Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jar-e az arvasagi nekem, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jar-e az arvasagi nekem, ha ferjhez megyek, de a tanulmanyaimat nappalin folytatom tovabbra is?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 5. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]


Most sokat változtak ezek az ellátások, nézz utána.

2015. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az osszes tajekoztatot atneztem, nem szerepel erre vonatkozolag semmi bennuk. Koszonom azert a valaszt.
2015. ápr. 5. 13:14
 3/14 anonim ***** válasza:

Be kéne telefonálnod a járási hivatal szociális osztályára, ott megmondják.

Egyébként, én úgy tudom, hogy a régi rendszerben ilyenkor megszűnt a támogatás. (Mivel ez valójában a szülőnek járt, hiszen nappalin tanulsz, ergó nem dolgozol, max diákmunkát)

Azért nem írtam ezt le, hogy ne tévesszen meg, mivel jan. 1-től, és márc. 1-től is több helyen volt módosítás a szoc. ellátásokban.

2015. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

előző, az árvaság nem szoc ellátás...


kérdező, jár. Valahogy úgy szól a tv, hogy nem érinti a jogosultságot ha az árva vagy életben maradt szülője házasságot köt. Nyugdíjtörvényben találod meg.

2015. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem jár, ugyanis az "eltartód" a férjed lesz a továbbiakban. Úgymond egyszerűbb ha a tanulmányaid végéig csak "jártok" vagy jegyességben maradtok.
2015. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25 éves korig jár ha nappalin tanulsz
2015. ápr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
miért válaszol és pontoz, akinek fogalma sincs róla???
2015. ápr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi olyan nehéz azon, hogy megtaláld...

1997.évi LXXXI.tv.


" 55. § (1)132 Az árvaellátás - a jogosultsági feltételek megléte esetén - legkorábban az 54. §-ban említett személy halála napjától kezdődően a gyermek 16. életévének betöltése napjáig jár. Ha a gyermek nappali rendszerű iskolai oktatásban vagy felsőoktatási intézményben nappali képzésben vesz részt, az árvaellátás a tanulmányok tartamára, de legfeljebb a huszonötödik életév betöltéséig jár. Ha a jogosultság megszűnése előtt a gyermek megváltozott munkaképességűvé válik, ennek tartamára az árvaellátás életkorra tekintet nélkül megilleti.

(2) Nem érinti az árvaellátásra jogosultságot, ha a gyermek vagy életben maradt szülője házasságot köt, vagy örökbe fogadják"

2015. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ebben az van, hogy a szulo kot hazassagot, nem a gyermek.
2015. ápr. 6. 00:49
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Atya ég...

" (2) Nem érinti az árvaellátásra jogosultságot, ha a GYERMEK vagy életben maradt szülője házasságot köt, vagy örökbe fogadják"


Vagy a GYERMEK(azaz te) vagy életben maradt szülője!

2015. ápr. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!