Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan kell aláírni az anyakön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell aláírni az anyakönyvet? Kit kérdez meg elösször az anyakönyvvezető? Nem akarok beégni a vendégek előtt.

Figyelt kérdés
Leírnátok nálatok hogy volt? Köszönöm!
2014. szept. 8. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fogsz beégni, mert az anyakönyvvezető elmondja, hogy mit kell csinálni. Mindenkit külön fog szólítani, először a menyasszonyt, aztán a vőlegényt, menyasszony tanúját, vőlegény tanúját. Lehet a sorrend már nem megfelelő, mert már 7 éve volt a mi esküvőnk, de az első a menyasszony az tuti. És a férjezett nevedet kell aláírni, ha Kovácsné Nagy Anna leszel, akkor azt.
2014. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tessék meg is találtam Neked a szöveget, a hivatalos része ugyanez, a többi meg az, amit Ti kiválasztottatok, versek, zenék. Linket sajnos nem tudok beilleszteni a szerzői jogok miatt, de a hivatalos része ez:


Kedves Jegyespár!

Bla bla bla bla

Megjelentek előttem azzal a szándékkal, hogy egymással házasságot kössenek. A megelőző eljárásban kinyilatkoztatott szándékuk, illetve a bemutatott okirataik alapján megállapítottam, hogy ennek törvényes akadálya nem volt.Felteszem tehát Önöknek a kérdést, melyre kérem határozott igennel válaszoljanak!

Felállni.

Kijelenti-e Ön XY hogy az itt jelenlévő ZW-vel házasságot köt?Kijelenti-e Ön ZW hogy az itt jelenlévő XY-vel házasságot köt?


Menyasszony:

Igen

Vőlegény

Igen


kijelentésük alapján megállapítom, hogy XY és ZW a Magyar Köztársaság családjogi törvénye értelmében, házastársak.

Aláíró zene

A házassági anyakönyv aláírására elsőként a kedves feleséget kérem…

A férjet kérem…

A feleség tanúját kérem…

A férj tanúját kérem…


Versek, zenék, sírás.

2014. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, azt szokta mondani az anyakönyvvezető, hogy határozott igennel, vagy nemmel válaszoljanak.
2014. szept. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én annyira izgultam, annyi adrenalin gyűlt fel bennem, hogy alig emlékszek a szertartásra. Az megmaradt, hogy egymással szemben álltunk, egymás szemébe néztünk, fogtuk egymás kezét, és a kérdés végénél ("...házasságot köt?") döbbentem rá, hogy most akkor válaszolni is kellene, de vajon kinek, mert az kimaradt. A férjem szája nem mozdult, gondoltam akkor én jövök, hát igent mondtam. Nem kuncogott senki, szóval tényleg engem kérdezett. :D Visszanézve a videón annyira nevethetnékem van ennél a résznél, pedig semmi pánikszerű nem látszik rajtam, végig mosolyogtam, de megélni, hát csúcs volt.
2014. szept. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak igent kell mondani, azt is úgy, hogy előtte megkérdezi az anyakönyvvezető. Szóval tudni fogod :) A könyvet meg csak alá kell írni, azt is mondani fogja, hogy ki mikor menjen....már a házas nevedet kell beírni, de nekem ezt is mondta, mikor leültem.
2014. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!