Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Névváltoztatásnál melyiket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névváltoztatásnál melyiket gondoljátok jobbnak? Kötőjeles verzió: pl. Kiss-Horváth Beáta vagy, ha a feleség teljesen átveszi a férj vezetéknevét, sajátját pedig elhagyja: pl. Kiss Beáta (leánykori nevén: Horváth Beáta)?

Figyelt kérdés
Érveket, ellenérveket kérnék mindegyikről, egyszerűen nem tudok dönteni. A -né-s verzió kizárva, csak ez a kettő jöhet számításba.

2014. márc. 11. 09:49
1 2 3
 1/25 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
Nekem a második verzió, én úgy használom. Érveket nem tudok és akarok felhozni, egyszerűen így tetszik.
2014. márc. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a kötőjeles túl bonyolult, sok, hosszú. Viszont abban ugye benne marad a saját neved.

A férj vezetékneves megoldás tetszik, egyszerű, az egész családnak ugyanaz lesz a vezetékneve, főleg ha lesznek gyerkőcök is. Ellenérv max. az lehet, ha ragaszkodsz hozzá, hogy a saját neved is megtartsd valahogy.

Nekem személy szerint az tetszik, ha teljesen marad a leánykori név. Én nem akartam megváltoztatni, mert úgy éreztem, hogy az már nem én lennék. Megszoktam magam a nevemmel, fura lett volna, ha egyszer csak másik nevem lesz. A boldogság pedig úgysem azon múlik, hogy felveszem-e a férjem nevét :)

2014. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a kötöjeles nagyon nem tetszik, aláírásnál is több helyet igényel (és a legtöbb formanyomtatványon nincs elég), a mindennapokban rendszerint az egyiket úgyis lehagyják belöle és nekem eröltetettnek tünik.


A második egyszerübb, a világ többi részén is mindenhol így használják (tehát nemzetközileg is érthetö). Az meg, amit sokan mondanak, hogy nem látszik, hogy férjes név - akinek ez fontos, az használja valamelyik -né formát, mert minden más lehet lánykori név is. Egyébkßént is ma sehol sincs jelentösége, hogy valaki férjnél van-e vagy élettársi kapcsolatban él, mármint olyan szempontból, hogy semmiféle hátránya sincs annak, aki nem férjezett.

Ettöl függetlenül szerintem a házasságnak van jelentösége, de csak a párra nézve.

2014. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
47%
Hat, nekem egyik sem tetszik. A kotojeles most divat, ez nalam kizaro ok, az viszont tul snassz, hogy a ferj vezeteknevet veddfel.
2014. márc. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%

ahogy jobban hangzik..nagyon név függő..

ami nekem nem tetszik, ha valaki teljesen felveszi a férje nevét, és a keresztneve megváltozik egy férfinévre egy "né" toldalékkal.


Az össze többi szerintem hangzás függő.


Ha rosszul hangzik együtt nem venném fel, nekem fontos a leánykori vezetéknevem, emiatt nem akartam elhagyni, így nekem nem merült fel, hogy csak a férjem nevét vegyem át

tehát név jelentésétől hangzásától függ...(mindkettőnkétől)



pl Kiss Beátát nem venném fel, mert rengeteg van belőle....a Horváth is gyakori...

Így a Kiss-Horváth jó választás volna, de a Horváth -Kiss is, bár az előbbi jobb.../gondolom ezek fiktív nevek voltak, vagy a sajátod?/

Mondogasd..melyik tetszik, melyiket tudod elképzelni magadhoz

2014. márc. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a második verzió sokkal jobban tetszik, én úgy akartam felvenni a férjem nevét, de nagyon összecsengett a keresztnevem a vezetéknevével. Ráadásul mivel én Dr. vagyok, azzal meg tényleg katasztrófálisan hangzott. Csupa o betű lett volna az egész... Ellenérv max. annyi lehetne, hogy úgy fog tűnni, mintha testvérek lennétek. Bár szerintem ez is hülyeség. Nekem anyukám is így vette fel apukám nevét. Ez akkoriban még nem volt divatban. Anyától sokan megkérdezték, hogy miért nem ment férjhez, meg miért vállalt lányként gyereket. Ő nem győzte magyarázni, hogy de házas, csak egyszerűen így vette fel a férj nevét. Most viszont már teljesen elterjedt, ez a fajta névfelvétel, illetve az is természetes, hogy ha az anya nevét kapja a gyerek, úgyhogy nem hiszem, hogy ez manapság valakiben felmerülne.


Úgyhogy én kötőjelesen vettem fel. Mivel mindkét vezetéknév rövid és a keresztnevem is így nincs hosszú nevem. Nem mondom azt, hogy tökéletes lett így a nevem, de még mindig ez volt a legjobb alternatíva.


Én mindenképp fel akartam venni a férjem vezetéknevét, nem is szerepelt opcióként, hogy megtartsam a születési nevem.

2014. márc. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Igen, ezek fiktív nevek voltak :)A kötőjelessel nekem is az a problémám, hogy túl hosszú, meg furcsa lenne úgy bemutatkozni. Eddig ezt akartam, de nem száz százalékosan. Most meg már ott tartok, hogy nem tudok dönteni, de hamarosan le kell adni a végleges verziót. Mindenképpen át szeretném venni a férjem nevét, ez nem is kérdés. Aztán jött az, hogy akkor inkább teljesen átveszem a párom vezetéknevét és kész. A -né-s verziót nem akarom, mivel azt külföldön nem nagyon értik, meg amúgy sem tetszik. Nem tudok dönteni :( ezért várnék érveket-ellenérveket. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2014. márc. 11. 10:11
 8/25 anonim ***** válasza:
86%

egy kicsit de csak kicsit megbántam amúgy...nekem hosszú lett a nevem..de csak ezért..

7 karakter - 6 karakter 7 karakter,

gyakran elfelejtem elé mondani így fél év után:) de aláírásnál jól jön:D

Amúgy én

x-né y z akartam lenni, de a férjem lebeszélt, pont a külföldi lehetőségek miatt

2014. márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%

Ha fontos az, hogy külföldön elfogadható legyen, akkor csak két variáció jöhet számításba.


Vagy megtartod a lánykori nevedet, vagy a férj vezetékneve a keresztneveddel.

Minden más - kötöjeles változat - csak bonbyodalmakhoz vezet, mert ismeretlen arrafelé.

2014. márc. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Mivel nap mint nap külföldiekkel foglalkozom, ezért biztosra tudom, hogy nem ismeretlen számukra a kötőjeles verzió, sok ilyennel találkozom.
2014. márc. 11. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!