Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek kompetenciája összeállít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek kompetenciája összeállítani az esküvői ülésrendet?

Figyelt kérdés
Annak idején panaszkodtam kiállhatatlan nagymamámról és nagynénémről édesapám oldaláról. Nagynénémék nem jönnek el a kikérőre sem a menetben nem "bohóckodnak", ezt megmondták. Mivel nagymamám is velük jön ő sem lesz ott. A családi ültetésnél mégis a kedves mama lesz a főasztalnál a szüleim mellett, a családi sor pedig nagynénémékkel indul. Ennek mi nem nagyon örülünk, pláne hogy a mama József napkor elhintette hogy készüljünk fel hogy lesz sírás az esküvőn az biztos.
2014. máj. 6. 12:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Én az elején nem gondoltam bele abba hogy ez lesz, ha tudom, akkor nem lett volna ilyen esküvő.

Párom szülei feltételek nélkül állták az esküvő költségének rájuk eső részét...az én családom oldaláról nem rólam fog szólni ez az esemény.

2014. máj. 7. 13:03
 12/13 anonim ***** válasza:

Apádnak mondjad, hogy ha már egyszer a másik nagymamádat, akit nagyon kedvelsz, a sor közepére rakta, akkor az ő anyját is ültessétek hátrébb, mert vele pont nem rezzenésmentes most a viszonyod (és még diplomatikus voltál). A nagynénit meg nem akarod látni az esküvőn, mert nem kedveled. Ennél jobban ne finomkodj, mert akkor nem érzi akarod súlyát.


Ha előjön azzal, hogy ő fizet, akkor meg mondjad hogy, inkább fizessen egy 100-assal kevesebbet, csak vegye figyelembe az akaratod. Igen mondjad, hogy akarod nem pedig kéred!

2014. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Én abszolút diplomatikus voltam apámmal. Sajnos apám nem vállal fel senkivel konfliktust, mindenkire odavigyorog és csendben van. Egyedül anyámmal és velem konfrontálódik, de velünk nagyon. Állandóan azon van hogy jó lenne ha egyedül mennék fel hozzájuk hogy négyszemközt beszéljünk. Annyit kértem kompromisszumnak hogy ha a a nem kedvelt mamámat a főasztalhoz ültette akkor legalább a családi sort ne az általam nem kedvelt nagynénémékkel kezdje. Vagy kezdheti, de akkor a mama ne üljön a főasztalhoz hozzánk. De hajthatatlan volt anyám, teljesen bele van már pörögve apám életvitelébe, és ugyanolyanná válik mint apám.

Ha az esküvő lezajlik, bízom benne hogy nem lesz semmi botrány, utána nem szeretném erőltetni a kapcsolatot szüleimmel. Mert sajnos apám megmondta ha a mamát nem látogatom kötelességszerűen akkor a család szabályának ellent mondok, ha nem úgy gazdálkodom ahogy ő akkor szintén, és ennek eredménye az hogy nem vagyok családtag.

2014. máj. 8. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!