Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek kompetenciája összeállít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek kompetenciája összeállítani az esküvői ülésrendet?

Figyelt kérdés
Annak idején panaszkodtam kiállhatatlan nagymamámról és nagynénémről édesapám oldaláról. Nagynénémék nem jönnek el a kikérőre sem a menetben nem "bohóckodnak", ezt megmondták. Mivel nagymamám is velük jön ő sem lesz ott. A családi ültetésnél mégis a kedves mama lesz a főasztalnál a szüleim mellett, a családi sor pedig nagynénémékkel indul. Ennek mi nem nagyon örülünk, pláne hogy a mama József napkor elhintette hogy készüljünk fel hogy lesz sírás az esküvőn az biztos.
2014. máj. 6. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Annak aki fizeti.
2014. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazad van. Több embertől megkérdeztem volt aki azt mondta hogy a szülő feladata, volt aki azt mondta hogy a saját esküvőn mindenképpen mi rendezzünk el mindenkit.
2014. máj. 6. 12:18
 3/13 anonim ***** válasza:
a te esküvőd a te dolgod
2014. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
aki perkál, az dumál
2014. máj. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy az előző írta. Ha szülők fizetik az esküvőt, akkor el kell viselnetek hogy a vendégkört is kicsit saját ízlésüknek megfelelően alakítják, ha viszont nem akkor meg nincs szavuk.
2014. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Érdekes mert amikor én mentem férjhez/23 éve/, nem volt esküvői ülésrend! Mindenki oda ült, ahova akart. Úgy alakult az ülésrend, hogy az egyik sorban a férjem családja és barátai, a másik sorban pedig az én családtagjaim ültek. Elképesztőnek és felettébb gusztustalannak találom, hogy a mamád már az esküvő előtt célozgat arra, hogy sírás,ezzel együtt balhé lesz....
2014. máj. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a menyasszony-vőlegény feladata összeállítani, ha már készül ülésrend.

Én nem hagynám, hogy bárki beleszóljon, mondjuk mi fizetjük az egészet.

2014. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Érdekesek ezek a családi hozzáállások... aki perkál az fizet.. basszus , a saját gyerekemről van szó, nehogy már még ebbe is beleszóljanak, mert 'mi fizetjük' alapon.. én ezt a saját esküvőmön elképzelni sem tudtam volna, hogy ezt csinálják velem a szüleim, ha ők fizették volna...


Szerintem állítsd össze te, és kérd ki a véleményüket. A főasztalnál amúgy se szoktak ilyen sokan ülni, szülők meg max a tanú, de ennyi, nem kell neked a fél rokonságot felvonultatni. Ebben a helyzetben igazán megérthetnék a szüleid is.


+1 nagymamád a sírást szerintem arra értette, hogy el fog érzékenyülni, ezt nem gondolnám egy negatív megnyilvánulásnak.

2014. máj. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az ülésrendet a szülők állították össze. Ezzel önmagában egyáltalán semmi gond nincs. Egyedül az apám oldali nagymamám főasztalnál lévő beültetése ami bosszant, illetve az apám testvérével kezdődő családi sorral nem értek egyet. Van nekem egy másik nagymamám is, akivel jó a kapcsolatunk, és szeretjük, ő a vendégsor közepén kapott helyet.

Szívem szerint se az apai nagyanyám, se az apai nagynénémet nem hívtam volna el az esküvőre, ugyanis két éve mérgezik az életünket, és úszítják rám és páromra a szüleimet, a pénztárcánkban turkálnak, és mocskolódnak. Az utolsó két megmozdulás nagynénéméktől a "nem megyünk bohóckodni a menetbe" a nagyanyámtól pedig "bele kell törődnünk hogy lesz sírás az esküvőn"...

Ilyen emberekre van szükség szerintetek független attól hogy a szülők fizették az esküvőt?

2014. máj. 7. 08:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Figyelj! Ha a szüleimmel ENNYIRE nem tudnék semmit megbeszélni, ennyire nem figyelnének arra, hogy NEKEM/NEKÜNK mi a jó, akkor még véletlenül se hagytam volna, hogy anyagilag rendezzék az esküvőt!


A pénzük jó, de egyébként kussoljanak? Ha így egyeztetek volna meg az elején, akkor lenne "jogod" most problémázni.

2014. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!