Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha meghívnak Benneteket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha meghívnak Benneteket esküvőre, akkor evidens számotokra, hogy megajándékozzátok a párt?

Figyelt kérdés
Ha meghíváskor nem szabadkozik a pár, hogy "jaj, csak gyertek el, nehogy hozzatok bármit is, nem kérünk semmit, isten ments, hogy költsetek ránk...", akkor bunkónak tartjátok őket? Vagy eleve úgy vagytok vele, hogy "üres kézzel" úgyse mennétek?
2015. ápr. 10. 13:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
soha semmi esetben sem mennék üres kézzel, akkor sme, ha szabadkoznànak.
2015. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg ha bárhová meghívnak vendégségbe, illik ajándékot vinni. Ha belegondolsz, a családi ebédhez is viszel egy tepsi sütit, a házibuliba is egy üveg bort. Miért pont az esküvő lenne kivétel?
2015. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

Vigyetek egy tortát, adjátok át a párnak, meg valami apróságot még.

Ennyit illik.

Ők se ingyen vendégelnek titeket.

2015. ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, alap hogy megajándékozzuk a párt.

Igaz még egyetlen olyan pár sem volt, aki ennyire tiltakozott volna a meghíváskor, hogy ne vigyünk semmit.

És őszintén szólva tavaly volt a mi esküvőnk, mi sem tiltakoztunk, hogy hozzanak bármit, sőt aki megkérdezte, annak válaszoltunk is, hogy mire lenne szükségünk.

2015. ápr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetesnek tartom, hogy ha meghívnak, akkor viszek ajándékot. Nemrég lepődtem meg azon, mennyien sértődnek meg ezen az oldalon azon, ha az ifjú pár jelzi, hogy pénzt szeretne ajándékba, vagy ajándék listát ír, pedig szerintem ebben nincs semmi megbotránkoztató. Én alapjáraton pénzt szoktam vinni, kivéve ha kifejezetten kérik, hogy ne az legyen, hanem tárgy ajándék.
2015. ápr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Üres kézzel akkor sem mennék, ha azt mondják nekem, hogy ne vigyek semmit. Ők meghívtak egy eseményre, alapvető illem az ajándék... max. ha vki tényleg nagyon csóró, de akkor meg meg kell beszélni.


Egyébként nem tartom bunkónak azt a párt, aki nem mondja azt, hogy csak magunkat vigyük.

2015. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez alap. Valamit mindenképp vinnék.
2015. ápr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem én is, mert nem rég volt egy hasonló témájú kérdés. Nem pont ez volt a kérdés, de a végén már nagyon elment az "illik adni/leszrom az illemet" irányba a beszélgetés. 1-2 emberke hajtotta az igazát, hogy már pedig üres kézzel nem lehet oda menni, a többiek meg ágáltak, hogy ilyen nincs, meg hogy milyen ember az olyan, aki kvázi elvárja a vendégektől, hogy költsenek rájuk. Azóta teljesen magam alatt vagyok, mert mi senkinek nem mondtuk azt, hogy ne hozzanak semmit. Illetve bocsánat, 2 párnak igen, mert az egyik párról tudjuk, hogy nagyon szerény körülmények között élnek és nekik kifejezetten megmondtam, hogy nagyon nagyon megsértenek vele, ha ránk költenek és nem a pici gyerekükre, pláne, hogy tudom, hogy most mind a ketten munkanélküliek. A másik párról pedig most derült ki, hogy babát várnak és ők nem rég költöztek haza külföldről, mert nem találtak ott munkát, most pedig keresgélnek. Nekik is megmondtuk, hogy pelenkát vegyenek, ne ajándékot. De most meg rosszul érzem magam és azt gondolom, hogy a hátunk mögött biztos bunkónak tartanak a rokonok/barátok...
2015. ápr. 10. 14:00
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Számomra evidens, hogy egy esküvőre viszek ajándékot.

Természetesen más árkategóriában, ha csak az esküvőre vagyok hivatalos, mintha a lakodalomra is.

Nem értem, miért tartana titeket bárki bunkónak.

Aki engem esküvőre hívott, soha nem mondta, hogy ne adjak ajándékot. Inkább megkérdeztem, minek örülnének, ill. lesz-e menyasszonytánc.

2015. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismerném a párt annyira, hogy tudom, hogy őszintén mondják, nem vinnék. Én is elvárom cserébe, hogy komolyan vegyenek, amikor azt kérem, hogy NE vegyenek semmit, és az én kívánságom fontosabb legyen, mint az illemkönyv.
2015. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!