Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elmennétek így az esküvőre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmennétek így az esküvőre?

Figyelt kérdés

A mi esküvőnk 2 éve volt a férjemmel. Meghívtunk rá egy baráti családot, apa, anya, két nagy fiú és a barátnőik. Nagyon régi az ismeretség, evidens volt, hogy meghívjuk őket, a bátyám meg én együtt nőttünk fel a két sráccal, a szüleink jó barátságban vannak a mai napig, bár lazult valamit a kötelék.

Személyesen elutaztunk hozzájuk, pedig 50 km-re lakunk, átadtuk a meghívót, mikor mindenki ott volt, nagyon örültek, végül mégis csak 2-en jöttek el a lagzinkra. Valószínűleg nem állnak most olyan fényesen anyagilag, ezért nem engedhették meg maguknak, hogy mind a 6-an eljöjjenek (megjegyzem, minket nem zavart volna, ha nem adnak pénzt vagy hasonló, de ők így döntöttek).

A lényeg, június elején lesz annak a párnak a lagzija, akik a mi esküvőnkön is ott voltak. Ők nem jöttek el hozzánk minket személyesen meghívni, csak a szüleinknek adták át a meghívót, amiben benne áll, hogy az egész családot szeretettel várják. Mint írtam, 50 km-rel arrébb lakunk, és ha édesanyám nem mutatja meg a meghívót, akkor gyakorlatilag mi semmilyen meghívásról nem tudnánk.

Jól esne, ha legalább a Facebook-on dobna vagy a srác vagy a menyasszonya egy üzit, hogy bocs, hogy nem tudtunk elutazni hozzátok, de ugye jöttök a lagzira? (amúgy vidéki kisvárosokban élünk, itt a személyes hívogatás a hagyomány) Vagy láttátok a meghívót? Vagy számítunk rátok, vagy valami. Megvan a számunk is, egy telefon is jó lenne.

De semmi. Így elmennétek az esküvőre? A bátyám és a szüleink mindenképpen mennek, mi még nem jeleztünk vissza a férjemmel. Lehet, kicsit sznob vagyok vagy nem tudom, de nekem nagyon jól esne, ha bármiféle személyes meghívást kapnánk tőlük.

Mit gondoltok? Túl bonyolítom?


2014. ápr. 16. 08:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
54%

Minket 2 éve úgy "hívtak" meg, hogy a vőlegény anyukája hívott föl telefonon... A fiatal pár egy emailt, meghívót, smst, telefont, füstjeleket nem eresztett meg. Nem mentünk, bár nem a meghívás módja volt az ok. Vérig sértődtek. Nem is a pár, hanem a szüleik.

Én fölhívnám a párt a részletek miatt, és azután döntenék.

2014. ápr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Külön élünk.

Amúgy az, hogy mi nem kaptunk külön meghívót engem nem igazán zavar. Nekem is ők egy családként vannak meg a fejemben (így nőttünk fel), és szerintem nekik is így vagyunk mi. Engem csak az zavar, hogy személyesen nem tudtunk erről beszélni. Annak idején mi is egy meghívót adtunk a családnak, mert ott a két srác még nem élt házasságban, igaz külön laktak a szülőktől. Szerencsére, mikor elvittük a meghívót, mind ott voltak a szüleiknél, így mindenkinek elmondhattuk személyesen, hogy az XY családba beletartozik mindenki, a fiúk és a barátnőik is természetesen. Ha valamelyik srác nem lett volna ott például, akkor őt mindenképp felhívtuk volna külön, hogy "odaadtuk apudéknak a meghívót, természetesen rátok is vonatkozik, várunk szeretettel téged és a kedvesed".

Amúgy édesanyám már jelezte nekik, hogy ők hárman mennek a tesómmal, és azt is mondta, mi még nem tudjuk a férjemmel, mi legyen. Ezek után sem érdeklődtek, hogy mi újság velünk.

2014. ápr. 16. 09:24
 13/24 anonim ***** válasza:
63%

5,

nehogy már ne tudja felhivni a leendö pár a meghivottakat..vagy emailben, facebookon (ami szintén bunkoság lenne) megkérdezni, hogy megkapták e a meghivást, és igaz, hogy nem külön külön lettek meghivva, de attol sok szeretettel várják öket. marha nagy dolog lenne.....

mi az már , hogy-öreganyámnak odaadják aztán azt értsék mindenkire, hogy meg vannak hivva...

ennyi erövel egy embernek odaadhatták volna, az meg majd szétszorja a "faluban", hogy Marikáék házasodnak, mindenki hivatalos....

szerintem bunkoság!

2014. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Jégtánc ***** válasza:
A kérdező édesanyja kapta a meghívót és nem az "öreganyja",amiben az egész családot meghívják.Miért nem lehet egyszerűen elfogadni hogy ők így oldották meg.Meg lehet sértődni ,mindenkinek szíve joga van hozzá.Engem nem zavarna egyáltalán.Túl van már nagyon bonyolítva.Ha a kérdező nem megy el,az a magánügye és nem a jegyespárral "cseszik " ki.Ő maga marad le egy esküvőről ahol esetleg még jól is érezné magát.Nekem ha anyukám kapna így meghívót egyből felhívna hogy esküvő lesz úgy készüljünk.Utána visszahívná a jegyespárt,hogy köszöni szépen az egész család nevében a meghívást és természetesen ott leszünk.Ennyi.Nem több nem kevesebb.
2014. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem valószínű, hogy elmennék, én is visszaüzennék, ahogy a meghívást kaptam.

Nekünk kb egy hónapja volt az esküvőnk, mi is szinte mindenkinek személyesen vittük el a meghívót. Egy két ember volt akihez nem tudtunk elmenni, azt először felhívtam, majd postáztam neki a meghívót.

2014. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
45%

Hát szerintem el kellett volna hozzátok is menniük, vagy legalább egy meghívót elküldeni postán, mivel már külön család vagytok a férjeddel, de ezt nem tették meg.

Ugyanakkor adtak egy közös meghívót az egész nagy családnak, szóval szerintem ne sértődjetek meg, menjetek el a lagziba.

2014. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is túlreagálod. Nemrég volt az esküvőnk, és úgy vagyok vele, hogy az igazából a párról szól. Ha meghívtak, menj. Nem vagyunk egyformák, van, aki személyesen adja oda (mi is úgy terveztük), van, aki nem. Engedjünk ennyi szabadságot egymásnak.

Nálunk nagyon nagy a család. Van, aki mindenkit meghívott, volt, aki senki, volt, aki csak egy részét. Mi is az utóbbiak közé tartoztunk. Volt, aki eljött, pedig "csak" a szüleinek adtuk oda, hogy várjuk az egész családot, pedig a gyerekeik már nem laknak velük, sőt, saját családjuk van. És nagyon örültem, hogy eljöttek, jólesett.

Ami nehezítette az egészet, az az volt, hogy vajon ki mit vár és hogyan, és mennyire legyünk ezekre tekintettel.

Szerintem örüljetek a meghívónak és menjetek.

2014. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó vagyok: végül sokaknak nem tudtuk személyesen odaadni, hanem postáztuk vagy mással küldtük.
2014. ápr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%

1. Ha te már házas vagy, és külön éltek, dukált volna a külön meghívó, ez így illik.

2. Mivel ezt figyelmen kívül hagyták, jogos, hogy bizonytalan vagy. Én megkerülném a dolgot: kérd meg anyukádat, hogy jelezze, nem vagytok egészen biztosak benne, hogy meg vagytok-e hívva vagy sem, mivel ti már külön család vagytok. Ha ezek után sem veszik a lapot, akkor nem mennék, ha meg felhívnának, akkor tisztázódna a helyzet.

2014. ápr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
92%

Most lehet ismét jól le leszek pontozva....de ez akkor is az én véleményem és vállalom! :) Ha valaki házasodik,és akkora lagzit kreál,hogy barátok is meg vannak hívva,akkor az nem egy "kisebb" költségvetésű lagzi.De nem is az a lényeg,hanem 50 km nem egy nagy táv és jó ok arra,hogy legalább találkozzak azzal akit szívesen látnék is az esküvőmön és ha szeretném,hogy ott legyen akkor veszem a fáradtságot és oda utazom és személyesen meghívom...hiszen ő is a kedvemért megteszi majd azt az 50 km-es távot.Régen is ez volt a szokás amikor talán még nem is mindenkinek volt autója.

Tehát a véleményem szerint nem bonyolítod túl,van jogos elvárásod.

2014. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!