Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Magyarországon történő házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szpájkadi kérdése:

Magyarországon történő házasságkötés esetén, milyen papírokra van szüksége a német állampolgárságú páromnak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 23. 09:01
 1/6 Jégtánc ***** válasza:
Igazolás hogy nem volt még házas.Vagy hogy elvált.Ugyanaz kell neki mint ha magyar lenne csak hiteles fordításban.
2014. febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Külföldi állampolgár házasságkötése Magyarországon


Külföldi állampolgár(ok) is köthetnek házasságot Magyarországon. A házasságkötést megelőző eljárás lefolytatására a tervezett házasságkötés helye szerinti anyakönyvvezető az illetékes.


Az eljárás során a személyazonosság és az állampolgárság igazolása mellett a következő iratokat kell becsatolni:


születési anyakönyvi kivonatot

a nem magyar állampolgárságú félnek az illetékes hazai hatósága által kiállított tanúsítványát (a tanúsítványt diplomáciai felülhitelesítéssel ellátva kell benyújtani, kivéve, ha nemzetközi szerződés eltérően rendelkezik, valamint ha a tanúsítványt az adott állam magyarországi külképviselete állítja ki)

indokolt esetben az illetékes közigazgatási hivatal vezetője felmentést adhat a tanúsítvány bemutatása alól (pl. az adott külföldi állam nem ismeri a tanúsítványt, vagy az háborús helyzet miatt nem beszerezhető)

családi állapotot igazoló okiratot

lakóhelyet igazoló okiratot

A pontosítás végett a házasságkötés helyszínén az adott anyakönyvi hivatalban kell érdeklődni a benyújtandó dokumentumok iránti.

2014. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy ez az oldal a gyakori kérdések miatt volt létrehozva, de egyet nem értek: egy ilyen kérdéssel miért nem lehet szépen elballagni a házasságkötő céghez vagy mihez vagy városházára és ott megkérdezni? Ha falun laksz, ha városban laksz el tudsz menni. Ott még jobban fel is világosítanak hogy mik kellenek valójában !!

Net után ne menjél, mert ki tudja mikor volt frissítve.

Oda szépen el kell menni és megkérdezni. Mégha idegen nyelven mondanák el akkor még oké, de így ténleg nem értem meg. Én külföldi magyar vagyok, de még én is képes vagyok elmenni és megkérdezni, holott nem magyarul beszélek hivatalos helyeken.

2014. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha nem magyarul beszélsz hivatalos helyeken, akkor még véletlenül sem vallhatod magad külföldi magyarnak, egyszerűen csak külföldi vagy, aki tud valamennyit magyarul beszélni és rosszindulatú hozzászólásokat írni egy olyan oldalra, ami azzal a céllal jött létre, hogy az emberek kérdezzenek.

A többieknek köszi.

2014. febr. 23. 15:06
 6/6 Jégtánc ***** válasza:
Személyit nem kellett lefordíttatni.Mármint a német állampolgárét.
2014. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!