Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért van az, hogy a polgári...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a polgári esküvő előtt bizonyos pároktól megkérdezik a leendő gyerekek vezetéknevét, másoktól (pl. tőlünk) meg nem? Ez mitől függ?

Figyelt kérdés
Ha nem kérdezik meg, a vezetékneveink bármilyen kombinációját adhatjuk a gyereknek?
2008. aug. 27. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Nálunk azért kérdezték meg, mert én megtartottam a lánykori nevemet. Ilyenkor meg kell mondani, hogy a közös gyerek milyen vezetéknevet viseljen.
2008. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Ugyanis azt kell adjátok ami az anyakönyvben van. Szerintem ez azért van, már mint,hogy nem minikekitől kérdezik meg mit akar. Szóval ez azért lehet, mert sok idősebb és talán a fiatalabb anyakönyveztető is, úgy van vele, hogy biztosan a hagyományos névválasztást csináljátok, vagyis automatice az férjed nevét kapják. De ez ellen te illetve ti tehettek. Amikor az anyakönyvvezetőhöz mész mondani kell kérdezés nélkül is,hogy a gyerekeinket nem Jóska Pistának hanem majd Pista Jóskának fogják hívni.

Egyébként meg mint tudjuk néma gyereknek anyja sem érti.

Ha nem szóltok időben csak magatoknak csináltok plusz munkát. Őket ez nem érdekli. Az illeték pedig mindig jól jön az állambácsinak.

2008. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Magyarul ha én X-né Y.Z. vagyok, akkor a gyerek csak X.W.lehet?
2008. aug. 27. 14:02
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Semmi plusszköltséggel nem jár később bejegyeztetni. Mi is így csináltuk. Amikor terhes lettem, csak akkor jegyeztettük be. Ha a házasságban gyermek születik a gyermek anyakönyvezéséhez szükséges 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat. Ezen másolat kérése ingyenes. Ha amikor kéritek még nem szerepel az anykönyvi kivonaton megjegyzésrovatban a gyeremekek vezetékneve, akkor ezen alkalomkor fogják bejegyezni.A bejegyeztetés illetékmentes, az a lényeg, hogy születendő germek anyakönyvezéséhez kell kérni. persze, ha soron kívül kéritek, akkor persze, hogy fizetni kell a másolatért.
2008. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Házasságban született gyermek névhasználata


A házasságban született gyermek névhasználatáról a szülők állapodnak meg. Az általánosan bevett szokás az, hogy az apa családi nevét kapják a gyermekek is, utónevükről pedig közösen döntenek.


Van azonban lehetőség arra, hogy a gyermek az anya családnevét viselje. A közös házassági nevet viselő házastársak gyermeke csak a szülők közös házassági nevét viselheti. A saját nevüket viselő szülők megállapodhatnak abban, hogy a gyermekük az apa és az anya családi nevét együtt viselje. A gyermek családi neve legfeljebb kéttagú lehet.


A házasságban élő szülők valamennyi házasság fennállása alatt született közös gyermekének csak azonos családi neve lehet.


A gyermek névviselése utólagos házasságkötés esetén


Ha a férj a gyermek anyjával kötött házasságát megelőzően az anyakönyvvezető előtt a gyermeket magáénak ismerte el, a gyermek névviselése a házasságból származott gyermek névviselésére vonatkozó szabályok szerint alakul (lásd: Bírósági Határozatok 1981/103. szám).

2008. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Mi három éve esküdtünk. Amikor elmentünk bejelentkezni, az anyakönyvvezető elmondta, hogy miről kell majd nyilatkoznunk itt és most, helyben.

A férjem (X.Y.), én (W. Z.) rögtön nyilatkozni kellett(mindkettőnknek) a házasságkötés után viselt névről. Én azt választottam, hogy X. Z.-nek hívjanak, így az anyakönyvezető felhíta a figyelmet, hogy a születendő gyermek vezetékneve egyértelműen csakis X. lehet, .nincs más lehetőség, nem választhatunk mást, ezért a megfelelő helyre beírta: X.

Elmagyarázta, hogy abban az esetben variálhatnánk a gyerek vezetéknevével, ha én megtartom a születéskori nevemet, vagy körőjellel írva viselnénk mindkettőnkét, bármilyen sorrendben variálva (pl. X-Y.Z., vagy Y-X. Z.).

Ha mindketten ugyanazt a vezetéknevet viseljük, akkor a gyerek NEM KAPHAT eltérő vezetéknevet.

Nálunk mosdjuk nem volt kérdés, hogy a gyerek az apja nevét kapja.

2008. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
szerintem ez "a gyerek legyen X-Y Z" hülyeség. legyen vagy X, vagy Y a vezetékneve, de ne mindkettő. ha mindenki ezt csinálná, nagyon rövid időn belül iszonyat hosszú vezetékneveket kapnánk.
2008. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Olyan nincs,hogy a házassági anyakönyvi kivonaton nincs rajta a születendő gyermekek névviseléséről a nyilatkozat. Rajta kell legyen.

Ezért egy gondos anyakönyv vezető elmondja ezeket és kér is,hogy nyilatkozz.

2008. aug. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

IMÉ:

A házassági anyakönyv tartalma


A házassági anyakönyv nyilvántartja:


1. a házasságkötés helyét és idejét (év, hó, nap),

2. a férj, valamint a feleség születési családi és utónevét, házasságkötés előtt viselt - előző házassági - nevét, születési helyét, személyi azonosítóját, annak hiányában születési idejét (év, hó, nap), a házasságkötést megelőző családi állapotát, lakóhelyét, a házasulók szüleinek születési családi és utónevét,

3. a házastársak nevét a házasságkötés után,

4. a házasságkötésnél közreműködött anyakönyvvezető nevét,

5. a házassági tanúk és a tolmács nevét,

6. a megállapodást a születendő gyermek születési családi nevére,

7. a férj, illetőleg a feleség külföldi állampolgárságát vagy hontalanságát, a hazai anyakönyvezésnél ismeretlen állampolgárságát,

8. a házasságkötése során alkalmazott nyelv megnevezését, ha a házasság megkötése valamely Magyarországon honos nemzeti és etnikai kisebbség nyelvén történt

2008. aug. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a házassági anyakönyv és az anyakönyvi kivonat (amit megkapunk a házasságkötés után) nem ugyanaz? Tőlünk megkérdezték mi lesz a gyerek neve és a tanuk nevét is felirták, de az anyakönyvi kivonat csak egy oldal és azon ezek már nincsenk rajta.

Ezek vannak rajta:

1.házasságkötés helye / ideje

2. Férj születési családi és utóneve, házassági neve, születési helye, ideje

3. Feleség születési családi és utóneve, házassági neve, születési helye, ideje

4. Megjegyzések: ide csak annyi van irva, hogy a férj az USA állampolgára, a gyerekről és a nevéről semmi.

2008. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!