Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Három napja hordom a karika...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Három napja hordom a karika gyűrűm de már tiszta karcolás lett. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Szombaton húztuk fel először a karika gyűrűnk. Egy elég neves, reklámozott, esküvői kiállításon is részt vett karikagyűrű gyártó cégtől vettük (méretre gyártattuk). 14Karátos arany, 6 db brill kövel, elég drága volt. Két nap után tiszta karc lett. Szerintetek tudom reklamálni? Mielőtt bárki azt írná, hogy nem rendeltetésszerűen használtuk, "csak" a kezünkön volt, szerintem egy gyűrűnek ez a dolga.
2015. ápr. 14. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Az arany puha fém, tehát könnyen karcolódik.
2015. ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 gömbicica ***** válasza:
86%

hát biztos reklamálnák!

nekem kertészkedés, mosogatás stb. mindig fent van a kezemen, és semmi baja. 10 éve hordom.

2015. ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Ha tiszta aranyból van nem csoda. Az arany nagyon puha fém, ezért szokták mással ötvözni.
2015. ápr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha 14 karátos, akkor az a normál karikagyűrű, nem a puhább fajta. Az hogy karcolódik, normális, de azért az nem szokott annyira feltűnő lenni, hogy egyből látni lehessen. Esetleg máshol be lehet vizsgáltatni, hogy tényleg arany-e, de ha nem arany lenne hanem mondjuk réz, akkor még kevésbé karcolódna.
2015. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Vigasztaljon a tudat, hogy tényleg arany :)

Nekünk most nem volt pénzünk megvenni azt a gyűrűt amit szerettünk volna, így úgy döntöttünk veszünk egy kis gagyit, aztán később kicseréljük.

Sima (talán réz?) kis karika, ezer forintért vettük egy ruhaboltban hirtelen felindulásból. Hetek óta hordom, le se veszem nagyon, de egy karcolás nincsen rajta. A fehérarany kísérőgyűrűm úgy néz ki, mint ami megjárta a dzsungelt :D

Ezeket sajnos már nem gyűrődésre tervezték.

2015. ápr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Nos, a 14 karton nem gy nagy minőség, nem lehet sokat elvarni tőle. .. De amúgy normális a karcolódas, max felcsiszoljak, semmi mást nem csinálnak vele. Pénzt vissza nem kapsz újat nem adnak, ez tuti
2015. ápr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Normális, hogy karcolódik. Nekünk azért ajánlott mattított felületűt az ötvös, mert a matt fényesedik, míg a fényes karcolódik, mattul. Egyébként szerintem ezen ne izgulj, mert én még SOHA az életben nem figyeltem senki kezén a karikagyűrűt, hogy karcos-e, csak azóta nézem, mióta mi is érintettek lettünk a témában :)
2015. ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Az hogy karcos lesz az arany azt én is tudom. De az eljegyzési gyűrűt már egy éve hordom és szinte karcmentes. Ez KÉT NAP után úgy néz ki mintha egy bizsuboltból lenne. Ne értsétek félre, nem sznobságból mondom, de ilyen értéknél az ember azért többet vár! Amúgy kétszínű arany, a széle fehér-fényes a közepe sárga-mattított. A mattított sárga rész karcos, vagyis inkább olyan foltos, kopott. Csak azt szeretném tudni, hogy ez normális-e. Mert ha igen, nem világosítottak fel a boltban. :-(
2015. ápr. 14. 11:17
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
figyi, el tudnád küldeni a linket, vagy valahogy meg tudnád mutatni? mert a miénk is hasonló, csak középen is van egy hullámos fehérarany csík. Bár mi 3 éve hordjuk, nyilván van rajta némi karc, de nem vészes.
2015. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
érdemes lehet esetleg ródiumoztatni, az egy plusz réteg rajta, és akkor nem karcolódik. 1-2e ft-ért csinálják általában.
2015. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!