Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Faramuci helyzet? (kérdésed...

Faramuci helyzet? (kérdésed rövid)

Figyelt kérdés

A férjemet kezdetben nem szívlelték a szüleim, mert hol szakítottunk, hol összejöttünk (válás után volt), a szüleim meg csak annyit láttak, hogy miatta szenvedtem. Végül rendeződtek a dolgok, majd házasság lett belőle és lekopogom, nagyon jól megvagyunk.

Anyámnak eltartott egy darabig, amíg a hűvös, távolságtartó magatartása változott.

Ahogy többet találkoztak vele (250 km-re élünk egymástól, inkább neten és telefonon tartjuk a kapcsolatot), nagyon megkedvelték, szinte fiúkká fogadták.

Ennek eleinte nagyon örültem, a férjem érdekes módon óvatosabb volt, pedig ő is kedveli a szüleimet, mert a sajátjai nem igazán foglalkoztak vele. A szüleim még az ő szüleivel is összebarátkoztak, programokra hívják egymást és finoman próbálják erősíteni a férjem és szülei közötti gyenge szálat.

Nemrég kezdett változni a helyzet. Először csak egy kisebb "bezzeg a férjed" volt, majd kezdtek elszaporodni a bezzegelések, főleg anyám részéről. Néha már túlzásokba esik "bezzeg a férjed viszi a háztartást", ami nagyon nem igaz, azt forgatta ki, amikor mondtam, hogy néha elpakol maga után, vagy elmosogat.


A férjem mondta, hogy ő ettől tartott, ezért volt óvatos.

A helyzet most már úgy néz ki, mintha lenne egy bátyám, akivel kivételeznek (nincs testvérem).

Most furcsa kettős érzés kavarog bennem, mert egyrészről örülök, hogy szeretik és ő is megkapja azt a szülői törődést, ami nekem mindig megvolt, neki kevésbé. Másrészről nagyon zavaró, hogy engem rossznak állítanak be vele szemben.

A kritikával semmi bajom, de akkor az rám vonatkozzon és ne a férjemet tolják elém, mint "mintagyereket", hanem egyszerűen mondjanak annyit, hogy "ezt és ezt nem jól csináltad, a jövőben szerintem változtass rajta".


2011. márc. 9. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebbol nagy baj nem lehet,legkozelebb ha elhangzik a mondat hogy "bezzeg a ferjed"akkor finoman szolj oda,hogy "igen mert tudtam h kit valasszak":)szerintem nem kell felfujni,orulj h szeretik es kesz.
2011. márc. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudod igaza volt Jezusnak, amikor azt tanitotta, hogy ha oromod van, akkor Istennek mondd el, s ha banatod van, akkor is hozzafordulj.

Isten nem fog visszaelni, s nem fogja kiforgatni a sajat szavaidat stb.

En is ugyanezt tapasztaltam, tehat jobb ha nem dicsekszunk, de panaszkodni sem szabad, mivel nem tudod azt, hogy Aki meghallgat Teged, hogyan reagal erre belsoleg! Ezt tapasztalod jelenleg, tehat tanultal ebbol!

2011. márc. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
08:37 - ne haragudj, de elvesztettem a fonalat. Ez most kire vonatkozik?
2011. márc. 9. 08:43
 4/5 anonim ***** válasza:
ezentúl szólj vissza,hogy örülsz hogy ők is örülnek,hogy ilyen férjed van és kész
2011. márc. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Őszintén, nem tök mindegy, hogy miket beszélnek 250 km-ről?!

Vannak akik attól érzik, hogy élnek, h mindenről és mindenkiről van valami véleményük. Na most akkor, szerintem jobb, hogy jó véleményük van, mint rossz?!! nem?

2011. márc. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!