Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok erről? (hosszú)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről? (hosszú)

Figyelt kérdés

Tudom buta kérdés lesz, csak érdekel egy külsős válasza is.

Jövőre lesz az eskküvőnk (párom 25éves én 21), az esküvőt mi fizetjük és anyukám és a párja, mondta, hogy segítenek lakás ügyben ( a nővéremnek vettek egy lakást) , viszont nekünk visszakéne fizetni. De a anyukám párja mondta, mert az ő fiának és feleségének lesz gyermeke, nem is mondta inkább célzott. Hogy ha nállunk is jönne a baba, segítenének egyből mindenben, gyorsan találnánk egy lakást stb stb.

Tudom, hogy fiatal vagyok (4éve vagyunk együtt) de én megtaláltam benne az a férfit akit kerestem.

Szóval Ti mit gondoltok? Sokan mondják, hogy fura ha a nővéremnek vesznek lakást, nekem meg nem...pedig én házasság elött állok( nem mintha ez előny lenne) meg, hogy lehetséges ha terehbe esnék akkor egyből mindent megvennének? Én még korainak érzem, hogy gyerekem legyen és ezzel a párom is egyetért.

Tényleg csak egy véleményt kérnék, hogy ez így hogy lehet? a nővéremnek vesznek lakást, nekünk meg vagy fizetni kell vissza vagy essek teherbe?és akkor egyből kapunk mindent? (most az anyósoméknál lakunk, spórolás miatt, a párom családja nem olyan vagyonos,de így is nagyon sokat segítenek mindenben)



2015. máj. 4. 12:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
lehet, nem a legjobb helyre írtam ki a kérdésemet, de nem tudtam, hogy hova is kéne.
2015. máj. 4. 12:19
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy hogy lehet, de el kell fogadni,mást nem nagyon tehetsz. Inkább a szüleidnek "tartozz",mint egy banknak.
2015. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kérném úgy a segítséget, hogy utána vissza kell fizetni.

Meg nem is értem, akkor miért nem kap valamennyit a nővéred és valamennyit te.

Az nagyon fura, hogy neki teljesen kifizetik. Neked meg vissza kell fizetni.

Vagy talán csak úgy mondják, hogy vissza kell fizetni, aztán meg majd nem kell? :)

2015. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég összetett dolog. Először is megértelek, ez így nekem is rosszul esne.

Külső szemlélőként viszont az a véleményem, hogy ha csak nem csücsül a bankszámlájukon 2 lakás ára, akkor érthető, hogy most annak a gyereknek segítenek az otthonteremtésben, ahol egy pici baba feje fölé kell a tető. Az már más kérdés (és nem is értem), hogy hogyan van az, hogy tudnának neked is venni, de csak akkor, ha visszafizeted? Ebből esetleg arra tudok következtetni, hogy a saját vagyonuk terhére hitelt vennének fel és a hitel törlesztése miatt lenne fontos, hogy törleszd feléjük az adósságot.

2015. máj. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezen én is gondlkodtam, hogy lehet aztán nem kell kifizetni, csak még is érdekes a dolog így.

Igen persze, inkább családnak tartozok mint egy banknak.

Bár a nővére most próbálja meggyőzni őket, hogy kocsit kapjon majd karácsonra...

2015. máj. 4. 12:35
 6/11 A kérdező kommentje:

4, nem hitelt nem kell felvenniük. Most épp játszóteret építenek a balatoni nyaralóba. (pénzügyi gonjuk nincsen) a lakásunk van a baba váróknak, csak majd szeretnének egy házat a jövőben.

Van mozditható töke, egyszerűen csak nem értem, hogy nekem miért kell visszafizetnem.

Nővérem azt mondta, hogy sokat költöttek rám...jah tényleg egy 80 000Ftos műkörmös szakmát... neki meg fizettek fél millát hogy kimennyek görögbe az akkor párjával és ott próbáljanak szerencsét, nem jött össze. Nem hiszem, hogy erről van szó.

És persze ez is nagy segítség, hogy vesznek és akkor nem hitel meg nem máshogy kell lakást vennünk. De azért rosszúl esik.

Remélem nem gondoljátok, hogy telhetetlen vagyok, de még is legbelül azért rossz így

2015. máj. 4. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:
na, akkor viszont végképp nem értem ezt az egészet. Ha a babaváróknak van lakásuk, akkor ők elviekben most nem "szorulnak rá" a segítségre. Ha a tesód kapott tőlük lakást, neked pedig a neveltetésed költségén kívül csak egy tanfolyamot fizettek, akkor azért ott még lenne helye segítségnek. Ne essék félreértés, nem vagyok az a fajta, aki a szülőktől várná a segítséget, nem is tehetik meg az én szüleim, hogy anyagilag bármilyen szinten is támogassanak engem, de ahogy az igazságos csokimegosztás a normális, úgy akkor a házakat is igazságosan kellene osztogatni a gyerekeknek. Kérdés, hogy a tesód mennyire volt "tehetetlen"? Ha ő önerejéből soha a büdös életben nem érte volna el, hogy saját lakása legyen, te viszont talpraesett vagy és jól keresel, akkor esetleg még ez lehet az oka annak, hogy neked mérsékelten nyújtanak segítséget. A nagymamám pl ilyen elven támogatja az unokákat. A milliós fizetést hazahordó unokatesómnak nem igazán szokott adni, míg nekem és másik két unokának jobban osztogat.
2015. máj. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe nem mennék bele. Ugyanis utána mindenbe bele fognak szólni, mert ök vették a lakást. Már most kezdik, epdig még csak ígéret szinten van a lakás, hogy MOST legyél terhes.
2015. máj. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nállunk az a fura, hogy bár az esküvőt mi fizetjük(bár most már elegem lett) , anyukám így is beleszól, míg nővéremnél akinek a lakást vették semmibe nem szólnak bele...

Nállam mindenbe..nem véleményt mondanak, azt mondja anyukám ő ezt szeretni szóval így lesz...

2015. máj. 4. 13:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Hány éves a nővéred? Nem lehet, hogy őt már felnőttebbnek tartják, veled meg még nem igazán éltek meg éveket a felnőttséged óta?

Valahol a korod, és a szülőkkel való kapcsolatod körül keresgélnék.

2015. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!