Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elmennétek így az esküvőre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmennétek így az esküvőre?

Figyelt kérdés

A mi esküvőnk 2 éve volt a férjemmel. Meghívtunk rá egy baráti családot, apa, anya, két nagy fiú és a barátnőik. Nagyon régi az ismeretség, evidens volt, hogy meghívjuk őket, a bátyám meg én együtt nőttünk fel a két sráccal, a szüleink jó barátságban vannak a mai napig, bár lazult valamit a kötelék.

Személyesen elutaztunk hozzájuk, pedig 50 km-re lakunk, átadtuk a meghívót, mikor mindenki ott volt, nagyon örültek, végül mégis csak 2-en jöttek el a lagzinkra. Valószínűleg nem állnak most olyan fényesen anyagilag, ezért nem engedhették meg maguknak, hogy mind a 6-an eljöjjenek (megjegyzem, minket nem zavart volna, ha nem adnak pénzt vagy hasonló, de ők így döntöttek).

A lényeg, június elején lesz annak a párnak a lagzija, akik a mi esküvőnkön is ott voltak. Ők nem jöttek el hozzánk minket személyesen meghívni, csak a szüleinknek adták át a meghívót, amiben benne áll, hogy az egész családot szeretettel várják. Mint írtam, 50 km-rel arrébb lakunk, és ha édesanyám nem mutatja meg a meghívót, akkor gyakorlatilag mi semmilyen meghívásról nem tudnánk.

Jól esne, ha legalább a Facebook-on dobna vagy a srác vagy a menyasszonya egy üzit, hogy bocs, hogy nem tudtunk elutazni hozzátok, de ugye jöttök a lagzira? (amúgy vidéki kisvárosokban élünk, itt a személyes hívogatás a hagyomány) Vagy láttátok a meghívót? Vagy számítunk rátok, vagy valami. Megvan a számunk is, egy telefon is jó lenne.

De semmi. Így elmennétek az esküvőre? A bátyám és a szüleink mindenképpen mennek, mi még nem jeleztünk vissza a férjemmel. Lehet, kicsit sznob vagyok vagy nem tudom, de nekem nagyon jól esne, ha bármiféle személyes meghívást kapnánk tőlük.

Mit gondoltok? Túl bonyolítom?


2014. ápr. 16. 08:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
79%

szerintem odautazni nem kell, ez a mai világban túl sokba kerül, nem csak pénzben, de időben is.

Minden vendéghez odautazni, persze. Gondolom, van elég más dolga a házasulandó párnak.

Viszont egy telefont, vagy minimum egy emailt megereszteni, esetleg postázni a meghívót... azt tényleg illene.

2014. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
28%

50 km nem sok? Nem, így első ránézésre biztos nem.

Csak ha belegondolunk, hogy 2 felnőttnek bizony oda-vissza 4.000 ft tömegközlekedéssel (1000 ft egy főre egy útra), meg 2 óra, de bizonyos helyeken Magyarországon akár több is sajnos...


És ugye nem feltételezzük, hogy a kérdezőék az egyetlenek, akik odébb laknak egy kicsivel?


Nem értem miről megy itt a hiszti. Meghívták őket a kérdező szüleivel együtt, egy családként. Hol ezzel a probléma? Hogy postán kapták a meghívót? Uramatyám, most mi lesz! Bezzeg ha faszbúkon írogatna neki, na az trendi lenne és megfelelne. Hát ennél nagyobb gondja ne legyen az életben...

2014. ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
93%
..biztos sok az 50km, a telefon is messze esett tölük, a postai is és hát megterhelö lehet anyagilag egy meghivot pluszba még küldeni...
2014. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

22-es, nem kaptunk postán meghívót. Ha kaptunk volna, nem írtam volna ki a kérdést.

Mellesleg én marhára nem hisztizek, nem problémázunk ezen olyan nagyon, csak kikértem a véleményeteket.

Egyik-másik válaszadó hisztizik itt, nem én.

Köszönöm a válaszokat, tanulságosak voltak. Megvitatjuk a férjemmel, aztán döntünk valahogy.

Köszi még egyszer!

2014. ápr. 16. 23:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!