Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ebben a helyzetben mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a helyzetben mi a helyes a lépés? Mi a "protokoll"? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A párommal az esküvőnket tervezzük, és felmerült egy probléma, név szerint a szülőköszöntés. az ő esetében ez egész egyszerűen megoldható, köszönti az apukáját és az anyukáját, ennyi, ez egyszerű.


Nálam van a probléma, mert az én szüleim elváltak, és hát mindketten az új párjukkal érkeznek majd a nagy napra. Én úgy gondolom, hogy elég csak ha az anyukám és apukám köszöntöm, de a párom szerint anyu élettársának (aki miatt tulajdonképpen szét mentek a szüleim) és apu feleségének kényelmetlen lehet a helyzet, és feszültséget okozhat ez. Hogy kerüljem ezt ki?


Nem akarnám ha a mi napunkon bárki is megbántva vagy rosszul érezné magát, és a szülőköszöntőről sem akarunk lemondani.


Mit tegyek? Félek, hogy balul sül el valami...


(Az pedig csak hab a tortán, hogy se a szüleim, nem igen szívlelik egymást, se a párjaik nem bírják elviselni egymás társaságát... :S)


Bocsi a hosszúságért.



2014. nov. 15. 19:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Én a válás után az apukámmal voltam -akkor voltam hat éves - nem anyuékkal, így anyu párja nem nevelt és elég rossz viszonyban is voltunk, mert nem igen tűrt meg a kéthetes láthatásokon sem. Csak azóta vagyunk "jóban", amióta a párommal együtt vagyunk, azóta nincsenek komolyabb feszültségek közöttünk. A válás is miatta történt - mármint anyu élettársa miatt, persze tisztában vagyok vele, hogy mindenhez két ember kell - de ők azóta is együtt vannak.


Apunak a felesége pedig már a harmadik feleség, mert amióta elváltak anyuval (lassan 19 éve) azóta számos barátnőt ismertem meg, volt egy másik feleség is, aki nagyon tönkretett minket, de ez most nem ide tartozik, aztán mikor a második feleségtől vált, megint barátnők, és jött a jelenlegi 3.számú asszony, aki mellesleg csak 7 évvel idősebb tőlem, tehát róla sem igan érzem, hogy a nevelésemhez bármi köze is lenne.


Én is azt mondtam a páromnak, hogy ő reagálja túl, és tényleg csak a saját szüleimet szeretném felköszönteni. Azonban az a baj, hogy anyu élettársa, és apu felesége is - és sajnos miattuk a szüleim is - képesek megsértődni. Amikor a ballagásom volt, már abból patália volt, hogy kinek köszönök előbb és miért, de ez tényleg egy nagyon hosszú és bonyolult történet....

2014. nov. 15. 20:53
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Jobban belegondolva nem is igazán érdekel, hogy ki sértődik meg az esküvőn vagy ki nem, ahogy előttem írták, aki felnőtt az viselkedjen is úgy.


Ez úgy is a mi nagy napunk lesz. :))


Csak ez számít... Na meg a torta.

2014. nov. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem sértés az új párjaiknak, hogy a szüleid közös gyereke vagy.
2014. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők ennyire keresik az ürügyet, hogy botrányt csináljanak, inkább azon gondolkodhatnál el, hogy meghívd-e őket egyáltalán.
2014. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is efféle patáliák mennek. Apám új nője se, apám se tudja elviselni anyukámat. Szülőköszöntést annyival oldottuk meg, hogy a vacsoránál felálltunk és szépen elmondtunk 2-3 mondatot, hogy mennyi mindent köszönünk a szüleinknek. Ilyen nagyon általános dolgokat, hogy felnevelt, mellettem állt satöbbi. Az ajándékozásosdit kihagytuk, hogy ne legyen sértődés.
2014. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A szülőköszöntés úgy tudom azt jelenti: megköszönöd a szüleidnek, hogy felneveltek. Aki nem vette ki a részét a nevelésedből, sőt ahogy kivettem a szavaidból, gondoskodott arról hogy ne legyen boldog a gyerekkorod, annak mit is kellene megköszönnöd?

Szerintem beszélj erről mindkét szülőddel, de négyszemközt, és mondd el nekik, hogy hogy akarod, nehogy kellemetlen meglepetés érje őket. Az meg hogy a felnőtt ember csak tud már egy ilyen napon viselkedni, na ezzel vitatkoznék.

2014. nov. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%
A szülőköszöntő a SZÜLEIDRŐL szól. A másik két embernek köze nincs hozzád. Kit érdekel, ha a párjaik olyan primitívek, hogy megsértődnek? Ne foglalkozz vele, én kiröhögném őket,ha így tennének.
2014. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy ennyien írtatok, még megfontolom, hogy legyen. Azért nem akarjuk kihagyni a szülőköszöntést, mert a párom is, és én is nagyon sokat köszönhetünk az ő szüleinek, és ezt mindenképpen ki szeretnénk fejezni, egy ilyen különleges napon. Ha pedig ugye őket köszöntjük, akkor elméletileg az enyémeket is kellene....


Valószínűleg úgy oldjuk meg, hogy megköszöntjük az ő szüleit, meg az én anyukám és apukám, aztán lesz a mi lesz. Azt viszont valahogy biztos megoldjuk, hogy az ő szüleinek, ha nem is látványosan, de mindenképp másabb jellegű ajándékot adunk, mivel eleve náluk is lakunk, ők tényleg sokat tettek értünk.


Az én szüleimről szólva pedig annyit, hogy amikor a párom megkérte a kezem, mondta, hogy szívesen elmegy az apukámhoz, és tőle kéri meg, erre apu azt mondta ilyen hülyeségekhez nem akarja, hogy köze legyen. Anyu élettársa meg zokon vette, hogy első körben miért nem tőle akarja megkérni a párom a kezem, hisz velük a párom jóba van, még apuval össz-vissz egyszer találkozott egy mondat erejéig.


Anyukám reakciója a következő volt a lánykérésnél: terhes vagy? Ettől függetlenül persze örült neki, és gratulált.


Szóval ezt még mindenképp átgondoljuk, hogy legyen...

2014. nov. 16. 13:48
 19/21 mi a fene ***** válasza:
100%
Ne variáljatok, a szülő köszöntőre csak virág illik, -egyforma. Hogy a párod szüleinél laktatok, máshogy illik honorálni.Nászútról hoztok nekik valami kedves ajándékot.
2014. nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Még nem vagyok házas,egy ideig még valószínűleg nem is megyek férjhez,de szülőköszöntésnél köszönteni fogom nevelőanyukámat is. Elvégre tizenévig ő játszotta az anyaszerepet az életemben és jóban is vagyunk. Viszont akkor nevelőapámat is kéne,hogy meglegyen az egyensúly,pedig őt azért annyira nem bírom...
2014. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!