Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Aláírnál egy olyan szerződést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aláírnál egy olyan szerződést amiben az áll hogy a házasság után is különvagyon a férjed bevétele? A kiadásokat fizeti és a családot is eltartja.

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 23:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%

Nem.

Egy családi közösség,kötelék szerintem alapvetően a bizalom pilléreire épül. Egy ilyen szerződés pont ennek a bizalomnak lenne a megalázása.

Gyakorlatilag ha lefordítod ez valójában mi: egy biztosíték arra, hogyha későbbiekben a párja elhagyja a szerződésben rögzytett pénz az övé, abból nem követlehet.

De milyen bizalom az ahol alapvetően azellen biztosítja magát hogy ha különmennek, akkor magának maradjona vagyon??


Nem mondom, legyen kis saját pénzecskéje, de alapvetően a pénz szerintem közös legyen egy bizalmi elvre épülő kapcsolatban.

2011. okt. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
44%
Na persze, még mit nem! Innentől kezdve abszolút nincs értelme összeházasodni. Az embereknek többet ér a pénzük, meg a vagyontárgyaik a családjuknál? Ez olyan szomorú :(
2011. okt. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
Bizalom ide, bizalom oda! Házassági szerződést megvetik az emberek! De rengeteg "drága" asszonyka is kisemmizi a férjét! Ezt meg sokan elfelejtik!
2011. okt. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Igen. Én házasságiszerződés-párti vagyok, mi is írtunk.


Ha "úgysem lesz rá szükség", akkor miért olyan nagy dolog aláírni?

2011. okt. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
A lila köd amitől nem látsz, meg a bizalom szép szavak. Ettől még megbízhatok a másik félben, de bolond nem vagyok. Ahogyan az előző válaszoló is mondta, h nem lesz rá szükség, akkor miért ne írhatnák alá? Ez egy biztosíték mind2 félnek, persze csak akkor, ha az egyik fél nem csak a "jóba" akar beleülni, aztán egy szakítás után vinni, amit lehet. Hány kapcsolat indul a "mindörökké együtt" szellemében, és hány kapcsolat marad így? Továbbmegyek, ebben a vitathatatlanul anyagias világban hány olyan ember van, akit a pénz kicsit sem érdekel? Persze, a következő hozzászólók talán egyikét sem érdekli, de azért a világ ennél picit nagyobb. Magamat és az előzőt tudom ismételni, ha a kapcsolat felhőtlen és mindenki boldog akkor úgysincs jelentősége a szerződésnek, DE...
2011. okt. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem igenis kell szerződés... a házasságok nagy részéből úgyis válás lesz. Aztán inkább legyen ott a szerződés, mint hogy agyon üssétek egymást meg 20 évig ordítsatok, mert mindkettőtöknek az egész ház kéne. mert szüleimnél ez volt. És nekem meg még normális kapcsolatom se volt, nem hogy egyáltalán a házasság eszembe jutna. bőven elég lenne egy szerető, akivel találkozgatok.nekem nem kell a házasság, azok alapján amit eddig láttam.


De ha egy nyamvadt szerződésen össze vesztek, akkor jó előre megette a fene az egészet.Persze, bizalom... olyan jó lenne ha bízhatna az ember...


Amit én mondok, hogy nem fogadnék a teljes vagyonommal arra, hogy bármely kapcsolat örökké tart. A tőzsdén sem teszem fel a teljes pénzem egy befektetésre, mert mi van ha nincs igazam. Mindenki emberből van és tévedhet.

2011. okt. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
29%
nem. ez megalázó...
2011. okt. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%

Simán. Akkor is, ha én keresem a kevesebbet.

Szerintem csak annak megalázó, aki számított arra, hogy ezután jobban él majd a társa révén. (NEM a pénzsóvár ribikre gondolok, hanem a normális nőkre.)

2011. okt. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%
ez nagyon gáz, a férjed nem akar veled közösködni de mindenesetre csak akkor írj alá ilyet ha a te bevételed is magánvagyon lesz!!!
2011. okt. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ. Lehet, hogy valamiért így tisztességes.

Ha a férj már megcsinálta magát, sokat tanult, dolgozott, ererjét megfeszítve, és már jelentős vagyonnal rendelkezik, arra gondol, hogy szép, szép a szerelem, de ez a világ tele van furcsa házasságokkal, megcsalásokkal, mi van, ha a miénk is véget ér, maradjak itt kifosztottan, amiért keményen küzdöttem? Nem, írjunk szerződést.

Szerintem tisztességes. Főleg, ha nekem semmid nincs. Ha meg tehetős vagy, akkor mi a gondod? Korrekt.

Bár a legjobb eset az, ha mindkettő csóró és becsületes, és szerelmes, és soha nem válnak el. Eggyel rosszabb, ha csóró, becsületes, és mégis elválnak X év után. Hogy senki ne járjon rosszul, elosztják a közösen megszerzett vagyont. És még millió variáció van. Sajnos, jó lenne illúziókkal belefutni egy nagy szerelembe, de millió ellenpélda van arra, hogy milyen rosszul végződnek a nagy szerelmek. Én pl. egyedül vergődtem a két gyerekkel, olyan kevés gyerektartást kapva, hogy csuda, apák sehol. Ha engem eltartott volna valaki, de jó lett volna.

2011. okt. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!