Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni egy olyan sógornővel, aki nem fogja fel, hogy a mi esküvőnk nem az ő esküvője?

Figyelt kérdés

Sógornőmék 2 éve házasodtak, hagyta,hogy mindenki beleszóljon, mindent más igényei,elképzelései szerint alakított, semmi nem olyan lett,mint amilyennek az elején megálmodta.

Nyár végén lesz a mi esküvőnk,nagyjából megvan mit szeretnék,még jó pár hónap van mindent aprólékosan megtervezni,stb.

Sógornőm viszont már most elkezdte,hogy megszervez mindent helyettünk,ezt így csináljuk,azt úgy,mert ő az övén úgy akarta,nem úgy lett,pedig úgy lett volna jó,és az ő ruháját próbáljam fel,milyen jó lesz,kérjem fel azt a zenészt,akit ő akart,és hasonlók.

És nem áll le,pedig volt már hogy úgy küldtem el,hogy házasodjanak újra,ha ennyire esküvőt akar szervezni.

Hozzáteszem,egyébként nem vagyunk annyira jóban,csak családi eseményeken beszélünk pár mondatot.Most viszont jön(ne) állandóan,emailekben küldi az ötleteit,páromat zaklatja ezzel.

Mit lehet vele kezdeni? Az sem hatja meg,ha bunkón szólok,hogy fejezze be (ha párom szól,arra az volt a reakciója,hogy áhh,ő úgysem ért hozzá).


2014. márc. 21. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Pedig szerintem csak az lehet a megoldás, ha még 2x-3x elküldöd durvábban, hogy ne szóljon bele, szervezkedett volna magának. Előbb-utóbb csak megérti. Rázd le mihamarabb, különben megkeseríti a hónapjaidat, nem fogod tudni élvezni az előkészületeket.
2014. márc. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha jön egy ötletével, elmondod, hogy köszönöd az ajánlást, de már mást foglaltatok le. Egy idő után csak abbahagyja, ha látja, hogy már mindenre találtatok megoldást. :)
2014. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Az az Ő hibája volt, hogy anno nem állt ki amellett, amit szeretne és hagyta, hogy mások beleszóljanak az esküvőjébe.

Semmi joga, hogy a tiétekbe beleszóljon.

Szerintem akkor teljes hírzárlat a sógornőd felé, semmit nem szabad neki elmondani, hanem mindent szépen lefoglaltok. Ja és ha jön az okosságokkal, akkor meg nem kell sem az emilekre sem szóban reagálni, ha mond valamit, engedjétek el a fületek mellett, mintha meg sem hallottátok volna és kész.:)

Amúgy meg semmit nem tud tenni, úgyis az lesz amit Ti szeretnétek.:)

Amúgy én így voltam anyummal, de rájöttem, hogy csak magamat idegesítem feleslegesen, így ha mond valamit, akkor már csak szépen meghallgatom és azt mondom, hogy köszi majd átgondoljuk, aztán ha nem tetszik, amit mond úgyis úgy csináljuk, ahogy mi szeretnénk.

2014. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Kedves pl. Marika!

Ez a mi esküvőnk, nem a tiéd, nagyon is jól tudjuk, hogy MI mit szeretnénk és azt önállóan meg is tudjuk szervezni és oldani, elvégre felnőtt emberek vagyunk. Úgyhogy köszi a segítő szándékot, de nem kérünk belőle, úgyhogy fejezd be! Az, hogy te mit szeretnél vagy szerettél volna, az a te dolgod volt, mi meg mást szeretnénk és mivel ez a mi esküvőnk lesz, így az úgy is lesz. És pont.

2014. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Amikor előáll az ötleteivel, udvariasan utasítsátok vissza. Pl. ha azt mondja, kérjétek fel ezt és ezt a zenészt, mert hogy milyen jó, akkor mondjátok, hogy: "Köszönjük, de mi még más zenészeknek is utánanézünk, aztán majd eldöntjük, melyiket választjuk."
2014. márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Még csak másfél hónapja van meg az időpont.

Szülőknek elmondtuk,jöttek ők is a szervezkedésükkel,de szerencsére őket sikerült leállítani (sógornő anno nem volt határozott ehhez),azóta talán kétszer kérdezték,hogy hogy állunk,és csak akkor mondták,hogy ha kell,szóljunk,segitenek akármiben,amikor bejelentettük.

De sógornő olyan aprólékos akármikkel is már most bombáz,ami majd ráér május körül is,addig majd kigondoljuk mi szépen (pl meghívó,virág,ruha)


Most kb egy hete nem veszem fel neki a telefont,és az emailjeit is olvasatlanul törlöm,csak egy sms-t irtam,hogy majd akkor keressen ha nem az esküvőnk a téma. De csak küldött a tegnapi sms óta még két emailt,ami cím alapján meghívó és arra idézet,illetve éttermi menü...

2014. márc. 21. 11:15
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
3-as voltam, szerintem akkor továbbra is töröld az emaileket, telefont ne vedd fel és egy idő után szerintem megunja. Én amúgy anyumnál először azt alkalmaztam, amikor már nagyon kiakasztott, hogy elmondtam neki, ha ezt nem fejezi be elmegy a kedvem, de minél idegesebb voltam, annál jobban folytatta.:) Szóval nála nem használt ez a mond meg neki szöveg. Ha kitartóan nem reagálsz rá, akkor egy idő után szerintem fel fogja adni. Csak kitartás, tudom nem könnyű.:) Engem is sokszor idegesített anyum ilyenekkel, párom meg ilyenkor azt mondta ne foglalkozzak vele, de nekem meg nem volt könnyű, nem olyan vagyok, pedig neki van igaza.
2014. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es voltam még annyi, hogy mi is hülyék voltunk sajnos, mert sok mindenbe belevontuk anyumat és sajnos Ő szeret is mindenbe beleszólni, de most már talán jobb a helyzet valamivel, de rengeteget harcoltam vele. Ő tipikusan olyan, ha szólsz neki, hogy hagyja ezt abba, akkor egy ideig hagyja, aztán egy hét múlva megint bombáz minket.

Már így is Ő mindenről tud (pl. milyen lesz a meghívó, csokrom, torta, gyűrűnk stb), amikről párom szülei semmit nem tudnak, de mondjuk Ők nem is szólnak bele semmibe.

Csak sajnos nálunk megy az érzelmi zsarolás is, mert ha esetleg nem tud valamiről, besértődik, hogy kihagyjuk, de ha meg belevonjuk, akkor meg mindenbe beleszól. A ruhámat is úgy szerettem volna lefoglalni, hogy csak a tesóm kísér el, pont azért, mert tudom milyen anyum, aztán azon is besértődött, hogy csak a tesómmal szerettem volna menni, így végül elhívtam Őt is.

Szóval megértelek és nem könnyű.:)

2014. márc. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Két füled van, egyiken be, másikon ki.

Köszönd meg szépen az ötleteit, aztán csinád teljesen másképp.

Esetleg tedd szóvá, milyen vacak izlése van, és minek erőlteti rátok magát. (Ebben az esetben 2 hétig biztos nyugton fog hagyni, még szólni sem fog hozzátok).

2014. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, milyen bosszantó az ilyen tolakodó rokon. A saját esküvőjén kellett volna ilyen hévvel szervezkednie, nem a tieteken...

Ignoráld, ne is válaszolj neki ezekre.

2014. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!