Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy magyarázzam el a szüleimn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy magyarázzam el a szüleimnek hogy én nem akarok nagy felhajtást?

Figyelt kérdés
Sem én, sem a párom nem szeretne sok fős, vőfélyes, hetedhétországra szóló lakodalmat..Mi csak megesküdnénk templomban(mert én hívő vagyok) és esetleg meghívnánk a szűk családot egy ebédre ill. vacsorára. Ez ebből állna: Szüleim és nagyszüleim, párom anyukája és nagyszülei, 3 testvárem(még fiatalabbak, nincsenek családjaik) és a párom nővére és élettársa. Esetleg még a keresztanyám. Ez így összesen 15 fő lenne, és természetesen mi állnánk az egészet. Semmi zene, dj, vőfély, semmi, csak beülünk vhova közösen enni. De ha ez nem lenne es csak a emplomi szertartás, nekünk az is megfelelne, merthát oda hívhatok akárkit, de lakodalmat nem akarunk. Anyukám viszont azt mondta hogy "azt meg ne merd csináni hogy elhívod az öreganyád és utána nem vendégeled meg". Ebbe belementünk, bár a legelső terv 2 tanús esküvő volt. Anyám ebbe az ebédes/vacsorás közös étkezéssel meg is elégedne, de nagyobb gond az apám. Ő mindenáron nagy lakodalamat, sok emberrel, cigányzenekarral, vonatozással, vőféllyel stb...mint régen. Apám erősködik hogy majd ők fieztik az esküvőt, nekünk nem kell beleadni(jó anyagi helyzetben vannak, meg sem kottyanna nekik) de ha megengedneém hogy ők fizessék, akkor az lenne amit már feljebb írtam. Sőt, ő azt hiszi hogy én csak viccelődök, mikor arról beszélek hogy nem lesz lakodalom, és csak legyint, hogy majd megbeszéljük. A múltkor már annyira felmérgedtem hogy rákiabátam hogy nincs mit megbeszélni, itt nem az a kérdés hogy lesz e esküvő vagy nem, hanem hogy te ott leszel e vagy nem! tudom nem volt szép tőlem, kesőbb meg is bántam, de már annyira mérges voltam..de ő még ennek ellenére is azt hiszi hogy nem gondolom komolyan és "megjön az eszem". Mindenbe beleüti az orrát, mikor a párom elment hozzá októberben hogy szeretné megkérni a kezem(mert ő csak úgy nélülük akarta, de mondtam neki hogy legalább ebben járjuk a kedvükben), akkor azt mondta neki hogy most nem, mert most nincs nekem ilyenekre időm (márminthogy nekem a kérdezőnek!) és hogy majd májusban és nyáron meg megtarthassük az esküvőt. Szerintetek ez normális? Pedig milliószor elmondtam neki hogy februári esküvőt akarok, azért ment el oktőberben, sőt, hogy mégjobban a kedvében járjunk, úgy csináltunk a párommaé mintha én a lánykérésről nem tudnék semmit.. Nem tudom már mitévő legyek.. A februári esküvőről ennyit. de mindegy, ezt még túlélem. A következő dolog, hogy mi még nem élünk egy háztartásban a párommal, mert míg a szüleim fizetik a tanulmányaimat addig itt kell laknom..de hát már többé kevésbéé ott tartózkodom, de azért otthon is vagyok..Most van az utolsó évem, és júniusban szeretnék hozzáköltözni. Anyámmal beszéeltem róla, ő azt mondta: Tudom, hogy nem vagyok az összeköltözés híve, de ha ti így látjátok helyesnek és kitartotok egymás mellett akkor én nem állok az utatokba. Apám pedig felháborodva azt mondta: Meg vagy te őrülve?? Hisz még össze sem vagytok házasodva!! Addig biztos nem engedlek oda..Mégcsak eljegyezve sem vagy, nem tudhatod hogy még mindig akar! Erre én csak azt mondtam, hogy örülj hogy egyáltalán bevettünk az eljegyzéses dologba, ma már ez úgy van, hogy a férfi megkéri a lány kezét es az apát meg sem kérdezik. Te meg lettél kérdezve és akkor is ellenünk cselekedsz. Szóval innetől kezdve ha eljegyez akkor az csakis a mi kettőnk dolga lesz és érvényes lesz, ha megkérdez, ha nem. A párom azóta eljegyzett, anélkül hogy mégegyszer megkérdezte volna apámat, nem volt eljegyzési ebéd vagy ilyesmi csak én meg ő. Mostmár csak az esküvő a probléma..mi tévő legyek?? HA nem házasodunk össze, nem enged elköltözni vagy az lesz az éra hogy nagyon összeveszünk, viszont ha felhozom az esküvőtémát akkor rögtön jön a lakodalommal..szeretem őket, és nem haragszok rájuk, nem akarok haraggal elválni tőlük, és szeretném ha ott lennének az esküvőmön. De olyanon amit én tervezek meg és én döntöm el hogy milyen. Ja és hogy fair legyen, párom anyukája azt mondta bármikor odaköltözhetünk, nincs semmiféle ellenvetése vagy feltétele, ők nem annyira pénzesek, fizetésről fizetésre élnek, de azt mondta ha nagy esküvőt akarunk ő fesz fel kölcsönt (amit mi persze nem engedünk és nem is kívánjuk tőle), egyrészt mert mi fuzetjük ketten, és ha nagy esküvőt akarnánk, akkor az én szüleim hajlandóak lennének állni az egészet gond nélkül.

2014. máj. 11. 12:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
75%
Hány évesek vagytok?
2014. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 gömbicica ***** válasza:
10%

Én tanácsolnám, hogy hallgass Édesapádra. Nem fogod megbánni.Tudom, a Te esküvöd, Te dolgod, de nagyon szép és csodás tud lenni egy nagy esküvő, főleg ha nagyobb a család, és ha a szüleid megtehetik, hogy anyagilag támogatják ezt a csodálatos eseményt, engedd meg nekik.

szerintem nagyon jól fogjátok magatokat érezni.

étterembe lehet menni bármikor esküvője meg általában egyszer van az embernek az életben!!!

Ha nincs vele gondod, csak a menü meg a helyszinválasztás, akkor vágj bele :-) próbáljatok olyan helyszint keresni, ahol olcsóbban meg lehet oldani a étkeést. nem tudom merre laksz, de szerintem lehet találni nagyon klassz helyeket. akár még szabadtérit is, ha nyárra terveztek :-)

Nálunk mindkét fiamnak lagzija volt.

Ki nem hagytam volna. Sőt bánom, hogy nincs még 3-4 gyerekem akinek a lagziján együtt örülhetnék Velük

2014. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
67%

1. együttlakás nélkül nem mennék hozzá senkihez.

2. munkahely nélkül iskolapadból se mennék hozzá senkihez.

3. ha nem akarok lagzit nem lesz lagzi, ez nem a szülők élete, ha nincs akkora agyi szint akkor sértődjön meg, nem hiányzik.

4. olyan nincs hogy felnőtt létemre nem engednek elköltözni,más is fizeti az iskolát a szülők nélkül.


DE


Neked se munkahelyed, se semmid nincs, meg se kérdezem mióta vagytok együtt mert együttlakás nélkül tök lényegelen, szóval lelépsz, vitázol aztán válsz majd visszakuncsorogsz.

Szóval tedd azt amit akarnak, nem halsz bele egy kis mulatozásba és ünneplésbe a házasságotok eseményére főleg ha fizetik.

2014. máj. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
35%
polgári esküvőtök nem is lenne? csak a templomiról írsz...
2014. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is max. így képzelem az esküvőt, ahogy te.

Meg kell érteniük a szüleidnek, hogy ebben ti döntötök (párod és te), főleg, ha ti álljátok.

2014. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

ha jól vagyok ertesülve akkor templomi esküvő mellé már nem kell polgári is, hogy el legyen hivatalosan ismeve..azt a rendszerváltás előtt kellett úgy nem? ma már elég a templomi is. és mivel én hívő vagyok, a párom meg azt mondta neki mindegy, csak házasodjunk..vagy szerintetek fontos a polgári is?


És semmiképp sem akarok lakodalmat, meg vőfélyt aki hülyét csiná belőlem, táncolni sem szeretek(annyira nemszeretek, hogy a saját szülinapomon nem táncolok a buliban) szóval még az se..akkor minek a lakodalom? hogy egész este nézzem ahogy a részeg vendégsereg vonatozik? Hogy minden percben ott lógjon vki a nyakamban hogy gyere táncolni? Apám meg vigyorogna és örülne mint majom a farkának és másnap azzal jönne, hogy ugye milyen jó volt??..ezt én nem akarom.. kisebb esküvőbe is még belemennék, de csak 600,000Ft van félretéve erre az alkalomra, ebédre bőven elég, esküvőre meg már nem elég..és akkor az kellene hogy a szüleim is kisegítsenek, és abban a pillanatban ahogy ezt felhozom, apám már fejben írja is a vendéglistét és perceken belül kibök egy számot ami tuti 100 felett lesz.. a legrosszabb benne az, hogy én abból kb 50-et ismerek, mert az még úgy szűkebb családi kör akikkel rendszeresen találkozunk, de a többi számomra csak idegen lenne és csak illemből lenne meghívva..s abből az 50-ből jópár olyan akiket a hátam közepére sem kívánok, mint pl az apám huga és családja, ki nem állhatom őket, és még sorolhatnám..miért nem lehet hogy az a 15 ember leüljön, pezsgőt bontson, egyen és hazamenjen?

2014. máj. 11. 13:14
 7/32 A kérdező kommentje:

3-as:

nem lakunk együtt, de az időm nagy részét ott töltöm..tudom nem ugyanaz, de otthon már tényleg csak akkor alszok ha már látom hogy szólnának a szülők hogy mi fizetjük a tanulmányaidat..

munkahelyem van, igaz nem keresek fényesen, kb 135,000Ft-ot, dehát mivel mindent ők fizettek, még zsebpénzt is kaptam, hetente 15000Ft-t. Annyival különbözne ha odaköltöznék hogy ugrana a heti 15ezer es marad a havi 135-140 ezer. párom havi 200 ezer körül keres, szerintem ebből azért meg lehetne élni.. vagy szerintetek nem? szivesen fogadok segitseget e téren is, nincs még tapasztalatom egyuttéléssel

2014. máj. 11. 13:23
 8/32 anonim ***** válasza:
88%
Csak a polgári a hivatalos esküvő, rosszul tudod, hogy elég csak az egyházi.
2014. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. ez miben változtatna? Hogyan kell eljárni, mennyibe kerül?
2014. máj. 11. 13:25
 10/32 anonim ***** válasza:
59%
Kérdezhetek valamit: miért akarsz házasodni ha ilyen szinten gyerek vagy még agyilag? Előbb fejben is fel kell nőni és megállni a saját lábadon.
2014. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!