Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Barátnőmmel nem vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőmmel nem vagyunk azonos vallásúak, és szeretne majd templomi esküvőt. Hogyan lehetne azt megoldani, hogy ne kössük magunkat olyan eskühöz, hogy milyen legyen a leendő gyerek vallása?

Figyelt kérdés
(Azt hallottam, hogy ha katolikus templomban akarnánk összeházasodni, akkor meg kell fogadni az atyának, hogy az első gyerek katolikus lesz)
2015. jan. 18. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
ilyet nem kell megfogadni hogy a gyerek miben fog hinni. ebben úgyis csak a gyerek dönt te nem is tudnál helyette. annyit kell megfogadni hogy megismertetitek vele a vallást, és mivel a barátnőd hívő, ezért biztosan kapna valamennyit ebből a szellemiségből a nevelkedése során. én nem látom a problémát.
2015. jan. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
milyen a másik vallás? mert pl az evangélikus keresztelést elfogadja a kat. (a ref.-t nem)
2015. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mind a ketten hívők vagyunk. Én Hitgyülis vagyok. Azt szeretnénk, hogy a gyerekünk, majd maga válasszon
2015. jan. 18. 12:21
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Üdv!


Ha hitgyülis vagy,miért nem kérdezed meg Német Sándort?

Biztosan megfelelő választ kapsz

2015. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
maga fog választani.. de nem mindegy milyen liturgiát hallgat, tanul, figyel. (maradjatok a kat.nál... A hitgyüli egy mesterséges, liberális politikai indíttatású szekta. Ha abban nevelkedik esélyese sincs, hogy majd maga válaszon felnőve: mert ez a szekták lényege, csak befelé lehet lépni, és nem engedik kilépni)
2015. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Akkor ne kereszteljétek meg.

Az én szememben a kisbabák keresztelése amúgy is felesleges.

Régen az volt az anyakönyvezés.

Járjon anélkül hittanra ismerje meg a vallásokat aztán az után döntsön.

2015. jan. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hallottam, hogy ha katolikus templomban akarnánk összeházasodni, akkor meg kell fogadni az atyának, hogy az első gyerek katolikus lesz"


Nem egészen. Vagyis pontosabban: alá kell írni a katolikus félnek egy nyilatkozatot, miszerint a gyerekeket katolikus hitben nevelik.

A tényekhez hozzátartozik, hogy aztán később ti döntitek el, hogy ezt betartjátok, vagy nem.

De a nyilatkozat alól szerintem nincs kibúvó.

2015. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem akarom bántani az előttem hozzászólókat, de rosszul tájékozottak. Nekünk katolikus esküvőnk volt 2013-ban, és valóban meg kell ígérni egyrészt, hogy a gyermekeket,akikkel Isten megajándékoz, elfogadjuk, másrészt őket a (katolikus) Anyaszentegyház törvényei szerint neveljük. DE NEM ÍRÁSBAN teszünk ilyen ígéretet,hanem szóban, a papnak, az esküvő alatt a templomban. Ez ugyanolyan ígéret,mint az, hogy elfogadjuk a másikat, pontosabban a szöveg szerint "vele megelégszünk".Nézd, ez egy eskü,amit Isten előtt tesztek. Senki nem fog számonkérni, csak ha nem katolikusnak nevelitek,az eskütök nem ér semmit. Ezt igazából a menyasszonyodnak kell lerendeznie magában,hogy odaáll-e úgy a templomban, hogy nem tudja garantálni az esküjét.

Mondjuk hozzáteszem, nagyon sok vegyes esküvő van, és lehet, hogy a felek még maguk sem tudják,hogy nevelik majd a gyereket, de ez azt is jelenti,hogy igazából az egyik fél "hazudik",mert megígéri a saját vallása szerint,hogy annak megfelelően neveli a gyereket, és lehet, hogy nem is így lesz.Vagy egyáltalán nem nevelik vallásosnak,ez sem az igazi. Szerintem csak akkor menj bele a templomi esküvőbe,ha beletörődsz, hogy a kicsit majd katolikusnak nevelitek. Ráadásul a kettőtök vallása nagyon távoli egymástól,és nem nagyon hiszem,hogy egy katolikus ember elfog járni a gyülekezetbe,és elvinné a gyereket is.

2015. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
# 8 Néhány éve volt esküvőnk, én katolikus, a férjem református. Nekem bizony alá kellett írnom a nyilatkozatot.
2015. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. Lehet, hogy nekünk azért nem kellett,mert mindketten katolikusok vagyunk. Szóval nálunk szóban kellett csak. Mondjuk abból a szempontból mindegy, hogy mindkét forma egy ígéret,amit nyilván nem ellenőriz az egyház és szankciója sincs, ez inkább az emberek lelkében szereplő eskü,aminek betartása lelkiismereti, és nem pl. egyházjogi kérdés. De ha az általam ismert katolikus emberekből indulok ki, nem igazán csípik a szektákat (annak tartják ezt a vallást), merevebbek,mint a többi vallás,főleg, ha a nagyszülőket és idősebb rokonokat nézzük. Szóval én nehezen tudom elképzelni, hogy a katolikus lány beleegyezne, hogy a gyereke hitgyülis legyen. De lehet, hogy én is csak túl merev vagyok...Ezt a kérdezőnek kell tudnia, hogy a menyasszonya mennyire idegenkedik,vagy fogadja el a másik vallást.
2015. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!