ,hanem egy kedves ismerőst ,aki amúgy is hivatásos fotós ,de így a költség meg sem közelíti a 100000.-t ,ami nekünk nem utolsó szempont ;-) !
2014. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%
Oké ez érthető de a végeredmény ilyenkor össze sem hasonlítható.Azzal vplta bajom a válaszodból, hogy azt írtad ugyanolyan, ami nyilvánvalóan nem igaz. Nem mindenki igényli a valóvan profi esküvői fotósok látásmódját és az általuk nyújtott színvonalat, ez természetes, de ne mondjuk, hogy ugyanolyan.;)
2014. jan. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi két fotós munkáit néztük meg. Az egyik egy kezdő fotós, aki 80000-ért vállalta volna, a profi fotós tavalyi foglalás esetén adott 10 % kedvezményt, így 100000 Ft-ért vállalta. Végül a profi mellett döntöttünk, mert nem volt olyan nagy az árkülönbség. De hallottam már olyat is, hogy alsó hangon 140 ezerét vállal esküvőket.
2014. jan. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Szezonon kívül 20% kedvezménnyel 110e


Kreatív, szertartás, buli

+ 1 dotőkönyv


További fotókönyvek ára 15E


(Vidéki kisfaluban volt az esküvő, ez még olcsó ár)

2014. jan. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
52%

7-es vagyok... A fotóink gyönyörűek..

Van amivel pályázatra is beküld...

Tehát nem csak rajta vagyunk a képeken...

2014. jan. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Az hobbifotósok 70-80-90 ezer ft-tól vállalnak, de ők nem rendelkeznek annyi szakmai tapasztalattal, mivel csak hobbi szinten űzik. Akkor ennyi erővel jobban jártok, ha egy rokont megkértek. A profi fotósok 150-200 ezer ft körül vannak. Nekünk 200 ezer Ft lesz, de hozzáteszem, hogy profi fotós, ismerősnek is Ő készítette a képeit, amiket láttunk is. Volt már az év esküvői fotósa is, szóval ott van a szakmában, több éves tapasztalattal és szakmai tudással rendelkezik. Azt felejtsd el, hogy egy rokon is tudna olyan képeket készíteni, mert nem. Hozzáteszem, hogy a 200 ezer ft-ban benne van 100 db nagyobb vagy 200 db kisebb papírkép is meg persze a retusálás és a több napos utómunka. Mindenkinek el kell döntenie, hogy mi a legfontosabb is mire szeretne többet szánni. Mi a fotóson nem szerettünk volna spórolni, mert tényleg nem mindegy, hogy mit nézegetek majd 10 vagy 20 év múlva és az elég bosszantó tud lenni, ha esetleg rosszul sikerült képeket kapnánk készhez. Természetesen vállal pár órás fotózást is és nyilván akkor jóval kevesebbet kér, de mi egész napra kértük, hogy tényleg a nagy napunk minden szép és emlékezetes perce meg legyen örökítve. Mi azért szánunk ennyit fotósra, mert videósunk nem lesz. Én úgy vagyok vele egy jó fotós többet ér. :) Persze mindenki el tudja dönteni mi a fontos a számára. Meg egy esküvőn ott van még jó pár dolog, amin lehet spórolni. De amint írtam én a fotóson és a zenekaron nem spórolnék, mert ezek a legfontosabbak. Sok boldogságot! :)
2014. jan. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
nekünk 50E ft volt, de a lagzira nem jött, a készülődést meg ajándékba kaptuk. Mi csak a kreatívot, háznál pár képet, polgárit és csoportképet akartunk fotóztatni. Jó képek lettek, de nem mondom, hogy nem választanék mást.
2014. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!