Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 2013 nyarán volt a polgári...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bucsakne Krisztina kérdése:

2013 nyarán volt a polgári esküvőnk, lakodalom! Sajnos akkor a templomi esküvőnk nem volt. Még mindig esküvőnk hatása alatt vagyunk és már szóba került hogy mi lenne ha a házasságunkat megerősitenénk templomi esküvővel?

Figyelt kérdés

Játszottam a gondolattal, hogy újra felvehetem a fehér ruhát.

Lakodalom részével vagyok bajban, hogy mit tegyek hogy van e olyan rész amit már nem illik megtenni?


2014. aug. 28. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Még egyszer akarsz lagzit is? Pff...
2014. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt csinálsz amit akarsz, ti döntésetek. Én templomba elmennék de kétszer ugyan abba a lakodalomba nagyon közeli rokonnak kell lenni hogy elmenjek. Azért vendégként sem olcsó egy lakodalom, és részeteket már megkaptátok.
2014. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
De mi történt egy év alatt hogy most fontos lett az egyházi esküvő is? Azért felnőtt emberek már nem nagyon szoktak ha előtte nem voltak vallásosak nagyon vallásossá lenni?
2014. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Megesküdhettek templomban minden felhajtás nélkül. De férjes asszonykén kinevetnének, ha fehér ruhában újra lakodalmat tartanátok. Sőt! a vendégek helyében arra gondolnék, hogy még egyszer pénzt akartok lenyúlni tőlem.
2014. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem újra lagzi nagyon fura lenne. Vendégként sem mennék el kétszer "ugyanabba" a lagziba. Az ifjú párnak meg felesleges pénzkidobás.


Viszont a templomi esküvő "pótlása" teljesen jó ötlet.

2014. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

A 3. válaszolóhoz csatlakoznék és tényleg nem akarlak ismeretlenül megbántani, de van valami fogalmad arról, hogy mit jelent a templomi esküvő és mit jelképez a fehér ruha?


Előtte egyébként van jegyesoktatás, amin a pappal meg tudod ezt beszélni.


Hidd el, nem te vagy az egyetlen fiatalasszony, aki szívesen fölvenné még egyszer azt a bizonyos ruhát (akár csak otthon, magának is :-)

2014. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk 5 éves évfordulón volt a templomi, nem fehér ruhában, és 3an voltunk, mi a férjemmel és a 3 éves lányunk. :)

Nekem sem volt szükség lagzira, nem arról szólt a történet.

De ahogy előttem írták, sajnos vannak, akik úgy gondolkoznak, hogy na akkor még 1x kell a boríték, hiába nem erről van szó.

2014. aug. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket!! Igy tudom már hogy mi az amit nem illik megtenni!! Azért is kérdeztem meg!!Lakodalmat nem úgy gondoltam mint 1évvel ezelőtti volt hanem ünneplés keretében,menyasszonyi tánc nélkül!! Nekünk nem az volt akkor sem a fontos hogy ezt az bekebelezzünk mint ahogy most sem!!Tudom a vendégek mást gondolnának!!
2014. aug. 28. 17:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy ha vallásos vagy, és fontos a templomi esküvő, akkor miért nem úgy csináltátok eleve, hogy a nagy napon az is legyen? És egyetértek az előttem szólókkal, az újabb lagzi lehúzásnak tűnik, és fölösleges, mert már egyszer megünnepeltek titeket, hidd el, semmi kedvük nem lesz még egyszer. Nekem se lenne, elmegyek egy rokon/barát esküvőjére szívesen, EGYSZER. Maximum akkor többször, ha mással házasodik össze. A fehér ruha meg tényleg olyan, hogy egy éve férjnél vagy, kissé nevetséges. Nem akarlak megbántani, de őszintén szólva szerintem egész egyszerűen feltűnési viszketegséged van. És hidd el, elég sok meghívott vendég gondolná így.
2014. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk sem volt egyházi esküvőnk.Azért mert annyira mindketten tiszteljük a vallást,hogy tudtuk,abban a szituban csak egy látszat dolog lenne(gyerekeink sincsenek még megkeresztelve,pont ezen okból)

Szeretnénk majd templomi esküvőt és a keresztelőket is,de előbb fel akarunk "nőni" hozzá úgymond,nem csak azért csinálni,mert elvárják,meg így szokták...Az egyházi esküvő egy szentség.

Ha megtartjuk,akkor keresztelővel együtt,csak azokkal,akiket tényleg muszáj meghívnunk...Szerintem is gáz újabb "lakodalmat" csapni...

2014. aug. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!