Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elmennétek így az esküvőre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmennétek így az esküvőre?

Figyelt kérdés

A mi esküvőnk 2 éve volt a férjemmel. Meghívtunk rá egy baráti családot, apa, anya, két nagy fiú és a barátnőik. Nagyon régi az ismeretség, evidens volt, hogy meghívjuk őket, a bátyám meg én együtt nőttünk fel a két sráccal, a szüleink jó barátságban vannak a mai napig, bár lazult valamit a kötelék.

Személyesen elutaztunk hozzájuk, pedig 50 km-re lakunk, átadtuk a meghívót, mikor mindenki ott volt, nagyon örültek, végül mégis csak 2-en jöttek el a lagzinkra. Valószínűleg nem állnak most olyan fényesen anyagilag, ezért nem engedhették meg maguknak, hogy mind a 6-an eljöjjenek (megjegyzem, minket nem zavart volna, ha nem adnak pénzt vagy hasonló, de ők így döntöttek).

A lényeg, június elején lesz annak a párnak a lagzija, akik a mi esküvőnkön is ott voltak. Ők nem jöttek el hozzánk minket személyesen meghívni, csak a szüleinknek adták át a meghívót, amiben benne áll, hogy az egész családot szeretettel várják. Mint írtam, 50 km-rel arrébb lakunk, és ha édesanyám nem mutatja meg a meghívót, akkor gyakorlatilag mi semmilyen meghívásról nem tudnánk.

Jól esne, ha legalább a Facebook-on dobna vagy a srác vagy a menyasszonya egy üzit, hogy bocs, hogy nem tudtunk elutazni hozzátok, de ugye jöttök a lagzira? (amúgy vidéki kisvárosokban élünk, itt a személyes hívogatás a hagyomány) Vagy láttátok a meghívót? Vagy számítunk rátok, vagy valami. Megvan a számunk is, egy telefon is jó lenne.

De semmi. Így elmennétek az esküvőre? A bátyám és a szüleink mindenképpen mennek, mi még nem jeleztünk vissza a férjemmel. Lehet, kicsit sznob vagyok vagy nem tudom, de nekem nagyon jól esne, ha bármiféle személyes meghívást kapnánk tőlük.

Mit gondoltok? Túl bonyolítom?


2014. ápr. 16. 08:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
én biztos, hogy nem mennék el, azért valamit -böffentsen - már a pár is ..
2014. ápr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Ott van a meghívóban "az egész családot szeretettel várják".Abban meg te is benne vagy.Szerintem túl reagálod
2014. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%
Ha ennyi időt és energiát fektettek a "meghívásotokba", akkor olyan őszintén nem várhatnak, így kb. ugyanígy járnék el én is. Megmondanám anyukámnak- aki a meghívót kapta- , hogy nem megyünk. Aztán majd anyukán keresztül vagy megtudják vagy nem. Ahogyan ti is a meghívást.
2014. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
44%
Még ha arról a párról lenne szó, akik a tiétekre NEM jöttek el. Azt vártam kigabalyodni a sztoriból, ha már annyira hangsúlyoztad, volt, aki nem jött el. De így úgy tűnik, mintha az el nem jött barátok sarát is erre a párra akarnád húzni...
2014. ápr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Jégtánc ***** válasza:
60%
Teljesen túlbonyolítod szerintem.Ez nem sznobság ez egyszerü hiszti:))Ha nem akarsz ne menj el.Nem kötelező.Azért mert ti személyesen adtátok oda a meghívót ,attól nekik még nem kötelező.Nem ők kértek meg arra hogy odautazzatok:) Mindenhol mások a szokások.Ők leegyszerűsítettėk,amihez ugyancsak megvan a joguk és a szüleidnek adták át a meghívót.Ti így csináltátok,ők meg úgy.Mi itt a probléma? Vörös szőnyeget nem szeretnél a lábad elė? Mennyi idős vagy?
2014. ápr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

Hát ezt én is kicsit neccesnek látnám, mert szeretem, ha érzékeltetik, hogy fontos vagyok, és tényleg engem is várnak az esküvőn.

Ha vártak, akkor mindig kaptam személyes meghívást, vagy rákérdeztek, hogy láttam-e a meghívót, eljutott-e hozzám.

Volt arra példa, hogy (csak a szertartásra, nem a lagziba) köremailt küldtek egy levelezőlistára, amiben elvileg nekem is benne kellett volna lenni, de nem voltam már feliratkozva a listára évek óta, és ezt nem ellenőrizték. És ezek után még számonkérték, hogy miért nem voltam ott a szertartáson... Szóval csak hallomásból tudtam az egész esküvőről. Ha ennyire nem figyelnek oda, hogy megkapjam, akkor tuti nem megyek el.

A tied határeset, azt mondom. Mindenképpen bunkóság, hogy rá sem kérdeznek, megkaptad-e. Főleg, hogy ők ott voltak az esküvődön.

De ha a lagzira is szól a meghívó, akkor tudniuk kell, kire számíthatnak, és ez esetben biztosan rá fognak kérdezni, hogy ne költsenek fölöslegesen. Ha már a meghívóval is spórolni kellett.

2014. ápr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ez a sok jó indulatú válaszadó... Nagyon köszönöm :)

Nem szeretnék vörös szőnyeget, pusztán arról van szó, ha szeretnék, hogy elmenjünk, akkor mennyire lenne fárasztó írni egy üzenetet vagy telefonálni egyet? Az egyenes dolgok híve vagyok, de mégsem fogok felhívni őket, hogy helló, jól esett volna, ha felhívtok, miért nem hívtatok?

Megértem, hogy nem mindenki gondolkodik egyformán, és lehet, nekik megfelelt ez a típusú meghívás, szerintük ez teljesen rendben van.

A ti véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy szerintetek is rendben van-e, vagy velem értetek egyet és kevés.

A kedves hangnemű válaszokat külön köszönöm!

2014. ápr. 16. 08:42
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Mi egyszer kaptunk facebookon meghívást egy esküvőre, sokat rágódtunk, hogy elmejünk-e, minekután a menyasszonytól még egy olyan megjegyzést is kaptunk, hogy "ha nem akarunk nem muszáj"...:-S


A páromért mentünk el végül, illetve a vőlegény miatt, mert gyerekkori jóbarátok voltak. A menyasszony az én osztálytársam volt, ha rajta múlott volna, biztos nem megyünk el...



Határeset. ez a meghívás. Én is elvárnám a személyes meghívást, vagy legalább azt, hogy utánaérdeklődjenek, kaptátok-e meg. Én biztos, hogy mindenkit felhívok majd telefonon, azok közül, akinek csak postán tudom elküldeni...

2014. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%

Hívd fel őket, hogy hallottál az esküvőről, meg hogy a szüleidnek vittek meghívót, és érdeklődnél, hogy nektek is szól -e a meghívás. Ha azt mondja, hogy persze, természetesen, akkor eszükbe sem jutott, hogy hogy illene. Ha azt mondja, hogy ha van kedved, szívesen látnak, akkor valószínűleg veletek nem számoltak. Ezek alapján döntsd el, hogy mentek -e, ne az alapján, hogy külön nem szóltak.

Mi gyakran megyünk esküvőre, mert a férjemnek sok kollégája van. Szoktak neki adni meghívót, és hozzáteszik, hogy szívesen látjuk a párodat is... Engem külön nem szoktak felhívni vagy üzenetet írni, és én nem is várom el. De ez más.

Nem mindegy, hogy a szüleiddel együtt laktok -e. Mert ha igen, akkor egyértelmű, hogy titeket is meghívtak. Ha külön laktok, akkor illett volna legalább postán küldeni egy meghívót vagy felhívni titeket, tehát ha külön éltek tőlük, akkor nektek nem szól a meghívó.

2014. ápr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%
Igen, tehát ha gyerekkorú gyerekekről van szó, az más, de ha felnőtt, külön háztartásban élő párról, akkor az két külön meghívót kíván.
2014. ápr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!