Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Muszáj elmennem a keresztlányo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Muszáj elmennem a keresztlányom esküvőjére?

Figyelt kérdés

szóval már megvolt az eljegyzés, 2 éve. oda vittünk ajándékot.

de tök gáz az egész,nem tartjuk a kapcsolatot, eddig kb 10szer talalkoztam,a saját keresztgyerekemmel. de semmi rokoni szál nem fűz hozzá,mert egyszerűen csak, az anyukám jóba volt a nagyapjukkal. és így kértek meg.

de semmi közös téma nincs, az egész arrol szól,hogy jó sok pénzt vigyunk.

az eljegyzesre is telefonon hivott meg,a menyasszony anyja....

ha nem megyunk el?

vagy másik lehetőség,hogy valami olcsó bogre keszlettel odallitunk. tobbet nem hivnanak

(ekezetekert bocsanat)


2012. nov. 4. 08:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
nem muszáj.Már az eljegyzésre sem a keresztlányod anyjának kellett volna meg hívnia.ha nem neki.Nincs semmi kötelék,ne legyen lelki ismeret furdalásod.Max küldtök egy dísztáviratot.Neve legyen a lónak
2012. nov. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

annyit kihagytam,hogy 4en vagyunk a családba.

és ellege célzás volt,hogy pénzt kérnek...

de értitek.ha meghivnak,akkor azért hívjanak valakit,mert szeretnek látni az,eskuvon oket. nem azert,mert pénzesek, és biztos sokat hoznak

az egy másik,hogy mi 28an voltunk a lagzinkon:)

2012. nov. 4. 08:36
 3/29 schocko ***** válasza:
16%
Muszáj elmenni. Nálunk a keresztszülő szokott a násznagy (tanu) lenni. Ez egy megtiszteltetés. De nem tanunak hívnak, akkor is illik elmenni. A kersztszülőség, az elég erős kapocs, sok rokoni szálnál is erősebb. Déli országokban még a gyerek nevét is a keresztszülő adja és nem a szülők. Az egyház szerint a keresztszülő a szülők után következik, ha a szülők meghalnak, ők nevelik tovább a gyereket. .....ma már más van, de aki sz.r ember akar lenni az bögrét visz vagy nem megy el....
2012. nov. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
18%

Én elmennék...Írtad ugyan, hogy nálatok nem erős a kötelék, de akkor is keresztanya vagy. Nem lett volna kötelező annak idején vállalni a feladatot, de ha már vállaltad akkor kötelességed megjelenni és azt viszel, amit gondolsz. Hogy a Ti lagzitokon mennyien voltatok az nem tartozik ide. Az igaz, hogy illett volna a keresztlányodnak meghívnia...Amúgy a kapcsolattartás két félen múlik, gondolom Te se nagyon igyekeztél tartani a kapcsolatot.

Sajnos az én keresztapám sem jött a lagzinkba, pedig Ő rokon, anyám testvére. Nekem nem hiányzott, mert egy görény, alkoholista, szavakkal nem is illetném, de mégis fáj, hogy az anyám legközelebbi rokona..., anyám miatt fájt.

Lényeg a lényeg, ha elvállaltad a keresztszülőséget, akkor kötelességed megjelenni. Szerintem.

2012. nov. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy muszáj elmenni, semmi kapcsolatotok.
2012. nov. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
29%

Ez nálam úgy működött, hogy az utóbbi években nem nagyon tartottuk a kapcsolatot a kereszt szüleimmel, de régebben, főleg gyerekkoromban, akkor sokat találkoztunk, az utóbbi években inkább nagy ritkán összefutottunk, akkor beszéltünk pár szót, de ennyi. Viszont amikor volt az eljegyzésem és az esküvőm, akkor személyesen hívtuk meg őket a férjemmel, az esküvőnkön ők voltak a násznagyok és a keresztapám a tanúm, mivel ezt nálunk így szokás. De mondjuk én tényleg nem mondhatom el, hogy csak 10-szer láttam őket életemben. Csak egyszerűen már nem járt úgy össze a család és eltávolodtunk.

Viszont a barátnőmnek mikor volt az esküvője, neki is olyan ember volt a keresztapja, akivel azért összefutottak néha-néha, mert egy településen laktak, de ezen felül semmi. Soha nem tartották a kapcsolatot. Ennek ellenére mégis a keresztapja ott volt az esküvőjükön és ő volt a násznagy. Mert hogy ugye ugyanonnan származunk a barátnőmmel és ezt nálunk tényleg így szokás.

De ha valaki nem tartja a kapcsolatot, illetve nem szokás náluk, akkor nem kötelező elmenni. Mondjuk semmi nem kötelező, csak illik, ha tényleg tartották vagy tartják a kapcsolatot.

Hisz ha valaki nincs megkeresztelve, akkor nincs is keresztszülő, tehát nyilván más lesz ilyen esetben a násznagy is az esküvőn, már ha szokás.

Én azt gondolom, ha a keresztlányodék így ragaszkodnak a szokásokhoz, akkor azért illett volna személyesen meghívni titeket az esküvőre, de azt mindenképpen, hogy felkérjenek a násznagyi teendőkre, már ha akarnak.

Nem tudom, mit tanácsoljak, én azt gondolom, ha el is mentek, annyi pénzt adjatok vagy olyan ajándékot vegyetek, amennyit a pénztárcátok elbír egy esküvői ajándéknak.

2012. nov. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

igazabol a pénz a gond. mert tudjak,hogy a ferjem svájcban dolgozik,az építőiparban. ugye ez nyilván sok penzt hoz a konyhara. de ha azt nézzük,hogy 120ezret fizetunk csak a hitelre. havonta...

és ugye van tartalekunk,nem kevés.mert mivan ha megszunik a párom munkaja? akkor mibol fizetjük a hitelt? és ez a pénz le van kötve,nem tudunk most hozzányúlni.

másból meg nem tudnánk adni

meg mennyit szokás adni? gondolom a kaját fedezni illik+meg ezen felul

felesleges 50ezrunk meg nincsen. hiába tűnünk jo fogasnak a lagzi szempontjabol:-)

2012. nov. 4. 09:20
 8/29 anonim ***** válasza:
71%

Nem, nem muszáj. Sehova sem muszáj menned, ahova nem akarsz. Ha nincs kapcsolatotok, akkor csak azért mennél el, mert a keresztlányod lett annak idején és mert ezen az ürügyön ő pénzt vár el tőled?


Ha meghívtak, akkor esetleg küldj egy szép képeslapot, amelyben gratulálsz és minden jót kívánsz nekik és ennyi. A te dömtésed, hogy leteszed a nyakadból a sózsákot, vagy cipeled tovább.

2012. nov. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
41%
Annyira gáz a felfogásod! Miért feltételezed, hogy csak a pénzedre van szükségük? Ha így gondolkodsz, akkor nem kellett volna elvállalni a keresztszülőséget! Ha ilyen sóher vagy, akkor ne menj! Én sem tartom a napi kapcsolatot a keresztanyámmal, évente 2-3 telefon vagy találkozás, mindannyian elfoglaltak vagyunk, de nem ezen múlik a jó viszony. Ajándékba nyilván pénzt kértek, hiszen ha nem is ismered őket, akkor nem is tudhatnád, hogy mire lenne szükségük. Különben manapság szinte mindenki pénzt kér, hiszen vagy lakáshitelt fizet, vagy majd fog. Ha nem akarsz, ne menj, szerintem az ifjú pár is jobban jár, ha nem megy el a savanyú keresztanya! Ahelyett, hogy örülnél a boldogságuknak, mindenféle kifogásokat keresel. Szánalmas vagy!
2012. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
60%
Miért gondolod, hogy egyszerűen csak "jó fogásként" gondol rátok? Látom, téged aztán hidegen hagy, hogy a keresztlányodról van szó. Ok, írtad, hogy nagyon gyenge a kapcsolat, de akkor is. Nem volt kötelező elvállalni. Én már írtam, hogy nem kötelező "nagy összeget" adni, hanem, amennyit tudsz, de illik megjelenni. Nekem szégyenletesnek tűnik, hogy így írsz a keresztlányodról...
2012. nov. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!