Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi a minimum ami vissza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi a minimum ami vissza jön a menyasszony tancbol? 80 vendég lesz.

Figyelt kérdés
Nem, nem azért tartok lagzit hogy meggazdagodjak, csak kiváncsi vagyok hogy akiknél kb ennyi vendég volt, mennyit szedtek össze . A család egyébként nem gazdag, átlag emberek vagyunk.

2014. aug. 29. 12:00
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
93%
Te ismered a családok anyagi helyzetét, de inkább ne kalkulálj ezzel, mert lehet, hogy a tehetős lesz a smucig, a szegényebb meg a bőkezűbb, vagy épp nem hoznak csak egy tesco-s valamit, mert ugye arra nincs ráírva az ára, de nagy a doboz :) Mindig van, aki ilyesmire játszik, és nem biztos, hogy rosszindulatból. Amin totál meglepődtem, van, ahol a szülők képesek üres kézzel a saját gyerekük esküvőjére elmenni (nem ők állták) vagy a testvérek családostól..., de olyat is hallottam, hogy a nagyi a kislány születése óta erre gyűjtött, és annyi pénzt adott teljesen váratlanul, ami fedezte a teljes lagzit egy az egyben. Inkább ne számolgass előre, mert csúnyán pofára eshetsz, és nincs annál kiábrándítóbb (és emlékezetesebb), mikor az esküvőn a "számláláskor" a menyasszony tudatalattija előtör, és tudtán kívül kiül a szépen sminkelt pofikájára a csalódottság és a felháborodottság.
2014. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A mi esküvönk is 80-90fő között volt tavaly. 1,5 millióba került és ugyanennyit kaptunk vissza, vagyis tulajdonképp ha azt vesszük nem került semmibe :). De mi erre nem is számítottunk ismerve a családok anyagi helyzetét, úgyhogy nagyon meglepődtünk. Igaz mi eleve pénzt kértünk ajándékba mivel évek óta együtt élünk és van egy kisfiunk is. Meghíváskor tisztáztuk, hogy lesz menyecske tánc, tehát mindenki úgy ad (ha adni szeretne) ahogy neki jó. Volt olyan aki nem tudott a végéig maradni ő szertartás után odaadta, volt aki adott borítékban is ill. Dobott a menyecske táncnál is valamennyit (500-1000ft) és volt aki a menyecske táncnál dobta bele a borítékot amit ránk szánt. De mondom ez le volt előre tisztázva, hogy mi lesz a lagzi menetrendje és igy mindenki el tudta dönteni ő mit szeretne.
2014. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
30%
Istenem, de undorító ez a számolgatás.
2014. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Nem a számolgatás az undorító hanem az olyan kommentek mint a tied! Süt rólatok az irigység , vagy nem tudtatok lagzit csinalni, vagy nem talaltatok olyat aki el vegyen titeket. Alszentek vagytok. En sosem mentem eskuvore üres kézzel , es érdekes módon sehol nem mondtak azt hogy koszonom , nem kérem ..
2014. aug. 29. 13:13
 25/43 anonim ***** válasza:
30%

Sosem értettem minek esküvőre 2 millió forintot elkölteni?

A franc se hívna meg 80 embert.

2014. aug. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Én saját tapasztalatot tudok mondani. Van aki nászajándékot adott, de a menyasszonytáncba nem, de volt olyan, aki a menyasszonytánckor adta oda a nászajándékot és persze volt olyan, aki mindkettőbe adott.

Mi is kb 80-an voltunk és nekünk a menyasszonytáncból majdnem 300 ezer Ft összejött.

2014. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
26-os voltam,persze nem összesen 300 ezer Ft-ot kaptunk,hanem csak ezt a menyasszonytáncba, de még amiket pluszban kaptunk összességében visszajött az esküvő ára.
2014. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk 77 ember volt, kb 1.6 millióból jött ki az egész lagzi, és 1.8 milliót kaptunk, szóval mindent kifizettünk és még egy szolid nászút is kijött beőle. Nem gazdag család a miénk se. Szerintem ne aggódj, minimum 1 millió biztos bejön.
2014. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
63%

Én azt nem értem, mikor valaki kiakad, hogy minek 80 ember. Az fejenként 40. Szülők, nagyszülők, nagybácsik, unokatesók, ha van, az ő párjuk, esetleg gyerekeik, és kész a 40 fő. És akkor még barátok sehol sem. Lehet, hogy az ilyen embereknek 0 a családi háttere, de nálunk pl. kizárt egy kéttanús, annál jobban tisztelem azokat, akik felneveltek, segítettek egész életemben, hogy egy ilyen fontos pillanattól megfosszam őket.


A másik meg. Felén a nászajándék és a menyasszonytánc pl. ugyan az, aki ajándékot hozott, az is a tánc alkalmával adja oda. Sorbaállnak a vendégek, mindenki leteszi, amit hozott, ki ajándékot, ki meg bedobja a kosárba a borítékot. Nem is láttam még olyan esküvőt, ahol 2x is van ajándékozás.


Felénk a minimum a 10/fő. De neked kell tudni, hogy milyenek a rokonok. Én tudtam kb, hogy melyik az a család, aki 10e-t ad fejenként, és azt is, hogy kik fognak többet bedobni. Nálunk 120an voltak, 1,5 milliót kaptunk. ez a 120 fő kb 30 család, összesen 10 baráttal. Én szüleim: 120e, férjem szülei: 150e, nagymamám: 100e...


Szóval vannak itt egyes embereknél érdekes felfogások, nem irigylem a családotokat, férjeteket (már ha van...)

2014. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
52%
Mit lehet vacsorázni 15 ezerért?
2014. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!