Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen kifogást találjak ki,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen kifogást találjak ki, hogy ne kelljen elmennem az esküvőre?

Figyelt kérdés

A történet bonyolult, megpróbálom röviden és érthetően megfogalmazni.

Szóval engem a nagynénim nevelt fel, mert a szüleim alkoholisták. Kis koromban elvett a gyámhatóság anyáméktól, nagynénim pedig örökbe fogadott.

5-en éltünk együtt, nagynéni, neki a barátja, és a 2 unokaöcsém meg én.

Kb 10 éves lehettem, amikor éjjel arra keltem, hogy a nagynénim barátja taperolt ott lent, a mellemet is simogatta, fogdosta. Sose felejtem el, úgy csináltam mintha aludtam volna, ő meg mondta, hogy "tudom hogy ébren vagy, nem kell félned", és fogdosott tovább, aztán kiment a szobámból. Másnap úgy tettem, mintha tényleg aludtam volna, próbáltam kerülni a pasit, suli után is inkább mentem barátnőkhöz a játszóra. Többet nem fordult ez elő. Nagynénimnek nem mertem elmondani, sőt, senkinek sem.

Aztán egyre "bolondabb" lettem, nem akartam otthon lenni, inkább barátnőimmel voltam, bármi jobb volt, csak ne otthon legyek.

Mindeközben a tanulmányi átlagom leromlott, 12 évesen a rendőrök vittek haza éjjel, amikor csak tehettem részeg voltam, a füvezés is képbe került, de hál istennek az nem vált rendszeressé. Nagynénim persze végignézte ezt a "folyamatot", sokszor veszekedtünk, majd arra jutott, hogy nem vagyok komplett, és berakott a Heim Pál gyermekpszichiátriára. Ott közölték 1 hét után, hogy nincs semmi bajom, csak kamaszodom, nem szorulok gyógyszeres kezelésre, így hazaengedtek.

Ezek után felhívtam a nevelőszülői tanácsadóm, mondtam hogy had menjek egy otthonba, mert már nem akarok velük lakni, így bekerültem egy gyerekotthonba. 18 éves koromig voltam bent, utána albérletbe költöztem, rendes, egész jól fizető munkahelyem van, egyáltalán nem iszok alkoholt, drog szóba sem jöhet, egyedül a dohányzás maradt meg.

És most van az, hogy Nagynénimék összeházasodnak, és engem is meghívtak az esküvőre. De én nem akarok elmenni, nem akarom újra látni azt a pedofilt, nem akarom azt a félelmet érezni mint anno, egyszerűen az életbe többet soha nem akarok róla hallani semmit. Mégis mit találjak ki, hogy ne kelljen elmennem? Azt nem mondhatom, hogy "Figyelj, a drága jó pasid évekkel ezelőtt molesztált, nem szóltam neked mert féltem, nem megyek el, de azért sok boldogságot nektek".

Tudják hogy hol dolgozom, hol lakom, nagynénimmel tartom a kapcsolatot. Szóval nem tudom pl a munka miatt lemondani, meg amúgyis nyáron lesz az esküvő.

Szóval mit mondjak, miért nem megyek el?


Elnézést, ha hosszú és egy kicsit zagyva lett, de most írtam ki ezt először magamból. Köszönöm a válaszokat.


2015. márc. 9. 19:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ez lemaradt. 20/L
2015. márc. 9. 20:00
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Velem is történt hasonló, sajnálom. Mondd hogy elmész, aztán nyáron meg lázas leszel. :)
2015. márc. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Pfuj, undorító alak. :\

Szerintem jobb lenne ha megmondanád nagynénidnek a dolgot... ki tudja hogy nem-e zaklatott másokat is...

2015. márc. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ez történt veled. Szerintem elmondhatnád a nagynénédnek!

Hogy milyen kifogás? Hányós-hasmenős betegséget kaptál el

2015. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha így képben vannak a munkád felől, meg egyáltalán is, muszáj valami valós dolog miatt lemaradnod. Szervezz egy pár napos utazást, ha megteheted arra a hétvégére. Mond utána azt, hogy ez már a tavasszal le volt szervezve és kész.
2015. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Mondd azt hogy nyaralni mész. Ha lehet tedd is meg
2015. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon gondolkozom rajta, hogy elmondom a nagynénimnek, csak nem tudom hogy esne neki, így esküvő előtt.. Meg ez már kb 10 éve történt, azt se tudom, hogy hinne-e nekem.

Hiába a 1

2015. márc. 9. 20:26
 8/15 A kérdező kommentje:
*Hiába telt el 10 év, én nem tudtam ezt elfelejteni. Soha nem is fogom, megbocsátani meg főképp nem.
2015. márc. 9. 20:26
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Ezt nagyon nehéz elfelejteni, feldolgozni meg főleg :( Érthető volt, hogy miért viselkedtél így 12 évesen, mivel a molesztált gyerekeknél ez a viselkedés nagyon gyakori, és rendszerint felnőttkorban is folytatódik. Az azonban dicséretes, hogy így talpra tudtál állni, dolgozol és már nem élsz különféle szerekkel.

A nagynénédnek elmondhatod, lehet, hogy rosszul fog neki esni, de ez nem a te hibád lesz, a leendő férje okozta.

2015. márc. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Mond meg őszintén, hogy nem akarsz elmenni, és kész. Ha megkérdezi, hogy miért? Hát akkor elmondod az igazságot, ha elhiszi, elhiszi, ha nem, hát nem.
2015. márc. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!