Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Pánt nélküli ruhában nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pánt nélküli ruhában nem mehetek a templomba, csak boleróval? És a rövid ruhákkal mi a helyzet?

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 17:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk többen is voltak rövid ruhában, konkrétan a tanúé volt a legrövidebb, de nem szólt semmit az atya.
2014. máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Tény, hogy nem illik sem a pánt nélküli ruha, sem a nagyon rövid ruha a templomba. Attól, hogy nem vagy vallásos, még tisztelni kellene (illene) az adott vallás templomát.
2014. máj. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Függ attól is,hogy ki tartja a szertartást. Vannak már modern felfogású papok is. Egyébként egy bolerót nem árt felvenni,nem csak illemből,hanem a hőmérséklet miatt is.A templomok nyáron se valami melegek.
2014. máj. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Most, hogy mondod, én is voltam már esküvőn rövid ruhában. De illik?
2014. máj. 6. 18:11
 5/19 A kérdező kommentje:
Értem.
2014. máj. 6. 18:12
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem illik. Ennek ellenére manapság sokan teszik. Illem kérdése.
2014. máj. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem igazán illik. Én terítenék a vállamra egy bolerót. A rövid ruha a rövidségtől függ szerintem. S...ggvillogtatóan rövid ruhában sem mennék. Sokan nem foglalkoznak ezzel, de még ha nem is vallásos az ember, illik tiszteletben tartani mások vallását. Nem azt mondom, hogy apácának kell öltözni, de azért én picit odafigyelnék ezekre.
2014. máj. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Olaszországban mások a szokások ilyen téren is. Be se engednek fedetlen vállal, rövidnadrágban. Itthon más a helyzet, de ennyit illik megtenni, ha már templomi esküvő kell
2014. máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy gondolom, bármilyen felekezetű templomba, szentélybe, imaházba is megyek, csak vendég vagyok ott. Az alap, hogy tisztelem a vendéglátóim érzéseit, igényeit a megjelenésemmel kapcsolatban. Úgy általánosságban minden vallásra igaz, hogy a túl rövid, kivágott, dekoltált, pánt nélküli stb. ruha kerülendő. Magyarországon viszonylag elnézőek az emberek ezzel kapcsolatba, de ettől még nem szabad visszaélni ezzel, hanem tiszteletben kell tartani az illemszabályokat.


Számtalan országban van a templom bejáratánál kendős szekrényke, ahol a turistáknak le kell teríteniük a vállat, eltakarni a rövidnadrágból kilátszó lábakat. Bulgáriában, Olaszországban és Máltán tuti, hogy így van, de tudomásom szerint Spanyolországban, Lengyelországban is elég szigorúak. Máltán pl. egy huszonéves helyi fiú vitte a forrónadrágos turista után a kendőket, nem csak az idősebbeket zavarja. :)


Én mindenképp igyekeznék menyasszonyként ezeknek megfelelni. A stílus maga az ember, ennyi figyelmet megérdemel az a felekezet, akitől az áldást kérjük a házasságunkra. :)

2014. máj. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A meghívottak is tudnak olyan ruhákat fölvenni, hogy nahát... de ha esetleg nyári menyasszony leszek pántnélküli ruhában, nem a hideg, inkább az illendőség kedvéért legyen kendőm, vagy boleróm, igaz? Aztán a lagziban már kivillanhat a dekoltázsom. Egyetértetek?
2014. máj. 6. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!