Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A magyar házasságkötések...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A magyar házasságkötések mekkore része alapulhat igaz, tiszta szerelmen, nem pedig puszta szereteten, esetleg megalkuváson, netán anyagi érdeken?

Figyelt kérdés

2014. okt. 14. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem alapjáraton még szerelmesek házasságkötéskor.

Csak rá egy évre már nem.

:-) :-) :-) :-) :-)

2014. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem nemzetiseg fuggo:-)))
2014. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nyilván vannak olyan részei Földünknek, ahol pl. az ún. elrendezett házasság a "divat" még napjainkban is. Viszont én Magyarországra vagyok kíváncsi.
2014. okt. 14. 21:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ezt megmondani, hiszen nem igazán láthatunk bele mások életébe. Én úgy gondolom, hogy az általam ismert párom nagy része szerelemből házasodott, vagy ha nem is szerelemből, mély szeretetből. Kisebb részük hirtelen fellángolásból, olyanról nem tudok, hogy megalkuvásból (talán ezt nem is sokan vallanák be), egy olyan párt ismerek, ahol anyagi érdek gyanús a kapcsolat, de azért ezt sem merném száz százalékra kijelenteni.

A környezetemen kívül meg nem akarok találgatásokba bocsátkozni.

Elég nekem az a tudat, hogy mi szerelemből házasodtunk.

2014. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Az általam ismert párok nagy része szeretetből házasodik. A szerelem már nem lángol úgy, mint az első években, de közben megismerték egymást, és társra találtak a másikban. Akadt néhány, aki szerelemből házasodott, ezek között volt néhány, ami a gyerekek születése után tönkrement a rózsaszín köd elmúltával. Megalkuvásból inkább vidéken házasodnak sokan, mert közülük sokan soha nem hagyják el a falut, és abból válogatnak, ami a szemük elé kerül. Én azt mondanám, a legjellemzőbb a szeretetből kötött házasság, aztán a szerelem és megalkuvás, anyagi érdekből pedig nem olyan sokan, mert pénzt szerető státuszban is kaphat az, aki arra hajt.
2014. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ahány százalék nem válással végződik.
2014. okt. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Esküvős szakmában dolgozok, eddig 60-70 esküvőn dolgoztam,különösen közel vagyok a párokhoz,később is tartjuk a kapcsolatot. Biztosan nem reális képet látok róluk, mert életük egyik legjobb passzában találkozok velük,amikor boldogok,..., ... Drága árkategóriában dolgozok, így azokkal találkozok, akik áldoznak is a "nagy napjukra". Én eddig 1 olyan házasságon voltam csak, ahol látszott, hogy azonnal válás lesz, mert a férj nem szerette a menyasszonyát.(Ott megalkuvás volt.) A többieknél meg vagyok győződve róla, hogy szerelmesek voltak a házasságkötésükkor. "Puszta szeretettel" a nagy napon még nem találkoztam.
2014. okt. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem puszta szeretettel nem is lehet találkozni a nagy napon! Főleg aki nagy esküvőt szeretne, annak egy álom teljesül aznap, kizárt, hogy ne legyen boldog és szerelmes. Még a lánykérés előtti állapot szerintem az, amiből meg lehet "ítélni", hogy hogyan éreznek egymás iránt. Nekem nagyon nehezemre esik elhinni, hogy akár több év együttélés és gyerek után 70 esküvőből egy kivételével mind szerelemből köttetett, és nem az annál jóval összetartóbb szeretetből.
2014. okt. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"jóval összetartóbb szeretet" - szerintem egyszerűen másként definiáljuk ezeket a dolgokat, a nagy napon mindenki szerelmes, itt azért írtam, hogy nem "puszta szeretet", mert itt a kérdésben ez nem azt jelentette, hogy már nincs lángolás és ez egy mélyebb dolog, hanem azt, hogy már nem szerelmesek, ez már pusztán csak szeretet.

Ahogy írtad is, az indíttatást akkor lehetne igazán tudni, ha látnánk őket az eljegyzés előtt. Teljesen igazad van.

2014. okt. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én környezetemben van pár házasság. Annak ellenére hogy a közeli barátok közül senki nem házas még, csak mi a férjemmel.


Az ismerősi körben 11-ből 1 házasságot tudok, ahol tutira nem volt szerelem a nő részéről, és megalkuvásból ment a pasihoz, hogy legyen mellette valaki, plusz azért mert a férj többet keresett mint a nő. Azóta már fény derült a nő folyamatos hűtlenségére, így a férfi is hűtlen, illetve a nő kénytelen a saját fizetéséből gazdálkodni:)


A többiek tudomásom szerint boldogok, szerelemből házasodtak. Illetve 1 pár vált el a 2. gyerek születése után. (pár hónappal az esküvő után, a férj lépett le egy másik nővel)


Ez a 11 a házaspár egyébként 25- 28 éves kor közt van jelenleg. Van ezek között 1 hónapos házasság is, és 10 éves kapcsolat is 7 év házassággal.

2014. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!