Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ebben az esetben kell pénzt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben kell pénzt küldenem?

Figyelt kérdés

Adott egy távoli rokon család. A bátyám esküvőjén ott volt az egész család(szülők, 2 gyerek). Az én esküvőmre egyik sem jött el, de küldtek pénzt(amin meg is lepődtem, nem számítottam rá). Most férjhezmegy a lányuk. A mi családunkból elmennek az esküvőjére tesómék és anyámék, szóval 2 családtól fog pénzt kapni. Én kell küldjek pénzt? Hiszen végülis azt a pénzt nem a lányuk küldte nekem, hanem a szülők. Az én szüleim el is mennek, ezáltal visszadják azt a pénzt( Nyilván ők többet fognak adni, mint amennyit én kaptam)

Az a kérdés, ha én nem megyek el, vissza kell küldjem azt a pénzt, vagy elég, ha anyámék mennek és adnak pénzt? Mert ha azt vesszük, ők csak kétszer adtak, tőlünk meg 3-szorosan kapják vissza, ha én is küldök.

A lényeg az, hogy nem szeretnék küldeni, nem is ismerem szinte a lányukat, gyerekkorunkban találkoztunk utoljára. Az, hogy a lány szüleitől kaptam egy összeget, azt az én szüleim visszadják.

Vagy rosszul gondolom?

Amúgy nem vagyok ilyen sóher, csak most nagyon nem jól jön, ráadásul csak most szóltak, hogy jövő hónapban lesz.


2015. márc. 5. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
max egy 10est dobjatok hozzá ahhoz amit anyudék adnak és írják oda a te neved is a borítékra
2015. márc. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól gondolod, nem kell külön küldened.
2015. márc. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

" Az, hogy a lány szüleitől kaptam egy összeget, azt az én szüleim visszadják. "


Teljesen jol latod, neked nem kell kuldened, a szuleid latogatasa es ajandeka kiegyenliti a szamlat.

2015. márc. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" kiegyenliti a szamlat."

Innentől már eljön az az idő, hogy az esküvőn kapott pénzt pénztári bizonylattal vesz át a házaspár.Aztán elszámolást végeznek, kinek, mennyivel tartoznak, amit vissza kell majd adni.

Hogy nem jutott még eszébe a nagytudású NAV-nak megadóztatni az ilyen pénzmozgást? :))

2015. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Küldenetek nem kell én a szüleid által adotra ráírnám a neveteket, mintha Ti is benne lennétek.
2015. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4es, azt hiszed ez vicc? Az emberek tobbsege ezt halalosan komolyan szamon tartja.
2015. márc. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell küldened.
2015. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyet értek azzal, hogy a borítékra a szüleid írják rá a ti neveteket is, vagy amikor átadják nekik, akkor szóljanak, hogy bár nem tudtatok elmenni, ezt a közös ajándékot fogadják szeretettel
2015. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!