Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe került a fotósotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe került a fotósotok az esküvőre?

Figyelt kérdés

Kérlek benneteket, akinek már volt a közelmúltban esküvője, avagy akinek hamarosan lesz, legyen kedves megosztani velem, hogy mennyibe került a fotósotok!

Két ismerősöm is van, akik vállalnának komplett fotózást az esküvőmön, de egy kicsit durvának tűnő árat hallottam, ami talán Budapesten elfogadható, de egy vidéki kisvárosban én soknak tartom. Illetve mindketten kezdők, fiatalok még. Egyelőre direkt nem mondanám ki mekkora összegről van szó. Kíváncsian várom az infókat.



2014. jan. 25. 00:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
57%

Azért az, hogy valaki pályázatokra is küld bizonyos képeket, nem jelent semmit. A legtöbb -pláne esküvős témakörben - pályázatokra érkező kép értékelhetetlen. :)


Ettől függetlenül a 7-es által írt összeg kb. reális egy közép-középalsó kategóriás fotós szolgáltatásaiért.

2014. jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
30%
Az meg mondjuk eléggé vicces, hogy le lettem pontozva csak azért mert belelátok és igyekeztem valós dolgokat írni. Gratulálok! :)
2014. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem a saját esküvőmön, hanem egy közeli rokonomén: 90.000-be került, profiként hirdette magát, de nem az volt. Rengeteg fotó rosszul fókuszált, rosszul "beállított" lett (értsd: lemaradó részletek, nem a megfelelő emberek vannak a középpontban, rossz térelosztás, rossz megvilágítás, stb.).


Pedig láttak tőle előtte mintát, fotókat, de sajnos csak a jobban sikerülteket.

Ma már azt mondják, inkább fizették volna a dupláját, csak jó legyen.


Egyébként ha írnál árakat + esetleg képfeltöltés-re raknál fel tőlük 1-2 fotót (névtelenül persze), lehet hogy meg tudnánk ítélni, megfelelő-e az ár és a minőség, vagy sem.

2014. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
57%

Nem tölthet fel fotót névtelenül, mivel a fotók a fotósok szellemi termékei így ez jogosulatlan felhasználásnak minősül a hazai törvények szerint, viszont szerintem akinek van weboldala az vállalja a képeit, tehát a weboldalaik linkjét nyugodtan írhatja a kérdező, ha nem szeretne ebből semmiféle problémát (sértődés, "Mé'raktadfel?!", stb...) akár privátban annak aki kéri.


Egyébként ezért szoktam azt javasolni a pároknak, hogy bárkit választanak, kérjék meg, hogy mutasson meg 3-4 teljes átadott anyagot, mert így láthatják, hogy mire számíthatnak az adott fotóstól, persze a körülmények függvényében azért változhat a fotós teljesítménye, de ezt meg le kell kommunikálni vele, hiszen azért van, hogy veletek együtt dolgozzon, beszéljétek meg vele, hogy mire van szüksége ahhoz, hogy az adott színvonalat teljesítse, kérjétek ki a véleményét a teremelrendezésről, a kreatív fotózás időponjáról ha kell és ez nagyban könnyíti az Ő dolgát is és Ti is jobb képeket kaptok a végén. :)

2014. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi 80000 Ft-ot fizettünk a fotósnak, de nem volt lagzink, csak a kreatívokat, szertartást, csoportképeket és a végén az éttermet fotózta. Ha egész napra szerettük volna, akkor 120000-at kért volna. Ő nem kifejezetten csak esküvői fotós (kismama képektől kezdve a tájképekig mindenfélét fotóz), nagyon meg voltunk elégedve vele :) Pontosan olyan jó képeket csinált, mint amilyeneket szívesen nézegetünk még 40 év múlva is. Ezért az árért 314 képet kaptunk nagy felbontásban dvd-n, mindet retusálva és 3 nagy méretű papírképet. Ha visszamehetnénk az időben sem választanék drágábbat, mert ő pont olyan stílusban fotóz, ami nekünk nagyon tetszik :) Viszont ahhoz ragaszkodtunk, hogy legyen hivatása a fotózás, mert a sógoromék képeit nagyon elrontotta a lelkes hobbifotós barátjuk, még a vendégek is szebb képeket csináltak....
2014. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Nekünk tavaly szeptemberben volt az esküvőnk. 80 ezer volt a fotós, félprofinak mondanám, mert hivatalosan nem ebből él, de folyamatosan van munkája. És mielőtt a nagy fotós írná megfelelő felszereléssel rendelkezik. Kérdés egyébként mire van igényetek, mármint milyen képeket szeretnétek, ugyanis nálunk az volt az első szempont, hogy ne a szokványos beállított képek legyenek. Persze kell az, mert a szülőknek kell, de mi egyedi képeket szerettünk volna. Párom is hobbiból fotózik, így első körben a "tanárát" kértük fel, aki viszont ( és szerintem ez egy fotóstól nagy dolog) azt mondta szívesen ajánl olyat akiben ő is megbízik, de neki nem igazán fekszik az esküvő fotózás. Csinálra, de ő más területet jobban csinál. Szóval végül az általa adottak közül sikerült is választani, és abszolút nem bántuk meg,, már a "jegyesfotózáskor" jól mulattunk és klassz képeket kaptunk. Egyébként az összes környékbeli fotósnak megnéztük a képeit+kértünk ajánlatot +ismerősöknek akiknek volt esküvőjük előttünk végigkérdeztük ( és bizony volt hogy a profi fotóssal a végén nem voltak megelégedve), általában 120-150 körül kértek volna, csak arra a napra, tehát előfotózás ahol összerázódunk nem lett volna. De a lényeg sok fotós ugyanazokat a helyszíneket, háttereket, beállításokat használta, sokszor az volt az érzésünk, hogy már órák hosszat ugyanazt a képet nézzük, mi meg pont ezt akartuk elkerülni. Úgyhogy szerintem először nézzétek meg ki milyen képet csinál, a ti elképzeléseteknek mi felel meg, aztán ha van 2-3 ember és nem tudjátok melyik legyen és van fényképezésben jártas az apró kidolgozott részleteket nézzétek meg. És persze legyen szimpatikus, hogy ne érezzétek feszélyezve magatokat! Nálunk pl utólag jó néhány képen elcsodálkoztunk, mert nem is emlékszünk arra hogy fényképezett.
2014. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 16-os!

Kérlek bocsáss meg, de a "nagy fotós" megjelöléssel még ha ironikusnak és cinikusnak is szántad (elnézést ha mégsem) találva érzem magam és sokkal inkább kíváncsiságból mint kötekvésből, de miből tudtad megállapítani, hogy megfelelő-e a felszerelése és honnan tudod, hogy mi a megfelelő? :)


Tényleg érdekel és ne láss iróniát a kérdésem mögé, valóban kíváncsi vagyok, hogy a nem szakmabeliek előtt mi az ami már megfelelőnek számít (nagy vonalakban).

2014. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Nos, ugye két ismerőssel beszéltem. Ők adnának valamennyi kedvezményt a kapcsolatunk végett, de egyelőre még nem tudtam dönteni, hogy bevállaljuk-e őket, vagy inkább egy profira bízzuk. Fiatalok még, néhány esküvőn vannak csak túl. Más rendezvényeket is fotóznak, láttam már képeiket, de árban ezek szerint, akkor majdnem mindegy. Igyekszek még kicsit körbekérdezni.

Mi komplett fotózást szeretnénk, a szertartásokról és a lagziról is, illetve néhány beállított fotót. Az egyikőjük első sorban Budapesten dolgozik, ő azt mondta 150-ért vállal általában, nekünk 110-120 körül megcsinálja, megbeszéljük. A másikójuk még mindig abban a vidéki kisvárosban dolgozik, ahonnan mi származunk a párommal és ahol az esküvőt tartani szeretnénk, ő 95 ezret mondott (nekünk ennyi). Ebben mindkettejüknél benne van egy 200 fotós album, illetve egy DVD ugye a teljes anyaggal.

Mivel ezek voltak az első érdeklődéseim, először kicsit a szívemhez kaptam, de akkor ezek szerint ez abszolút nem drága. Nagyon elszállni nem akarok az árral, jó lenne felső hangon megúszni 150 ezer forintból és ezért cserébe, ha nem is profi képeket kapni, de olyanokat, amikre később szívesen ránézünk.

Linkelni nem szeretnék, ne haragudjatok, sem itt, sem privátban. Sosem tudni nem járnak-e erre az illetők és nem szeretnék problémát a kérdésem kiírása miatt. A referenciájukba úgy is csak a szinte tökéletes képeket teszik fel szerintem, úgyhogy nem gondolnám mérvadó.

A városban egyetlen profi fotósról tudok csak, a héten igyekszek tőle is egy árajánlatot bekérni, aztán meglátjuk.

Egyébként az esküvő június közepén lesz, ez úgytudom "előszezonnak" számít esküvők szempontjából is. :)

2014. jan. 25. 16:51
 19/28 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk 2013.10.26. án volt az esküvőnk. egy szabadtéri és egy esküvői szertartást kértünk ami alkalmanként 20.000 ft-ba került mindkét alkalomról választhattunk 50-50 db képet ingyen megkaptuk. Plusz megkaptuk egy dvdn az összes képet ami készült. Így megúsztuk 40.000 ft ból de minden további alkalom mint pl műtermi fotózás,lagzi fotózása reggelig mind mind 20.000 ft pluszt jelentettek volna. Mi ezt a kettőt választottuk teljesen meg voltunk elégedve. Nem kezdő fotós ott a mi városunkban mindenki őt kéri fel szint az esküvői fotózásra. Debrecen közeléből egy városban :) remélem tudtam segíteni.
2014. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk idén ősszel lesz, szezonon kívül, vidéki kisvárosban, 110.000 ft lesz + útiktg.
2014. jan. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!