Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Névváltoztatásnál melyiket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névváltoztatásnál melyiket gondoljátok jobbnak? Kötőjeles verzió: pl. Kiss-Horváth Beáta vagy, ha a feleség teljesen átveszi a férj vezetéknevét, sajátját pedig elhagyja: pl. Kiss Beáta (leánykori nevén: Horváth Beáta)?

Figyelt kérdés
Érveket, ellenérveket kérnék mindegyikről, egyszerűen nem tudok dönteni. A -né-s verzió kizárva, csak ez a kettő jöhet számításba.

2014. márc. 11. 09:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%
én a 2-es opciót választottam. Vőlegényem szintén Kiss :)
2014. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
59%
Ha újra dönthetnék, én a kötőjeles verziót választanám. Én -né lettem, de nagyon megbántam. Szeretem a férjem, és minden vágyam volt a felesége lenni, és -né + saját nevem lenni, de azóta úgy érzem, hogy a személyiségem egy része az ő neve mögött elrejtőzött. Nem tudom másképp mondani, mintha nem lennék ugyanaz az ember, pedig "csak" névváltozás történt. Szóval nincsenek korlátok, nem kell másképp viselkednem vagy lemondani valamiről, szóval ez valami pszichés dolog lehet nálam.
2014. márc. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
27%
Egyértelműen a kötőjelest (én személy szerint a -néset, a második teljesen olyan, mintha testvérek lennétek, arról nem is beszélve, hogy amerikai hülyeség az egész.
2014. márc. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
50%
Nekem egyik sem. Én a helyedben úgy venném fel, hogy Kissné Horváth Beáta.
2014. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a kötőjeles megoldás tetszik. Szeretem a nevemet, nincs semmi okom arra, hogy "eldobjam", viszont szeretném azt is kifejezni a nevemmel, hogy hivatalosan is a páromhoz tartozom.
2014. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk jövőre lesz az esküvőnk, eddig én is úgy gondoltam, hogy a kötőjeles verzióval fogom felvenni majd a a leendő férjem vezetéknevét. Tetszik is, de aztán egyszer úgy adódott, hogy mivel együtt élünk már, mindkettőnk vezetékneve ki van írva a csengőre. Így mikor rendeltem pizzát, mondtam a telefonos pasinak, hogy mi van kiírva, egybe mondtam a 2 vezetéknevet (mint mikor kötőjeles, és bemutatkozol) és hát nem egészen értette, ráadásul a vezetékneveinkben az utolsó 2 betű ugyanaz, így zavaros egybe a hangzása. :/ Kár..még gondolkozom ezen, de lehet hogy én is arra szavazok, hogy egy az egyben felveszem a párom vezetéknevét majd.
2014. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%

Nekem nem túl bonyolult a nevem, viszont sajnos sok a félrehallási lehetőség benne (annyiféleképpen láttam már leírva, el se hinnétek). Párom neve egyszerű, neki maximum az y helyett szoktak i-t írni. Szívesen venném fel kötőjelesen, de akkor elég sokat kellene magyarázni, plusz az úgy már elég hosszú lenne.

Én valószínűleg a második verziót fogom alkalmazni, bár úgy meg a testvére nevére fog nagyon hasonlítani a nevem (a keresztneveink egybehangzók). Kicsit sajnálni fogom a saját vezetéknevem, hiszen mégiscsak az a családomé, akármennyit is szívtam miatta.

Szóval szerintem, ha egyikőtök neve sem túl hosszú és bonyolult, akkor a kötőjelest válaszd.

2014. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
Nekem kötőjeles lesz, mert én szeretem a vezetéknevem, és szeretném azt is megtartani.
2014. márc. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
57%

"Kiss-Horváth Beáta "

Ez a verzió sztem jobb. Miért dobnád el azt, aki mindig is voltál? Tartozik az eredeti nevedhez szégyellnivaló? Szerintem ehhez nem lehet, szóval akkor miért hagynád el? Azért kaptad, mert az vagy:)

2014. márc. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Látom valaki szeret lepontozgatni. Nekem minden válasz hasznos, köszönöm.
2014. márc. 11. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!