Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen elvárásaitok vannak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen elvárásaitok vannak egy esküvővel/lagzival kapcsolatban VENDÉGKÉNT? Vannak-e egyáltalán?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyasmire is hogy van aki el se tud képzelni kisebb lagzit, ami esetleg csak egy vacsora. De jöhet minden, milyen legyen a meghívó, mikor küldjék, írjanak-e nászajándék listát, hánykor legyen, milyen évszakban, milyen nap, milyen műkörme legyen az arának, legyen-e vőfély, mi legyen a kaja, milyen legyen a zene, baj-e ha éjfélkor van a torta, ha nem csomagolnak a sütiből, ha nincs köszönőajándék, ha túl kevesen vannak, bármi ami eszetekbe jut. Volt-e esetleg olyan élményetek, amikor utólag azt gondoltátok hogy "ha tudtam volna előre hogy ilyen lesz, kevesebb pénzt teszek a borítékba". (Írjátok meg azt is hol laktok.)
2014. jún. 21. 15:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk is olyan esküvőnk volt, ahol szertartás után ebéd (60 fő volt), de lagzi nem, szóval én egyáltalán nem bánnék egy ilyen meghívást! :) Nagy elvárásaim nincsenek, legfeljebb, hogy ha nagyon extra kaja van, vagy alapvetően vega, akkor azért legyen mellette legalább egy teljesen hétköznapi (pl. sült/grillezett/rántott hús rizzsel), hogy ha valakinek nem tetszik, ne maradjon éhen, szóval legyen választék. Jól esik, ha gondolnak az allergiásokra, a mi tortánk pl. laktóz és glutén mentes volt, így mindenki ehetett belőle (és nem is került többe), de ha ez nem megoldható, akkor legyen olyan süti/édesség, amit az allergiások is ehetnek. Illetve még valami, a kreatív fotózás lehetőleg ne a szertartás és a kaja közben legyen, mert malmoztunk mi ezért már 2 órát, mert a pár akkor akarta megoldani... Ezen kívül bármi lehet, amit a pár szeretne, felőlem még konzervdobozban is küldhetik a meghívót, vagy nászajándék listát írhatnak, lehet mulatós zene (pedig utálom, szerintem ez a lagzik mélypontja :D), nem bánom, szeretném, ha nekik lenne felejthetetlen élmény :)
2014. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Én nekem egy van, hogy a meghívott vagy legalább azt hogy meg fog hívni minimum 6-7 hónappal előbb mondja el. Nem vagyok gazdag és nászajándékot én 1-2 hónap alatt nem tudom előteremteni.
2014. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Engem csak az zavar, ha pocsék a szervezés, a lagzi milyensége, meg ilyen apróságok, hogy milyen legyen a meghívó, nem érdekel.

Pocsék szervezés alatt azt értem, hogy mondjuk ne kelljen órákat állnom a tűző napon/szakadó esőben, mert mondjuk fotózás vagy valami van, vagy majd összeesünk az éhségtől, de kaja sehol, még előétel vagy vendégváró sütik se.

Mint minden buliban, lakodalomban is lazán szeretem érezni magam, annyi még az elvárásom, hogy felém se legyenek karót nyelt elvárások.

2014. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Én voltam olyan lagzin, ahol fél szelet rántott hús eset csak asztalonként a vendégekre. Nem elvárás de szerintem ciki ha lagziról éhesen mennek haza a vendégek.

(Több vendéggel találkoztunk hazafelé a mekiben)

2014. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

Jól van, kérdező, nem kell kiabálni!


Olyan legyen, amit ők szeretnének, én meg elviselem, mivel velem akarnak ünnepelni, és ez büszkeséggel tölt el.:) meg akarják osztani velem az örömüket, a jövőjük első napját!


(Én nem rendeznék nagy lagzit, nem lenne vőfélyem, hosszú, nagy ruhám, nem lenne pörköltszaft mindenütt, de attól még ha mások ezt szeretik, én alkalmazkodom.:))

Budapest, 26L

2014. jún. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

De jó kérdés! :) Bár biztos, hogy mindenkinek más dolog fontos.


Nekem pl. mindegy milyen a meghívó, egy online képeslap meghívószöveggel is tökéletesen megfelel. Jó, ha legalább három-négy hónappal előtte már értesítenek róla.


Nem csinálnék ügyet belőle, ha írnak nászajándék listát, bár jobb, ha nincs, mert akkor nem kell időt szakítani az ajándék beszerzésére, ami vesződséggel, bosszúsággal is járhat, ha amúgy is elfoglalt emberről van szó, vagy csak utál vásárolni.


A szombati napot tartom a legmegfelelőbbnek erre, tavasztól őszig, az általában legforróbb nyári hetek kivételével, légkondicionált helyiségben, ha mégis túl meleg lenne. Késő délután vagy a délután közepén legyen a házasságkötés, hogy ne teljen el túl sok idő a vacsoráig.


Kaja: hibának tartom amit egy lagzin tapasztaltam, hogy kevés köret volt, és túl sok hús. Inkább fordítva kéne, hogy legyen, én szeretem azt is, ha nemcsak egyféle leves van, és mindből lehet is enni, nemcsak egyet lehet választani. Hortobágyi palacsinta is nyerő választás.

Jó, ha folyamatosan van kitéve pogácsa, aprósütemény, ezt nagyon hiányoltam az egyik lagzin, mert a vacsorával nem laktam jól, és tánc közben meg kifáradtunk, és személy szerint még szívesen eszegettem volna éjfélig, főleg a sütit hiányoltam, mert édesszájú vagyok. Nem baj, ha éjfélkor van a torta, az sem baj, ha nem tipikus esküvői torta, hanem többféle sima torta van összerakva egy többszintes olyan tortaállványra, amelyen mindegyik torta egyesével látható, tehát nem egymáson vannak. Tűzijáték legyen rajta, meg menyasszony, vőlegény marcipánból.

Nem érdekel, ha nem csomagolnak a sütiből, ételből, az sem, ha nincs köszönőajándék.


Nem baj, ha túl kevesen vannak, az sem, ha nincs lagzi, tánc, csak maga a vacsora vagy ebéd. Háttérzene azért jó, ha van ilyen esetben is.


Zene, vőfély: nem szeretem a vidékies dolgokat, az a legjobb, ha a vőfély nem egy parasztembernek beöltözött, hímzett mellényes, köpcös figura, hanem inkább olyan városias stílusú. Egyik lagzin ilyen vőfély volt, tetőtől talpig pirosban, egy magas, vékony kifinomult úriember volt. Semmi obszcén vers, jó előadókészség, sármos, középkorú.

A zene se legyen népies. Legjobb, ha DJ van, aki mindenféle stílusból játszik, minden korosztálynak.


Dekoráció: a lufi elég gagyi hatást kelt, és gyerekes is. Esetleg szív alakúból egy-egy, de nem szabad túlzásba vinni.

2014. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Ja, hosszú körme inkább ne legyen akár mű, akár igazi, undorító úgy megfogni a menyasszony kezét esetleg tánc közben, mert mindenki tudja, hogy nem lehet úgy feneket törölni, mosni, nekem az jutna róla eszembe, hogy biztos ott maradt alatta, rajta, a környékén a sok baci a fekáliából. Meg meg is csikarhat.
2014. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Meghívó: mindegy milyen, esküvő előtt ha 1-2 hónappal kiküldik, az nálam elég

Nászajándéklista: még nem találkoztam ilyennel, de nem sértődök meg, ha van, bár tapintatosabbnak tartom, hogy ha a pár inkább szóban megmondja, hogy nem kérnek 4 étkészletet és 6 kávéfőzőt..

Az időpont végül is mindegy.

Kaja: lehet extrém, de ne csak az legyen. Egyszer volt itt kérdés, hogy a pár szusit akart, és csak azt, mert ez az ő napjuk. Ilyen esküvőre el se mentem volna, mert nem eszem halat. Szóval lehet különleges kaja, csak legyen mellett olyan is, amit mindenki szeret.

Torta: mindegy mikor van

Zene: nagyjából mindegy, csak ne technó, mert azt 10 percig elviselem, utána inkább kiszaladok a világból.

Köszönőajándék szerintem nem kell, azon meg nem sértődnék meg, ha nem kapok még egy halom sütit.

Vőfély: szerintem jó, ha van. Nem kell feltétlenül hivatásost felkérni, lehet egy jó barát is, aki talpraesett az események irányításában.


Egyébként meg elég rugalmas vagyok ilyen téren, jól szoktam érezni magam szinte bármilyen közegben. Meg ha valami nem tetszik, akkor nem veszek részt rajta, ennyi. Pl.: ki nem állhatom azt a jelenetet, mikor a menyasszony eldobja a csokrot és visongó lányok egymáson átesve próbálnak magassarkúban ugrani érte. De ha ilyen van egyszerűen én kihagyom és kész. Amit még kicsit gázosnak érzek, az a divatos "vicces" nyitótánc, de ha ilyet akar a pár, ám legyen, megtapsolom udvariasan és kész.

2014. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

A meghívót legalább két hónappal előre adják oda. Mivel kisbabánk van, és nem szívesen látják az esküvőn, amit megértek, ezért nem csak azt kell megszerveznünk, hogy mi ráérjük, hanem azt, hogy a nagyszülők ráérjenek. Nemrég például azért nem tudtunk elmenni egy esküvőre, mert 3 héttel előtte adták oda, és már nem tudott szabadságot intézni édesanyám. Idegenre pedig nem bízom a fiam, mert nincs bejáratott babysitterünk.

Az nem zavar, ha nincs köszönőajándék, szerintem felesleges. Az sem gond, ha nem fzetik a szállást, de azt jó néven veszem, ha segítenek abban, hogy hol érdemes a környéken megszállni.

Engem zavar a vőfély fontoskodása, a tálalás megszakítása a vicces versekkel, játékokkal. Én enni, mulatni, táncolni megyek a lagziba, nem azért, hogy a pár szivatását nézzem. Legyen jó zene, jó ételek, italok, és akkor már van hangulat is.

Engem zavar, ha bent van a meghívóban, hogy pénzt kér az ifjú pár, úgyis megkérdezzük mi is, és szerintem az emberek döntő többsége, hogy mit kérnek. Aki nem kérdezi meg, az vagy azért teszi, mert tuti ajándéka van, vagy azért, mert szégyelli, hogy nincs annyi pénze, hogy sokat adjon. Pl.: égő 5 ezer ft-ot adni, de nem érzi annyira égőnek, ha egy étkészletet visz. Az sem zavar, ha kérdésre azt válaszolják, hogy pénzt kérnek és utána még van menyasszonytánc is, mert régen is volt ajándék+menyasszonytánc, de akkor több pénzszedés már ne legyen (legutóbbi lagzin 5 különféle módon szedtek be pénzt tőlünk...).

Ételekből nekem a hagyományos menük jönnek be, de kinek a pap, kinek a paplan. Azt sem bánom, ha a szertartások és a lagzi helyszíne nincs egymástól 80 km-re, mert már volt ilyenhez is szerencsém.

2014. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A tortás dolog azért merült fel bennem, mert a gyerekeket sokszor előbb hazaviszik. Voltam egyszer olyan lagziban ahol valamikor hajnalban volt a torta, gondolom így próbálták maradásra bírni a vendégeket... én is csak azért maradtam, épp pocakos voltam és a széken ülve aludtam, de azért kivártam :p. A fényképezkedésre eltűnő pár nagyon jó észrevétel, nekem is volt ilyen élményem.
2014. jún. 21. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!