Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A barátom vallásos, én nem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom vallásos, én nem. Neki fontos a templomi esküvő, én nem szeretnék. Van valami köztes út?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A barátom vallásos, és számára fontos lenne, hogy legyen templomi esküvőnk is. Én Istenben sem hiszek, meg sem vagyok keresztelve, távol állnak tőlem ezek a dolgok. A templom részével nem lenne bajom, viszont úgy érezném, ha bármiféle egyházat bevonnánk az esküvőnkbe (ami egy templomi esküvőnél elkerülhetetlen, gondolom), nekem hazudnom kéne, amit nyilvánvalóan nem szeretnék az esküvőmön, úgy érezném, a házasságom hazugságon alapszik. Kellemetlenül érezném magam, ha olyat kéne megfogadnom, amiben biztos vagyok, hogy nem fogom betartani (keresztény neveltetés, Krisztusra bármiféle utalás stb.).

A közös mormolás résztől pedig, elnézést, ha ezzel valakit megbántok, szó szerint ráz a hideg, ijesztőnek tartom.


Ez az ellentét a párkapcsolatunkban egyáltalán nem jön elő, és teljes mértékben tiszteletben tartom, és nincs ellenem az sem, hogyha gyermekünk lesz és ő saját akaratából a keresztény vallással szeretne ismerkedni, így tegyen. A páromnak sincs ellenére az, hogy nem vagyok vallásos, viszont az esküvőn valamelyikünknek mindenképpen engednie kéne.


Van valami köztes megoldás, amivel mindkettőnk megkaphatná azt, amire vágyik?


Remélem, nem fogalmaztam meg sértőn a mondandómat, és szeretném leszögezni, hogy nincs bajom egyik vallással sem, csak számomra túl távoli és az esküvőmön nem szeretnék tőlem idegen elemeket.



2014. aug. 21. 17:28
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
78%
Neki ezeket így elmondtad? Mert szerintem teljesen érthető dolog. Szerintem neki kéne engednie ilyen esetben, hiszen ő sem akarhatja hogy isten előtt hazudj és úgy házasodjatok...
2014. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
16%
Mivel a házasság az egy szentség, ezért ragaszkodhat a templomi esküvőhöz. Viszont ha templomi esküvő után mégis elválnátok, soha többé nem részesülhetne szentgyónásban, és áldozásban. Én vallásos vagyok úgy ahogy, de pont ezért nem ragaszkodnék templomi esküvőhöz.
2014. aug. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
17%

" Kellemetlenül érezném magam, ha olyat kéne megfogadnom, amiben biztos vagyok, hogy nem fogom betartani"


Már előre tudod, hogy nem tudsz majd hűséges maradni a férjedhez??!

2014. aug. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
18%

De ha a párodnak ez fontos, akkor neked miért annyira nagy gond? Az én férjem is teljesen ateista, nem hisz istenben, sose járt templomba, mégis volt templomi esküvőnk, "kibírta". Van neki egy amolyan meghitt hangulata, azt mondta, kár lett volna kihagyni :)


Attól, hogy részt veszel a templomban egy fél órás szertartáson, nem kötelezed el magad semmire. Mindenki megfogadja templomban is, hogy örökké... aztán mégis mennyi válás van. Nekem rosszul esett volna, ha a férjem vonakodott volna.

2014. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
98%
#3, a zárójelben foglaltakat már nem sikerült elolvasni? Leírom neked az egyiket: keresztény neveltetés. Ilyet nyilván nem fog betartani egy nem-keresztény.
2014. aug. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
51%

Nos, elég egyszerű a megoldás. Meg kell nézni ki veszít nagyobbat, ha nem az történik,amit eltervezett.


1. Te: A hivatalos eljárás után befáradsz egy másik épületbe,ahol ugyancsak el kell mormogni valamit, kicsit másképp,kicsit máshogy, de lényegében csak pár perces művelet az egész, ami "kellemetlenséget" amúgy is kárpótol, hogy egész nap te vagy körülrajongva (én vagyok a menyasszony, nekem van a legszebb ruhám,mindenki engem néz, irigyel blablabla női dolgok)


2. Ő: Élete egyik legfontosabb eseményét nem tudta a vallása szerint gyakorolni, mert a feleségét zavarta egy pár perces templomi szertartás és az azzal járó, amúgy tökéletesen semmitmondó ígéretek vagy mik.


Megoldás: Mivel ő nagyobbat veszítene, mint te, neked kell engedni és befáradni a templomba.

2014. aug. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként ha valakinek engednie kell, akkor szerintem az a férjed. Ha vallásos szertartásotok van, akkor olyan esküt kellene tenned, ami egész egyszerűen nem igaz rád, nem egyezik a nézeteiddel, gyakorlatilag egy füllentés. Megfogadom Isten színe előtt (aki amúgy szerintem nem létezik)...?
2014. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
33%

Tudod ahogy olvastam a kérdésed, már majdnem arra jutottam, hogy tulajdonképpen a saját szempontodból nézve, bizonyos értelemben legalábbis elfogadható az érvelésed. Mégis arra jutottam tovább gondolva, hogy kicsit úgy tűnik -a hozzáállásod tekintetében-, mint ha számodra a házasságod leginkább csak rólad szólna, és kevésbé a barátodról, illetve kettőtökről...

A barátodnak a templomi esküvő fontos dolog. Fontos hogy legyen az is. Számodra a templomi esküvő -gondolom- leginkább csak egy fölösleges színjáték. Vagyis neked tulajdonképpen nincs ami fontossá tegye a dolgot sem pozitív, sem negatív értelemben, olyaan értelemben, ahogyan a barátodnak az. Tehát nem vagy képes lemondani az ő kedvéért a saját javadról egy olyan dologban sem, aami neked kvázi mindegy, a barátodnak viszont fontos...

Szerintem a megoldás az volna, illetve ott kéne kezdeni, hogy elgondolkodj rajta komolyabban, amíg úgymond van idő, hogy valóban eléggé szereted-e őt ahhoz, hogy megházasodjatok. Nem kötözködésből mondom ezt. Ez a véleményem.

2014. aug. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
48%
Nalunk ugyanez volt a helyzet, en nem vallaltam be!! Ennek kabe hat eve, vegul nem is hazasostunk ossze ez miatt. Azota mar picur is szuletett, na az lesz meg a remes, mindenkit meggyozni, hogy marpedig nem lesz keresztelo! Amugy jol megvagyunk azota is!!! Tarts ki ha igy erzel szerintem!
2014. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Húha, nem gondoltam volna, hogy rögtön ennyi válasz jön, köszönöm szépen mindenkinek a véleményét és a segítségét!


Természetesen elmondtam neki, tisztában van vele, első találkozásunk óta tudta, hogy nem vagyok vallásos és hogy hogy állok ehhez a kérdéshez, tehát sosem árultam zsákbamacskát. Megértette, és elfogadta a véleményemet, de attól még szeretne.


"Már előre tudod, hogy nem tudsz majd hűséges maradni a férjedhez??!"

A polgári esküvőn is van holtodiglan-holtomiglan rész tudtommal, tehát nyilvánvaló, hogy nem erre gondoltam. Ha nem tudnék hűséges maradni valakihez, nem terveznék vele semmit. : )


"De ha a párodnak ez fontos, akkor neked miért annyira nagy gond?"

Kellemetlenül érezném magam. Úgy képzeld el, hogy összejössz egy indiaival, aki nem gyakorolja a vallását, de az esküvőt azért szeretné egybekötni az indiai kultúrával, pedig sosem voltál részese előtte. Meg kéne esküdnöd a hindu isteneknek és imádkoznod kéne hozzájuk, pedig hát fogalmad sincs az egészről, egyik zöld, másik sok karú, de hogy esküdni nekik? Érted, mire gondolok? :)


Kedves hatos válaszoló, köszönöm, hogy ilyen szépen összefoglaltad, nagyrészt igazat is adok neked. Viszont a kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy hogyan lehetne összehangolni a kettőt, hogy egyikünknek se járjon hatalmas lemondásokkal, hiányérzettel, kellemetlenséggel az esküvő.

Tehát, ha mondjuk lenne egy kiút, pap ad össze minket templomba, de egy szót sem szól arról, hogy Krisztust mennyire kell beengedni az életünkbe, vagy hogy előre megfogadnom, hogyha gyermekeim születnek, miben neveljem őket.

Szóval ebben benne lennék, de sajnos kételkedem abban, hogy lenne ilyen megoldás.


A másik, amit eddig nem írtam, de úgy érzem, talán fontos lehet, hogy zsidó származású vagyok, de nem gyakorlom ezt a vallást sem, bár tény, hogy közelebb áll hozzám. Gondolom, mondanom sem kell, hogy ez a származás igaz a családom többi tagjára is.

2014. aug. 21. 18:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!