Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire macerás, ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire macerás, ha az esküvői szertartás Budapesten, a lagzi viszont Zalaegerszegen lenne?

Figyelt kérdés
Párom zalai, az én családom Pest környékén szétszórva lakik. Mivel mi ketten Pesten lakunk, a polgári és egyházi szertartást itt szeretnénk megtartani. Viszont zalában egy csodás helyszínünk lenne a lagzira. Szertartás után kocsikáznánk le délután, max 50 vendéggel. Csak mégis cirka 200 km. Nagy pofátlanság ennyit utaztani a népet? (Szállás, parkolás adott.)

#esküvő #lagzi #eltérő város
2015. ápr. 20. 03:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez eleg rosszul van igy kitalalva. Ertheto a vagyatok, hogy az eskuvo valamennyire ahhoz a telepuleshez is fuzodjon, ahol eltek, de ez nem csak a vendegek, hanem a ti szamotokra is kenyelmetlen lenne. 200km alatt hogyan erezned magad a kocsiban egy hatalmas menyasszonyi ruhaban szetizzadva az autot? A vendegek ruhaja osszegyurodik, nem mindenkinek van legkondi az autoban, mi van, ha valaki lerobban utkozben, vagy defektet kap es "ünneplősben" kell kereket cserélni, plusz koltseg a vendegeknek is a benzin miatt, stb. En vendegkent nagyon nem örülnék. Ráadásul nalunk a csalad is olyan nagy, hogy leendo aposomnak majd 2x kell fordulnia, hogy mindenkit kivigyen a hazassagkoto teremhez, igy nalunk ez nagyon kivitelezhetetlen lenne, maximum csak berautoval.
2015. ápr. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is problémás.


Alapfelállásban vagy a zalaiak vagy a pestiek utaznak egy nagyot, attól függően, hogy hol lenne a lagzi, így viszont mindannyian (zalaiak fel Pestre, majd vissza Zalába, Pestiek meg le Zalába majd haza).

2015. ápr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem jó ötlet. Ha a lakodalom Zalában lenne, akkor ésszerűbb volna, ha a szertartások is ott lennének. Nem írod, a párod pontosan hol lakott, de pl ha nem Zalaegerszegi, hanem valahol falun, ahol ő vagy a családja személyesen is közelebb áll a helyi hitközösséghez, sokkal bensőségesebb, személyre szólóbb szertartást tud nektek egy ilyen pap celebrálni, mint egy idegen. Bár nem írod, mennyire gyakoroljátok a vallást, mert meglehet ez Pesten is. A polgári meg majdnem mindegy hol van, ki tartja.
2015. ápr. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Czipó Éva ***** válasza:
100%

Szerintem is problémás lenne ennyit utaztatni a násznépet, pláne, ha kisgyerekek vagy idősek is vannak köztük.


Én a helyedben ketté bontanám az esküvőt, tartanék egy meghitt szertartást Budapesten, ahova csak kevés ismerőst hívnék el és egy másik napon pedig megtartanám a másik szertartást Zalaegerszegen lagzival, nagy vendégsereggel.


Azt, hogy melyik szertartást tartanám Budapesten és melyiket nem, ízlés kérdése. :) Ha rendszeresen jártok templomba, akkor az egyházit tartanám Budapesten és a polgárit Zalaegerszegen, hogy annál a papnál/lelkésznél esküdjetek, aki ismer Titeket!

2015. ápr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Zegiként hadd kérdezzem meg, mi az a csodás helyszín, amiért érdemes idehozni a vendégeket :)
2015. ápr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem jó utaztatni a népet, már 30 km is macerás...
2015. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazából még csak a tervezés szintjén vagyunk, mi is éreztük, hogy nagy út lenne ez, így köszönjük szépen a véleményeket!

Az a nagy helyzet, hogy az én szüleim nem akarnak "vidékre" menni, nagy, puccos esküvőt akarnak nekem. Én viszont szeretem Zalát, több helyet is el tudnánk képzelni, ahol akár az egész esküvőt megtarthatnánk.(pl.: Zalaszentmihályon a tónál, vagy akár Kanizsán a Csónakázótónál is.) (Zalaegerszegen csak a párom családját kéne összeszedni.)

Szüleimet már fűztem ezzel kapcsolatban, viszont nem jártam sikerrel. :(

2015. ápr. 20. 21:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem a szüleid döntése, hanem a tiétek, mivel a ti esküvőtök lesz. De ha ők dönthetnek, akkor a párod szülei is, akár máshogy. Az ő fiúk is nősül, nem csak a te szüleid lánya megy férjhez :)

Amúgy szerintem a ti elképzeléseitekhez kellene alkalmazkodni.

2015. ápr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon macerás, bocsi :( én eleve úgy szervezem, hogy szertartás és lagzi egy helyszínen, hogy minél kevesebbet kelljen utazni és ne legyen fejetlenség. Mert a legjobban megszervezett napon is történhet bármi gikszer.

Ha mondjuk a több nap mellett döntötök, nekem furcsa lenne, hogy egyik nap is esküvő, aztán másik nap is, csak a többi rokonnal ünnepelve. Nekem ez olyan szétszakított hatást kelt.

2015. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!