Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy esküvöt hogy kell megszerv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy esküvöt hogy kell megszervezni?

Figyelt kérdés
Tegnap beszéltük meg a pàrommal, hogy jövöre összehàzasodunk (összel).Eredetileg csak 3 év mulva Volt betervezve, de vàltoztattunk :-) annyira boldog vagyok, de igazàbol sosem gondolkoztam még ezen, és fogalmam sincs, hogy kell megszervezni :-)Eddig csak annyi biztos, hogy mivel ö külföldi, a polgàri szertartàst ott szeretnénk, a templomit pedig Magyarorszàgon, és nem tul sok vendéggel.Hogy kezdjem el a szervezést? :-)
2014. nov. 5. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Még nem vagyok abban a helyzetben, hogy házasodjak, de én azzal kezdeném, hogy eldöntjük mennyi pénzt szánunk az egészre.

Ha az összeg megvan, annak megfelelően mérlegeltek, hogy szűk vagy tágabb családi kört akartok hívni, kiket akartok hívni.

Eldöntitek a lagzi helyszínét (étterem, otthon, stb).

Aztán jöhet a kaja-pia szervezés.


Először tehát a pénzt dönteném el, hogy mi az a keret amit rászánok.

És ezután a helyszín, kaja-pia a pénz függvényében mehet.

2014. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondoljátok végig, hogy mi a legfontosabb, azzal kezdjétek. Mindenkinek más a legfontosabb: van, akinek a kaja, van, akinek a helyszín kinézete, vagy, akinek a fotós, van, akinek a zenekar, másnak a templom..., ... Azt minél előbb intézzétek el, ha a nektek fontos részek megvannak, akkor már nem fogjátok azt érezni, hogy bármiben is megalkudnátok.

Általában a helyet érdemes először letisztázni az időponttal, hogy az egyszer fix legyen. (Van, amit és akit nagyon gyorsan lefoglalnak, 2 évre előre is.)

Mi most szervezzük, esküvői szakmában dolgozunk, ezért sok dolgon nem is gondolkodunk. A fotóssal kezdtük (nagyon kelendő), a hely volt a következő. A ruhám már varrják. Ezek voltak a legfontosabbak. A fodrász és a sminkes nekem ráér, a meghívó is.

Kérjetek minél több embertől árajánlatot 1-1 (akár fotósról, akár a helyről van szó), mert elég nagy a szórás.

2014. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi először a polgári időpontot foglaltuk le, és amikor az megvolt, utána kezdtük el a lehetséges helyszíneket járni és kértünk be árajánlatokat. Már csak 2 hely között vacilálunk. A fotóst ma foglalom le, de már múlt héten vele is találkoztam személyesen, és átbeszéltük a fontosabb dolgokat, megnéztem a munkáit, már csak véglegesítenem kell. Dj már megvan, de előtte vagy 5 embertől kértem árajánlatot és egyeztettünk telefonon.

Vőfélyt még keressük, de 1-2 embertől már szintén van árajánlat. Meghívókkal és a ruhával majd jövőre foglalkozom, mivel jövő nyáron lesz csak az esküvőnk.

Tehát nálunk a sorrend a következő volt:

- Polgári szertartásra bejelentkezés

- Helyszín kiválasztása

- Dj kiválasztása

- Vőfély, fotós kiválasztása (vőfély ugye még nincs meg)

- A fodrászom és a sminkesem már adott

A következő nálunk:

- dekoráció

- sütemények

- ruhák

- meghívók

2014. nov. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindekinek a segitseget!!!Nagyon jol jön, mert egyàltalàn nem vagyok otthon ebben a témàban :-) Szinte hihetetlen, hogy a sajàt esküvömet kell szervezni :-) Egyébként Svàjcban lakunk, tehàt itt lenne a polgàri esküvö.
2014. nov. 5. 10:25
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Először az időpontot kell eldönteni, utána lefoglalni azt napot a templomban/anyakönyvvezetőnél. Minden más ezután jön.
2014. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Jól írta a 2., azt kell kitalálni, hogy mi az, ami nektek fontos, illetve az időpontok átbeszélése után azt is érdemes átgondolnotok közösen, hogy mekkorra esküvőt szeretnétek, lesz-e utána lagzi, azon hány ember lesz. Érdemes átgondolni a létszámot és összeírni egy vendéglistát, aztán átgondolni, hogy mennyi pénzt szántok rá.


Ha megvan a költségvetés, akkor lehet hozzá nézni helyszínt és szolgáltatókat, amennyiben lesz lagzi, illetve van olyan is, ahol egy családi vacsorát tartanak,és a barátokkal később csinálnak közösen egy bulit külön. Érdemes átgondolni a fontossági sorrendet, és az alapján eldönteni, hogy mire mennyit akartok költeni.


Azt is érdemes átgondolni, hogy a családodtól mennyire lesz messzire a helyszín, hogyan jutnak el ők oda, illetve szállást biztosítotok-e nekik lagzi esetén.


Legelőször egyébként a fontossági sorrendetektől függő dolgot érdemes lefoglalni, illetve az ottani pappal vagy lelkésszel megbeszélni, hogy vállalja-e ilyen esetben az esketést, illetve annak mik az egyéb előfeltételei (pl. katolikus papok közül van, aki nem esket, ha nem bérmálkoztatok mindketten, de van olyan is, aki csak azt kéri, hogy az egyik fél legyen megkeresztelve, ez teljesen a paptól függ. Plusz ott van még a jegyesoktatás is, ami szintén paptól függ, de in. 3 alkalomnál szokott kezdődni.


A ruhát még ráérsz megvenni/lefoglalni, január-februárban nagy leárazások szoktak lenni Magyarországon.

2014. nov. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Czipó Éva ***** válasza:

Az esküvő megszervezésének legfontosabb lépése a költségvetés megállapítása. A későbbiekben ez alapján fogtok tudni mérlegelni, hogy mi az, amit megrendelhettek és mi az, amit nem!


Következő lépésként írjátok össze a vendéglistát, ne ijedj meg, ez a lista még bőven fog változni az elkövetkezendőkben, de legalább iránymutatóként szolgál majd a vendéglátás és a helyszín kiválasztásánál.


Találjátok ki, hogy milyen stílusú esküvőt szeretnétek! Modern, klasszikus, romantikus, vintage? Tó parti, kastélyos, hajós, éttermes? Ez fog segíteni a helyszín választásnál. Arra is figyelj, hogy mekkora a helyszín, ne zsúfolj be 100 embert 80 férőhelyes helyszínre, mert nem lesz hol táncolni. De 50 embert se rakj egy 100 fős étterembe, mert üresnek fog hatni a tér.


Válasszatok időpontot, figyelmedbe ajánlom a pénteki napokat, erre a napra sok szolgáltató ad kedvezményt.


Kérd fel a szolgáltatókat, fotós, videós, ceremóniamester vagy vőfély, DJ vagy zenekar - nekik minél előbb tudniuk kell az esküvőtökről, mert hamar betelnek a színvonalas szolgáltatók naptárja.


Jelentkezzetek be a templomba és járjatok el jegyesoktatásra (ezt már skype-on is bonyolíthatjátok). Így a pap/lelkész jobban megismer Titeket és igazán személyre szóló szertartást tarthat majd Nektek!


Kezdd el gyűjteni az ötleteket a dekorációval kapcsolatban (remek hely a Pinterest) és folyamatosan egyeztess a dekoratőrrel, hogy milyen elképzeléseitek és elvárásaitok vannak.


Ugyanez vonatkozik a tortára. A választott cukrászdának küldj képeket, kérj kóstolót.


A meghívót az esküvő előtt 3-4 hónappal adjátok át vagy küldjétek ki. Ha szeretnétek már korábban is felhívni a figyelmüket az eseményre, küldjetek Save the date képet vagy lapot.


Sok apróság van még, ami mind a Ti ízlésetektől függ, kérhettek galambreptetést, limuzint vagy hintót.


Remélem tudtam segíteni!


Üdv, egy Esküvőszervező :)

2014. nov. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!