Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most leszek életemben először...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most leszek életemben először tanú, az aláíráson kívül lesz más feladatom is?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy butaságot kérdeztem, de nem vagyok jártas benne.

2014. máj. 11. 00:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Igen,főleg ha templomi esküvő is lesz.
2014. máj. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Éspedig? :)
2014. máj. 11. 00:42
 3/16 anonim ***** válasza:
2%

Igen, megkérdik, szólj, ha tudsz a házasság akadályáról.

Tehát ha nem tudod tanúsítani, hogy minden rendben van a házasulandó szándék és a kizárólagosság körül, akkor szólni kell.

2014. máj. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%

A templomi esküvőt a tanúk szoktak fizetnu...;-)

( persze ez csak szokás! És nem is mindenhol..)


Nálunk a tanuk ültek mellettünk...és segítettek az ajándékádadásnál...mi átvettük és ők rendezték l..

Ennyi,az alaíráson kívül...a azemélyid legyen érvényes, és nálad

2014. máj. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Hivatalosan csak aláírni kell. Egyházi esküvőnél (katolikust ismerem) a tanú fogja azt a feszületet, amire esküszik a pár. Amit az első írt, hogy be kell jelenteni, ha van házassági akadály, az nem kizárólagosan a tanú feladata, hanem bárki megteheti.
2014. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Magyarországon NEM kérdezik, hogy van-e akadály, polgárinál az anyakönyvvezető kijelenti, hogy nincs, egyházinál fel sem merül.

Egyébként alá kell írni a polgárinál, az egyházinál pedig a keresztet tartani, amire esküt tesz a házasulandó, mikor tanú voltam még én fogtam a menyasszony csokrát a polgárin, mikor ő aláírt. (Templominál is néhol így van, de több helyen láttam, hogy az oltáron volt.)

2014. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

"Magyarországon NEM kérdezik, hogy van-e akadály, polgárinál az anyakönyvvezető kijelenti, hogy nincs, egyházinál fel sem merül."


Egyházinál is felmerülhet akadály, ha pl.: az egyik félnek van eltitkolt házastársa. Persze nem a szertartáson kérdezik meg, hogy tud-e valaki ilyenről.. Sok helyen ezért még szokás, hogy esküvő előtti hetekben hirdetik, hogy kik fognak házasodni.

2014. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Kései Sirató ***** válasza:

Polgárinál:

csak akkor lehetsz tanú, ha elmúltál 18 éves és érvényes személyi igazolványt viszel magaddal, vagy pedig útlevelet. Lakcímigazolvány is legyen nálad.

Csak aláírni kell , a szertartás végén pedig rendszerint az ifjú pár az anyakönyvvezetővel és a 2 naúval együtt elfogyaszt egy pohár pezsgőt.

2014. máj. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. máj. 12. 23:26
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
arra figyelj, hogy mikor ahhoz a reszhez ersz, hogy "akkor meg nem sejtettem", ott sisteregjen a gyulolet!
2014. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!