Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ilyenkor illik külön ajándékot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor illik külön ajándékot/pénzt vinni? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés

Unokatesóm, akivel sosem volt kifejezetten jó kapcsolatom, augusztusban házasodik. Meg lettünk hívva az esküvőjükre, a barátom is. 20 évesek vagyunk, egyetem miatt együtt élünk albérletben már 2 éve. suli mellett dolgozunk mindketten, de jelentős segítséget kapunk még mindketten otthonról. külön meghívót nem kaptunk, csak ugye anyuéknak vitték el, és mondták, hogy a barátomat is szeretettel várják, a lagzira is.

az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben nekünk illik külön borítékot adni? vagy ha mondjuk beleadunk a szüleim ajándékába, akkor az így tiszta lesz, hogy tőlünk is van? és így, hogy egyetemisták vagyunk minimális keresettel, egyátalán mennyit adjunk bele? mint írtam, nincs kifejezetten jó viszonyunk, tehát rákérdezni tuti nem fogok.

20L


2014. jún. 19. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Mivel te külön meghívót nem kaptál, csak mondták, hogy menjetek ti is a szüleiddel együtt, akkor szerintem teljesen megfelelő, ha a szüleiteknek adtok valamekkora összeget, amit gondoltok és közösen adjátok oda az esküvőn. Amúgy nem kell tízezrekben gondolkozni.:)
2014. jún. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Egy meghívó - egy ajándék.
2014. jún. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell külön adni.
2014. jún. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Én beleadnék egy ötöst a szülői borítékba.
2014. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

"nincs kifejezetten jó viszonyunk, tehát rákérdezni tuti nem fogok. "

Akkor minek mész el egyáltalán? Meg jóhogy nem hívod fel a mennyasszonyt, hogy "és te most külön pénzt vársz tőlünk?!" Egyébként igen, ha elmész és eszel-iszol, akkor jó nagy tahóság potyázni. Vagy csak a szüleid fognak fogyasztani, te meg a pasid majd egész este egy ásványvizet osztotok meg?

2014. jún. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

aki lepontozgat, szégyellje magát.

utolsó: fejenként? és akkor azt pl. tudni fogja a pár, hogy tőlünk is van?

2014. jún. 19. 18:21
 7/13 A kérdező kommentje:

az előző hozzászólásban a 4-esre reagáltam.

kedves 5-ös. hogyha értő olvasásból nem húztak meg általánosban, akkor kellett volna tudni értelmezni, hogy nem potyűzni szeretnék, hanem az érdekel, hogy ebben az önállósági helyzetben (magyarul hogy szülőkkel is vagyunk meg nem is, saját fizuból élünk is meg nem is) hogyan szokták az ajándékot intézni. sosem értettem, hogy egy-egy kérdésnél mért kell név nélkül undokoskodni

2014. jún. 19. 18:24
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell külön boríték, mi sem szoktunk, ha a szülőkkel együtt megyünk. Tegyetek be egy üdvözlő kártyát, amit mind a 4-en aláírtok és akkor tudni fogják, hogy tőletek is van.
2014. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell külön adnotok. Vendégek vagytok, akikkel NEM illik kifizettetni a kaja árát. Akkor sem, ha ez újabban divat lett.
2014. jún. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is egy jó ötlet, amit az egyik válaszoló írt. Tegyetek a borítékba ti is pénzt, amennyit szántok rá és mellé egy képeslapot, üdvözlőkártyát, amiben gratuláltok nekik és aláírjátok mindannyian. Ebből egyértelmű lesz az is, hogy ti is adtatok.

Tényleg ilyenkor nem kell külön adni. Akkor illene, ha külön kaptatok volna meghívót is.

2014. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!