Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti kaptatok szerződést az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti kaptatok szerződést az étteremtől?

Figyelt kérdés

Szóval mi már pl. kaptunk az első találkozáskor szerződést a dekorostól, amiben minden le volt írva.

Az étteremben már tavaly szeptemberben kifizettük az 50.000 Ft foglalót, de szerződést még nem kaptunk, amiben minden le van írva. ti mikor kaptatok szerződést? Amúgy az esküvő időpontja előtt kell kifizetni az étel+ital 50%-át.

Szóval akkor elvileg akkor kapunk szerződést?

(Már írtam nekik mailt, csak várom még a választ, azért tettem ki a kérdést).


2014. márc. 11. 14:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

A másik meg az, hogy korlátlan italfogyasztást kértünk.

Azt viszont nem mondták, hogy akkor ez a buli végéig ennyi.

Ezt is megkérdeztem Tőlük, hogy az az összeg mondjuk este 7-től hajnali 4-ig is annyi lesz vagy éjfél után emelnek rajta. Szóval ez sem tiszta.


Akiknél korlátlan volt, nektek azt a fix összeget kellett kifizetni egy főre?

2014. márc. 11. 14:05
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

csak azért nem, mert jó barátok voltak...


elvileg szerződést akkor szoktak írni amikor az előleget kifizeted, hiszen azzal foglalod le. ahol van előleg, ott előbb nem írnak szerződést.


mindenki mástól így kaptunk

2014. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Én nem adtam volna át előleget a helyetekben szerződés nélkül. Nem csak őket kell biztosítani, hanem nektek is járt volna akkor és ott papír, hogy tuti nem fosztanak ki.


Miért adtatok át pénzt papír nélkül?


Én dolgoztam egyszer pékségben és előrendelt baguettet előre ki kellett fizetni, de arról is kaptak papírt, pedig maximum 130-1300 Ft között volt (függően, hogy mennyit rendeltek).


Az alap, hogy pénzt nem adsz oda másnak, amit nem tudsz igazolni.

2014. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Számlát kaptunk róla, hogy befizettük. csak szerződést nem kaptunk pontosan a dolgokról.

Várom a mailt, kíváncsi vagyok mit írnak majd a kérdésekre, mert arra is rákérdeztem mikor kapunk végre szerződést.

2014. márc. 11. 14:16
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Ajánlatot kaptatok, amiben miden ár benne van és a további feltételek?

Mert elvileg az ajánlat alapján történik a megrendelés.

És ők a megrendelés visszaigazolásával vállalják, hogy azt az abban foglaltak szerint teljesítik.

Ez kiválthatja a szerződést.

De csak úgy semmi nélkül én nem vágnék bele. Az kevés, hogy van egy számlátok az eddig kifizetett összegről.

2014. márc. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Sok helyen csak szóbeli megegyezés van a dolgokról, ha az előlegről kaptál papírt akkor nincs gond. Viszont én addig nem fixáltam volna semmit előleggel, míg nem vagyok mindennel tisztában, hisz mint írtad vannak még benned tisztázatlan kérdések az italfogyasztásról és áráról. Ha olyanok lesznek a válaszok, amik neked nem felelnek meg, akkor mit csinálsz? Bukod a foglalót, vagy kifizetsz egy rahedli pénzt a korlátlan italfogyasztásra?
2014. márc. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Szóbeli megegyezés és a mellé árajánlat. (Az árajánlat tartalmazza, hogy te mit fogadtál el) Még az előzőhöz.
2014. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azt írták az emailben, hogy ha nem felelnek meg nekünk a dolgok, akkor visszakapjuk az 50 ezer ft-os foglalót. Még meg van az email, szóval ez egy jó bizonyíték, pont emiatt tartottam meg.:)
2014. márc. 11. 14:47
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Megnéztem, mi ajánlatot kaptunk, amikor lefoglaltuk (meg persze számlát a foglaló összegéről).

A foglaló 150 ezer volt, a fennmaradó részt (kb 600 ezret) csak az esküvő után fizettük - de biztos ahány ház, annyi szokás.

Amúgy szerintem evidens,h a korlátlan italfogyasztás a buli végéig érvényes.

2014. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Jó, ajánlatot mi is kaptunk, hogy a korlátlan ital ennyi és ennyi, meg ha tálakat kérünk akkor ennyi és annyi, de nekem nem elég, hogy szóban, neten, meg emailben vannak ezek, hanem szerződést szeretnénk, amiben ezek le vannak írva, mert a 2 nem ugyanaz.:)
2014. márc. 11. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!