Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják ránk erőltetni...

Miért akarják ránk erőltetni a hagyományaikat?

Figyelt kérdés

Harminchoz közeli pár vagyunk,egy éve élünk együtt.

A problémám nem szokatlan,annál idegesítőbb:anyós.

Ünnepekre ugye meglátogatjuk,olyankor van idő.

Karácsony,húsvét.

Próbáljuk kialakítani a saját szokásainkat,kettesben kitalált húsvéti menü,kettesben feldíszitett lakás,egyéb szokások.

Erre ő mindent megpróbál keresztbehúzni,ott vagyunk fél napot,felpakolna általam nem szeretett kajával,hozzáfűzi,hogy nehogy főzzek,majd ő ad,hogy legyen a megszokott hagyományos menü a kisfiának,én úgyse tudom...

Párom nem volt jelen.

Hazamentünk,kiborogattam mindent,nem azért sütöttem főztem,hogy anyós kajáját együk,nem is szeretem.

Csináltam én olyat amit mindketten szeretünk.

Nem tipikus húsvéti,de finom,sosem volt panasz a főztömre.

Karácsonykor hasonló volt,voltak nálunk,ami létezett megkritizálta,és egész nap azt hallgattuk,hogy szerinte azt hogy kell(nem sok hiányzott hogy kidobjam a lakásunkból,többet nem hívom)

Miért nem lehet hagyni hogy a fiatal pár a saját dolgait kialakítsa?

Szerintetek?



2013. ápr. 2. 14:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%

Basszus ha az én férjem borogatná ki anyám kajáját lecsapnám mint a taxi órát.Ha te nem szereted anyós fősztjét akkor már a párod sem eheti?

Ez nagyon óvis dolog már ne haragudj.Én szeretem a házi sonkát a férjem a boltit,készitek én is kaját meg kapunk anyuéktól és anyóséktól is,szivesen elfogadom anyós sonkáját holott azt egyáltalán nem eszem de a férjem szerei hadd egye.

2013. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
92%

Azért szerintem ezt kicsit te is túl reagálod. Attól, hogy te is sütöttél, főztél, miért kell kiborogatni a kukába az anyóséktól kapott kaját? Mérgező? Nem fér el a hűtőben? Majd elfogy.

Én is hasonló korú vagyok, nálunk is ez volt a szokás világ életemben minden rosszindulat nélkül. Ha családi kajára mentünk, akkor a maradékot a nagyszüleim mindig becsomagolták. Ha hozzánk jöttek, mi is becsomagoltuk, ne romoljon minden ránk! Jó volt másnapra ebédre, vagy vacsorára, tök örült anyu, hogy utána 1-2 napig nem kellett főzni, mert ott volt a maradék.

Az oltogatások egyik fülön be a másikon ki, de a kajával nem értem mi a problémád. És ha a párod szívesen megette volna az anyja főztjét?


Egyébként a ragaszkodóbb fiús szülők márcsak ilyenek. Anyu 30 éve hallgatja ezt a nagyimtól, megtanulta figyelmen kívül hagyni és ennyi. Nem kell mindenben megfelelni nekik.

2013. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
nem hoznám el a kaját max, de h kiborogassam? Még legrosszabb esetben is egy hajléktalannak adnám, mint h kidobjam a kukába..
2013. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

Egyetértek az első válaszolóval. Te hogy éreznéd magad ha a párod kidobná az összes anyukád által készített ételt csak azért mert ő nem szereti?! Remélem a párod kioszt rendesen ezért a mélységesen gyerekes húzásodért. Neked kötelező enned belőle? Szerintem senki nem nyomja le a torkodon...


Anyósom is szokott csinálni néha ételt, a megkérdezésünk nélkül, van olyan, amit én annyira nem szeretek, olyankor megoldom magamnak a kaját, de a páromnak nem fogom azt mondani hogy márpedig ezt nem eszed meg! Elég bunkó húzás volt. Szerintem te sem leszel jobb anyós. :/

2013. ápr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%
Azért az nagyon durva, hogy azon felháborodsz, hogy kaját csomagolt és kiborogattad. Én a párod helyében baromira kiakadtam volna RÁD. Én anyósom is csomagol kaját mindig, de még eszembe nem jutott ezért megharagudni, inkább örülök neki. Azt megértem, hogy zavart, hogy kritizálta a főztöd, de ezt is meg lehet magyarázni, hogy legyen szíves hagyja abba, mert zavar.
2013. ápr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj meg de te beteg vagy. Normális ember ételt nem borít ki. Na a párodnak most kellett volna kettőt adni, talán akkor helyre jött volna az eszed, de így nem fog.
2013. ápr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Kutya kapta meg,nem ment kárba.


Főztem én,még van belőle mára és holnapra is.

anyósé is megromlana holnaputánra,sajto-tojásos dolgokat nem fagyasztok,főképp hogy egy kis fagyasztónk van,az is tele.


Párom rossz szót nem szólt,ismeri az anyját,jóllakott kutya láttán csak megkérdezte hogy már megint mit szólt be az anyja.(ismeri az anyja stilusát,elég sokszor védett már meg vele szemben)

2013. ápr. 2. 14:21
 8/32 anonim ***** válasza:
66%
Hu, hat nalam is kiverted a biztositekot. Mas ehezik, te meg kiboritod, mert anyostol kaptad? (mellesleg anyos az az ember, aki a te szeretett parodat nevelte x evig) Melyhutobe nem fert volna el? Egyetlen szegenyebb csaladot/embert se ismersz, akinek odaadtad volna? Parodnak elmondtad, vagy "legalabb" a hata mogott csinaltad? Forditott esetben neked hogy esne ez?
2013. ápr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Fordított eset nincs,anyám megkérdezi,hogy tegyen-e be,és ha megyünk,olyat főz amit párom is szeret.

Mindkét szülőhöz kb havonta megyünk,anyám havi egy alkalommal képes olyat főzni amit párom is szeret.

2013. ápr. 2. 14:24
 10/32 A kérdező kommentje:
150 kilométerről eddig se vártam segítséget,majd ha szülök,nem a nagyszülőknek teszem.
2013. ápr. 2. 14:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!