Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hallottatok már olyat, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hallottatok már olyat, hogy valaki húsvét hétvégére szervezett esküvőt? Szerintetek megtartanák a templomi szertartást?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnénk esküvőt, és a húsvét hétvége nagyon kecsegtető időpontnak tűnik, mert akkora esik párom születésnapja is, így 3 jeles alkalmat ünnepelhetnénk egyben. Egyébként a tavaszi szünet is kapóra jönne, mert mindketten tanárok vagyunk, és nem vehetünk ki akármikor szabit. És egy csomó klassz dekorációs ötletem is lenne.

A polgári szertartással gondolom, nem lenne gond, mert végül is ugyanolyan szombat, mint a többi. De az egyháziban nem vagyok biztos. (Református szertartást szeretnénk.) Szerintem nem lenne illetlenség, mert végül is szombat délután már Jézus feltámadását ünnepeljük, tehát van ok az örömre. De hát akkor sem láttam még húsvétkor esküvőt... bárkinek bármi tapasztalat?



2014. máj. 1. 13:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezzétek meg a helyi tiszteletest.

Az biztos, hogy böjtben vállalnak esküvőt, mert a nővéremék nagyböjt közepén tartották az esküvőjüket és összeadták őket, szó nélkül....

Még mázlijuk is volt, mert ott és akkor tartották, amikor akarták :))

2014. máj. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Húsvéti esküvőről még nem hallottam.
2014. máj. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
Adod a boritekot, tartjak a szertartast.
2014. máj. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%

En sem lattam meg.. szerintem minden lehetseges.. :-)

Foleg ha vastag boritekod van na akkor meg karacsonykor is megtartjak....... :-) kerdezzetek meg a helyi tiszteletest hogy lehetseges-e. Vagy esetleg penteken tartani? az is jo otlet lenne :)

Amugy beirtam google-ba hogy husveti eskuvo eleg sokat latok ahol van es a diszites is jopofa :)

2014. máj. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

13:42

Igy van!

2014. máj. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Inkabb szombat vagy vasarnap mint Nagy penteken.
2014. máj. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Katolikusoknál a szombati körmenet után már tartható pl esküvő. Hívő katolikus ismerős húsvét hétfőn tartott. Szerintem a (hogy hívják a reformátusoknál a papot?) templomban kellene megérdeklődni.
2014. máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szombaton esetleg, de Húsvét 2 napján nem hiszem. Akkor tartják az Úrvacsorát is, nem nagyon van idő olyankor esküvőkre.

Viszont tetszik az ötlet, nagyon jó dekorációkat lehet összehozni. :)

2014. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Innkább a vallás kategóriában kérdezd meg, ott biztosan tudnak rá válaszolni.
2014. máj. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
4%

Pénz kérdése a dolog igazából...


Hiába a vallás meg a papok "becsülete" a mai világban szinte minden a pénzről szól... Nekik is ugyanúgy szükségük van rá, ők is ebből élnek, és egy nem túl komoly templomban nem igazán csinálnak ebből ügyet.


Húsvéti esküvőről én sem hallottam még, de egyszer mindennek eljön az ideje ugye :)

2014. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!