Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Cirkónium és gyémánt kő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cirkónium és gyémánt kő között (nagyon pici) mi a különbség tartósság illetve látszat alapján?

Figyelt kérdés
2014. jún. 14. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Látszatra semmi, ha jól van csiszolva, csak ékszerész tudja megmondani, melyik a gyémánt. A cirkónium idővel homályosodhat, a gyémánt értelemszerűen nem.
2014. jún. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Először is a cirkóniának sokkal nagyobb a sűrűsége (fajsúlya), mint a gyémánté: 5,80 gramm/cm3, szemben a gyémánt 3,52 gramm/cm3 sűrűségével. Ez azt jelenti, hogy egy befoglalatlan cirkónia jóval nehezebbnek érzik a gyémántnál. Ezt hakával vagy Leveridge gauge-el is kimutathatjuk. Mindkét eszköz működése azon alapszik, hogy mennyi lenne egy adott gyémánt súlya a mért rundiszt-átmérő és a kő magassága alapján. Ha tehát valamelyik eszköz segítségével meghatározzuk, hogy mennyinek kell lennie a vizsgált kő tömegének, ha gyémánt, és egy mérlegen mérve kiderül, hogy annál jóval nehezebb, akkor tudjuk, hogy nem gyémánttal, hanem cirkóniával (vagy valamilyen más műtermékkel, pl. YAG-gal vagy Fabulittal) van dolgunk.


Másodszor: Nagyítóval (lupéval vagy mikroszkóppal) vizsgálva a csiszolt cirkónia feltűnő különbségeket fog mutatni: A fazettálása ritkán olyan precíz, mint a gyémánté, a rundiszt pedig durva felületű, szemben a gyémánt rundiszt selymes, finomszemcsés vagy fazettált felületével. Ha pedig sötét mezőben megvilágítva vizsgáljuk, a cirkónia monokróm (egyszínű) narancs felvillanást mutat az alsó részen, míg a gyémánton rendszerint színkeveréket láthatunk.

2014. jún. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Nekem cirkónium van, nagyon szép, már 4 éves. Vigyázni kell rá, pl. nem érdemes benne mosogatni, takarítani, strandra menni, így sokáig szép marad. Ha megcsúnyul, vagy kiesik, könnyen pótolható.
2014. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
A cirkónia és a cirkónium NEM egy és ugyanaz.
2014. jún. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Bocsánat, cirkóniára gondoltam.

2014. jún. 14. 19:30
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem cirkónia gyűrűm van és már 3x kellett cserélni másfél éven belül, mert olyan hamar tönkremegy a kő. Tényleg nem lehet benne szinte semmit sem csinálni, mert fél év alatt olyan lesz mint egy karcos műanyagdarab. Eleinte még dolgoztam benne, ma már csak alkalmakra veszem fel, pedig eljegyzési gyűrű. Jegygyűrűnek biztos, hogy valami minőségibbet választunk majd.
2014. jún. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
(Félreértés ne essék,nem dicsekvésből írom,)nekem gyémánt gyűrűm van,tíz éve hordom éjjel nappal, kertészkedtem,takarítok benne,és mindig ugyanúgy csillog,valószínű tényleg nagyon tartós a többi kőhöz képest..
2014. jún. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik fontos különbség a két kő között, hogy a gyémánt a nagyító alatt is megtartja szivárványos, szikrázó ragyogását, színszórását vagyis a tüzét, míg a cirkon elveszti azt.

Nagyító alatt csak egy üvegkőnek tűnik.

Ékszer boltban dolgoztam...

2014. jún. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyító nélkül is látom, pedig csak melóztam egy keveset ékszerboltban...

persze, hogy tartósabb, keményebb.

2014. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az eljegyzési gyémánt, a karikában cirkónia van, mert amikor csináltattuk nem volt pénzünk a gyémántra. Én úgy akarom, hogy ha elcsúnyul a cirkónia, akkor gyémántra cseréltetem. Beszéltem is az ékszerésszel, azt mondta, hogy ingyen kicseréli majd, csak a gyémántot kell kifizetni.
2014. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!