Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen papírokat kell elintézn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen papírokat kell elintéznünk, hogy házasságot köthessünk?

Figyelt kérdés

Én magyar vagyok, párom Új-zélandi, Londonban élünk - itt is szeretnénk összeházasodni. Még csak most kezdünk utána járni a dolgoknak és egy kicsit el vagyunk veszve a bürokráciában.

Egyikünknek sincs állandó lakcíme Nagy-Britanniában, sem brit állampolgársága.

Ebben az esetben csak a nagykövetségen (akár a magyar, akár az Új-zélandi) köthetünk házasságot?

Milyen papírokra lesz szükségünk?

Ha esetleg van valakinek bármilyen információja, hasonló személyes tapasztalata, nagyon sokat segítene.



2014. nov. 10. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Forduljatok a nagykövetséghez.
2014. nov. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A magyar nagykövetségen nem lehet házasságot kötni. Én a helyetekben keresnek egy hozzám közeli registry Office -t, ott is köthettek házasságot. El fogják mondani, milyen papírokra van szükségetek. A házasságkötés után neked anyakönyveztetni kell ezt a házasságot, azt már intézheted a követségen.
2014. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előbb állandó lakcímetek legyen,aztán emailben érdeklődjetek a magyar nagykövetségen.
2014. nov. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó! Te az Egyesült Királyságban élsz?
2014. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
születési anyakönyvi kivonat kell mindkettőtöktől
2014. nov. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az offert, nem tudok segiteni, de jo lenne, ha az emberek butasagokat se irnanak! Mi az, hogy allando lakcim??? Itt ilyen nincs. Nincs lakcimnyilvantartas, egy sima szamlaval is igazolni tudod, hogy hol laksz...
2014. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Állandó lakcím alatt a registration certificate-ra, ill. párom esetében a residence card-ra gondoltam.

Nagy-Britanniában nincs rá ugyan szükség, mert valóban egy számla elég a cím igazolásához. Csak pontosan akartam felvázolni a helyzetet, ezèrt írtam, hogy nincs ilyenünk :)

2014. nov. 12. 11:10
 8/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nem is kell a kinti házasságkötéshez egyik sem. Ha besétáltok egy registry office-ba, ott azonnal meg tudják mondani, hogy milyen papírok kellenek a párodnak.

Neked érvényes személyi vagy passport, plusz tavaly kérték a családi állapot igazolását, nem tudom, hogy most kérik-e.

2014. nov. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!